Merhaba
Herkese merhaba böyle bir forum olduğunu bilmiyordum. 3-4 gün önce keşfettim konuların çoğunu okumuşumdur. Öncelikle çok güzel ve samimi bir forum. Bu güne kadar traş olmak benim için işkenceydi işim devlet dairesinde olduğu için 2 günde bir sakal traşı olmam gerekiyor. Bu güne kadar köpük mach3, gilet blue3 vs gibi kombinasyonlar ile traş oluyordum. Ama Sakallarım aşırı derecede sık ve gür bu yüzden köpük yeterince yumuşatamıyor genelde hızlı hızlı bir an önce traş olup bitsin düşüncesiyle traş olmaya çalıştığım için traş işkenceye dönüyordu. Ya makine sık sık tıkanıyor yada sakallarımı çekiştirerek kesiyordu. Bu yüzden devamlı bir arayış içindeydim.

Daha sonra elektrikli makineler gözüme çarptı bir adet braunun makinesinden edindim. Makine sakalların sertliğinden ''eror'' verince tekrar jilete döndüm. Babam geleneksel yöntemle traş olur. Hep özenirdim ama çok zor gelirdi bana su ısıt, köpük yap, sakalları yumuşat vs bir kaç kere denedim her defasında kendimi doğradığım için cesaret edemiyordum. Bir hafta önce jiletim bitmiş traş olmam gerekiyordu. Markete gitmek zor geldi, dolapta bir adet ming shi traş aleti vardı. Arko sabunla köpürtüp dikkat ederek traş oldum jiletin sakalları keserken çıkarttığı ses, açıyı kendimin ayarlıyor olması, jiletin tıkanmaması, sakallarımı çekiştirmemesi büyük bir haz verdi bana. Bir anda eski yıllara gittim. Sonra ikinci ve üçüncü traşımı da kesiksiz bitirince bu işten zevk aldığımı hissetmeye başladım. Ayrıca cildim mach3 ile traş olmaya göre çok daha az tahriş oldu. Boyun kısmında şuan hiç deri içine batmış sakalım yok.

Elimde ki ekipmanlardan daha iyisi varmıdır diye internette araştırınca donanımhaber forumunda geleneksel traş konusunu buldum. Orayı okurken bu forumu keşfettim keşke keşfetmeseydim diyorum çünkü birden fazla ekipman almamak için şuan frenliyorum kendimi Big Grin traş gibi bir hobim olacağı hiç aklıma gelmezdi Big Grin Herkeze iyi forumlar..
Forumla tanışmadan önce herşeyden birer tane vardı ama tanışınca işin rengi çok değişiyor. Hoşgeldiniz..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
@Legend komsum, sabununzla, fircanizla, DE makinenizle, rumuzunuz gibi efsane traslar yasamaniz dilegiyle Smile
Foruma hoş geldiniz komşum, keyifli tıraşlarınız olması dileğiyle...
Smile a little be
Foruma hoşgeldiniz komşum, keyifli ve zevkli tıraşlarınız olsun.
Aramıza hoş geldiniz, daim olmanız dileği ile...
Geleneksel tıraşı tanımadan önce ben de tıraş ürünleri ile bu kadar çok ilgileneceğim, zevk haline dönüştüreceğim aklıma gelmezdi. Smile
Hos geldiniz. Keyifli tiraslar.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Hoşgeldiniz. Keyifli sohbetleriniz, bol köpüklü tıraşlarınız olsun. Artık babanızla geleneksel tıraşlar üzerine sohbetler, görüş ve tavsiye alış verişi, artacak desenize. İşin belkide en hoş kısımı bu, babanızla yeni anılar, hatıralar katmak yaşamınıza. Oğlu olanlar tabi bunu evlatlarıylada paylaşarak bu zevki tadacak. Ne güzel bir hobi ve yaşam tarzı benimsemişiz değilmi dostlar, 2 kuşak baba oğul, hatta 3 kuşak dede torun arasında kurulan bir bağ.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Selamlar hoşgeldiniz efendim benimde benzer bir hikaye ile aranizdayim. Kendime güzel ekipmanlar aldım forum üstadları sayesinde umarım sizde kendinize uygun güzel ekipmanlar edinirsiniz. Bu arada babaları da unutmamak gerek ben babama da ufak bir hediye yapacam 1 Mart doğum günü babamın imkânınız varsa nacizane tavsiyem babanizi da unutmayın ona da kendini özel hissettirecek bir tras ekipmanı düşünün.
Saygılar.
Voskhod  Jilet adamdır!
Aramıza hoş geldiniz komşum. Keyifli tıraşlarınız olsun.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 701 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,469 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 614 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,602 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 679 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı