selamlar
Öncelikle herkese selamlar. Forumdan nasıl haberdar olduğumu hemen anlatayım size. Bugüne kadar geleneksel traştan haberim olmadığı gibi bu tür alet kullanan da olmadı çevremde. Kullan atlardan sonra mach 3 turbo ile traş oluyordum 10 gün öncesine kadar fakat traştan memnun değildim şöyle ki traştan sonra yüzüm ve özellikle boynum sakallı kalıyordu ayrıca dudak altı çene kısımlarını temizleyeceğim derken tahriş yapıyordum. Yakın zamanda askere gideceğimden benim bu traşı kabul ederler mi yoksa askerde sıkıntı olur mu diye düşünüyordum çünkü bırakın pamuk gezdirmeyi adam kolayca anlar sakalların var olduğunu, neyse bugüne kadar hiç tersten traş olmadım ama bir deneyeyim dedim mach 3 turboyu tersten tüm yüzüme sürdüm 2. perdede baya bi kaymak oldu ama sonraki 3 gün yüzümü elleyemedim batıyor tahriş vs. sonra dedim millet nasıl oluyor ne yapabilirim derken burayla tanıştım. Bu tip işlere merakım vardır detailturkey üyesiyim araba bakımı ile ilgili burası da sakal yüz bakımı yadırgamadım yani burayı ama yine de @starex delikanlı traş videolarını görünce vay anasını neler varmış ne hobiler varmış millet nelerle uğraşıyor demedim de değilSmile Virüsü hemen kaptım bünye müsait zaten arko sabun, yuma, permasharp ile ilk traşı selman abiden izlediğim tekniklerle sorunsuz ve mükemmel atlattım. Ben bugüne kadar traş olmuyormuşum dedim.2. 3. traşı da aynı şekilde oldum ama arko sabun beni üzdü yüzümde kuruyor köpük, yüzümü kurutuyor falan sonra gittim nivea traş kremi aldım 4. traşta oh dedim. yuma+permasharp bana temiz bir taş vermesine rağmen yumanın iki tarafının da aynı agresiflikte olmaması ve güven vermemesinden sebep gittim wilkinson aldım aleti 4. traşta kullandım fakat tam bir hayal kırıklığı oldu benim. jilet başlığı yüzümü çiziyor gibi, çekişlerde hışırtı sesleri geliyor ama bakıyorum sakal alamıyor bazı yerleri 4 5 perde geçtim wilkinson+ permasharp ile hala alamadığım yerler oldu. alet sakalları almadığı için bastırma ve aynı yerden tekrar tekrar geçiş kaçınılmaz oldu dolayısı ile yüzümde bazı yerler kızardı, tahriş oldu valla pişman oldum wilkinsondan. Bu noktada sizden tavsiye bekliyorum wilkinson ı henüz 1 kere kullandım tekrar elime almak istemiyorum ama yumamı özledim.
Wilkinsonla iyi traş olabilenlerden tavsiye bekliyorum sizce 5. Traşı nasıl olayım?Askerde nasıl traş olayım yumayı ve yedek jiletleri götürsem alırlar mı içeri? Mach 3 turbolardan götürsem nasıl yakın traş olabilirim? Yuma ve wilkinsonla ilgili bana yorum yapabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum tahrişsiz ve temiz traşlar diliyorum.
Foruma hoşgeldin.Askere yuma ve yaprak jilet götürmeye kalkma almazlar yasak.Zaten yenibaşlamışsın traş olurken zaman kısıtlı olacak ister istemez kesebilirsin biryerini.Ayrıca sabun felan götürme.

Mach3 turbo götürebilirsin.Birde jel al.Tabi mach3 turbo yer degiştirebilir =).Sana tavsiyem blue3 al yada bic 12 yedekli makinesine felan bak çok pahalı bir alet götürme.2 bıçaklılara bile bakabilirsin yada arko pro3 yeni çıktı bütçene göre al.Pahalı birşey götürme.

Yüzde pamuk gezdirme felan ben hiç görmedim.Tabi gideceginiz yere göre degişebilir ama onlar eskide kaldı artık öyle şeyler olacagını sanmıyorum.

Memnun olacagın fazla pahalı olmayan bir 3 bıçaklı traş aleti ile jel alın.Traş kolonyası bile almayın içeri almıyorlar bazı yerlerde.Losyon yada balm felan alın.

Yuma,ws,yaprak jilet askerde bunları unutun zaten zamanınız kısıtlı oluyor birde traş sırası hiç önermem sıkıntı yaşarsın.
Hoşgeldiniz. Agresif sayılabilecek bir RiMei size başlangıç olarak daha sağlıklı olacak diye düşünüyorum.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlarınız olsun. Askerde ne kadar keyifli olur orası malum ancak dönüşte olsun diyelim. Şimdiden hayırlı tezkereler. Wink
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Askerlik sürecinizi öyle ya da böyle, size en kolay yöntemlerle olacağınız tıraşlardan sonra tamamladıktan sonra, sizi tamamıyla tahrişten kurtaracak olan adres GELTİR olmalı. Tahrişten kurtulmak için (alerji falan yoksa) kartuşlu aletleri hemen bırakmanızı önerebilirim.

Öncelikle forumu zaman buldukça okumanızı önemle tavsiye ederim.

Daha sonra kendinize uygun alet ve ürünleri kendi bireysel tecrübenizle bulacağınızı düşünüyorum.
Yuma ve wilkinson türü tıraş aletlerini geleneksel tıraşa giriş olarak değerlendirebilirsiniz. Zaten daha sonra forumu okudukça, suyunu içtikçe bunlarla yetinmeyecek, başka tıraş ürünleri arayışlarına gireceksiniz.

Yuma, wilkinsona göre biraz daha agresif tıraş verir. Yeni başlayanlara wilkinson veya rimei önerilir. Tahrişiniz, makine seçiminde olduğu kadar tıraş tekniğiniz ile ilgili de olabilir. Bastırmadan, sakal yönünde ve güzel bir ön hazırlıkla tıraş olmanızı tavsiye ederim.

Hayırlı tezkereler kardeşim...
Smile a little be
Vakit ayırıp okuyan ve yorumlarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim
Hoş geldiniz ve şimdiden iyi teskereler.
Hoşgeldiniz ,
Benim tavsiyem askerliğiniz süresince kullanabileceğiniz ürünler tıraş kremi, domuz kılı fırça ve tek bıçaklı kullan at bıçaklar olur.(çift bıçaklılardan uzak durun) Zaten yaşınız genç sakallarınızda henüz tam oturmadığını düşünüyorum bu yüzden tek bıçaklı kullan at ürünler yeterli gelecektir.
Hazır köpük önermiyorum fırça-krem ile köpük yapmanız en fazla 5 dakika fark eder boşuna cildinizi hazır köpüklerin olumsuz etkisine maruz bırakmayın.
Askerliğimi arko krem, ucuz bir domuz kılı fırça ve tek bıçak permatiklerle bitirmiştim. Tabi o zaman böyle gelenksel tıraş aletleri yoktu piyasada yada vardı ben bilmiyordum.
Çift taraflı jilet bulundurma sorunu olabileceği düşüncesi ile DE alet götürmemenizde fayda var.
Bence şimdiden şu tek bıçaklı ürünlerden farklı markalardan denemelere başlayın hangisini beğenirseniz bir miktar yanınızda götürür devamını gittiğiniz yerde alırsınız.
Teskere sonrası artık sizi derya deniz bir hobi bekliyor olacak Smile
Şimdiden hayırlı teskereler ve hayatta başarılar.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Aramıza hoşgeldiniz, şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum..

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar, konforlu tıraşlar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 726 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,178 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,352 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,192 22/05/2022, Saat: 11:11
Son Yorum: dramahlas