Merhaba
Merhaba komşular,
  Uzun süre sadece okumakla yetindim ama artik benim de kendimi tanıtma zamanım geldi.
  Benim geleneksel tıraşa geçişim tamamen tasarruf yapma düşüncesiyle başladı(Çok yanılmışım Big Grin ). Mach3 fiyatı zamlanınca usturayla tıraş olmaya karar verdim. İlk tıraş olmaya babamın koruma barsız DE aletı ile başlamıştım zaten. İşportadan bir adet sedef ustura, 2 adet de çakma rapira jilet aldım. 10 tl ye yarım seneyi hallettim diye düşündüm. İlk ustura tıraşımda(arko tıraş köpüğü ile) yüzüm kan içinde kaldı. Kayınpederim eski berber ve hep usturayla tıraş olur. Halimi görünce bir kaç tüyo verdi bana. Jiletin kesmemesi en büyük sıkıntımdı. Jilet keskinlikleri arasında çok fark olduğunu ondan öğrendim.
  Sonra başladım internette en keskin jileti araştırmaya. Sparhawk'ın blogunu ve oradan da geltiri buldum. Araştırıp okudukça tıraş olmak benim için keyifli olmaya başladı.  Sonra başladım jilet, sabun, aftershave, fırça, de alet almaya..
  Aslında sakal tipi olarak köseyim. Yanaklarımda çok az sakal var fakat bıyık bölgem bbs tıraş olsam bile kirli sakalım varmış gibi duruyor. Bir gün tıraş olmasam çirkin gözüküyor. Çene altımdaki sakallar iki tarafa yatık. Cildim hassas, sakalım çok sert. Bazı jiletler usturayla tek perde tıraşın sonunu zor getiriyor.
  Şimdiye kadar en beğendiğim jiletler Permasharp, Polsilver ve Crystal. En beğenmediğim jilet ise Feather. Belki de beklentim biraz yüksekti kendisinden. Bende hiç yakın tıraş sağlamadı ve sakalım çıkarken çok sivri olarak çıktı. Sabun ve aftershave olarak elimdekiler bitince sadece Saponificio Varesino ürünlerini kullanmayı düşünüyorum. Fırça olarak da yine Saponificio Varesino almayı düşünüyorum. Köpürtme tası olarak granit havan alma düşüncem var.
  Bütün komşulara keyifli tıraşlar diliyorum.
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlarınız devam eder umarım.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi
Hoşgeldiniz. Köpüğünüz bol, jiletiniz konforlu ve keskin olsun. Forum sayesinde tıraşlarınız daha bir keyifli olacak, hoş sohbetler dilerim.
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz
Geleneksel tıraşla tasarruf dünyasına hoş geldiniz Big Grin
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar dilerim.
Geleneksel tıraşın ekonomisine hoşgeldiniz Smile
Keyifli tıraşlarınız olsun.
"A Samurai always wears two swords."
Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlarınız olsun.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
@erosennin
Hoş geldiniz.

Yazınızı okuyunca adeta soluksuzca yapılan bir konuşmanın yazım tahtasına yansıması gibi hissettim. Smile)
Tıraş oldukça, tecrübe kazanılır. Tecrübe kazandıkça da yeni ürünlere yelken açılır.
Her şey gönlünüzce olması dileğiyle.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 698 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,468 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 612 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,599 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam