Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti
(14/07/2020, Saat: 10:37)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Günlük kullanım için 3one6'nın Rocca'ya göre daha affedici ve mild olduğunu düşünüyorum. Bu arada 3one6 mild bir alet değil kendine göre bir agresfiliği var ama Rocca kadar asabi değildir Smile
Bu iki alet arasında kalacak olursam oyum kesinlikle 3one6'dan yana olurdu.
Rocca daha önce kullanıyordum bildiğim bir alet aslında, o yüzden bende bakındım biraz 3one6 olur mu acaba diye ama sonra Jet Black görünce dayanamadım yakışıklılığına Smile

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(14/07/2020, Saat: 10:49)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rocca daha önce kullanıyordum bildiğim bir alet aslında, o yüzden bende bakındım biraz 3one6 olur mu acaba diye ama sonra Jet Black görünce dayanamadım yakışıklılığına Smile

Jet Black hakikatten yakışıklı bir alet Smile
3one6 akla girdiyse alımı da yakındır Smile
Iyi gunler Muhle r89 a gore agresiflik ve konfor anlamında farklari nedir
EJ 3one6, Mühle R89'a göre miktar daha agresif ama bunun dışında 3one6 kalite ve işçilik olarak R89'dan daha üstün bir alet. Kişinin sakal sıklık ve sertlik yapısına göre günlük tıraşta rahatlıkla kullanılabilir.
Bir aleti ilk kullanmadan önce kesinlikle konusunu okumama alışkanlığın devam ediyor.
Aleti kullandım.Yorumları okudum.Gelen yorumlar sorulara kendi paylaşımları yapayım.

* Kesinlikle bir rocca değil.Rocca malzeme kalitesi çok üstte .Agresifliği bir tık altta
* R89'a göre daha agresif
* GC 0.84 ile Rocca arasında agresifliğe sahip. GC'den cilde dokunması fazla
* Jilet oturması gayet iyi . Burda GC 84'e yakın rex amb dan iyi.
* Kutu içeriği dizaynı şık.
* HAndle bana ince geldi.Yumanın yuvarlak saplısı 89lardan ince bir handle var.
* Kesinlikle jilet seçecek bir alet izlenimi verdi.jileti kesinlikle hissettiriyor.Hatta Roccadan fazla hissetiriyor.

Ben alır mıyım ? Dolapta rocca varken ve uyumum söz konusu iken gerek yok.
Dolapta rocca olmasa alır mıyım evet .

Alacak kullanacak arkadaşlara buradaki yorumlar umarım ilham verir faydamız olur.
(06/10/2020, Saat: 13:26)GecayS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir aleti ilk kullanmadan önce kesinlikle konusunu okumama alışkanlığın devam ediyor.
Aleti kullandım.Yorumları okudum.Gelen yorumlar sorulara kendi paylaşımları yapayım.

* Kesinlikle bir rocca değil.Rocca malzeme kalitesi çok üstte .Agresifliği bir tık altta
* R89'a göre daha agresif
* GC 0.84 ile Rocca arasında agresifliğe sahip. GC'den cilde dokunması fazla
* Jilet oturması gayet iyi . Burda GC 84'e yakın rex amb dan iyi.
* Kutu içeriği dizaynı şık.
* HAndle bana ince geldi.Yumanın yuvarlak saplısı 89lardan ince bir handle var.
* Kesinlikle jilet seçecek bir alet izlenimi verdi.jileti kesinlikle hissettiriyor.Hatta Roccadan fazla hissetiriyor.

Ben alır mıyım ? Dolapta rocca varken ve uyumum söz konusu iken gerek yok.
Dolapta rocca olmasa alır mıyım evet .

Alacak kullanacak arkadaşlara buradaki yorumlar umarım ilham verir faydamız olur.
Normalde iş gereği günlük tıraş oluyordum malum dönemde kçö nedeniyle hafta da 3 gün çalışıyorum, tam yeni tıraş aleti hevesimi yeniyorum derken yine hortladı Smile R41 değişmezim, bir de siyah Roccam var onu satıp 3one6 alsam mı diye düşünürken üzerine senin yorumun geldi, sanıyorum pişman olacağım bir takas olur bu sevdadan vazgeçeyim Smile

@"GecayS" elinize , emeklerinize sağlık. Yeni aletler deneme istek/heves/dürtüm kalmadığından öyle sanıyorum ki hiçbir zaman denemek için satın almayacağım aletler. Her iki üretici de benim için her zaman butik üreticilerden önde gelir. Deneyecek olsam da ilk deneyeceğim aletlerden olurlardı.
(06/10/2020, Saat: 13:32)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normalde iş gereği günlük tıraş oluyordum malum dönemde kçö nedeniyle hafta da 3 gün çalışıyorum, tam yeni  tıraş aleti hevesimi yeniyorum derken  yine hortladı Smile R41 değişmezim, bir de siyah Roccam var onu satıp 3one6 alsam mı diye düşünürken üzerine senin yorumun geldi, sanıyorum pişman olacağım bir takas olur bu sevdadan vazgeçeyim Smile

Çok etki altında bırakmak istemem ama tamamen kendi görüşlerim.
Daha önceki yorumlarımda kendinize yakın yorumlarım varsa belki haklılık payım vardır.

Rocca için R41 ile 89 ortanca kardeşi derler .
Sanırım 3One6'da DE89 ile 41 arasında bir yerde. ama 89 a yakın yerinde.
Şimdi siyah rocca bekleyenler bana kızacaktır.Ama Rocca dursun Big Grin
(06/10/2020, Saat: 13:40)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"GecayS" elinize , emeklerinize sağlık. Yeni aletler deneme istek/heves/dürtüm kalmadığından öyle sanıyorum ki hiçbir zaman denemek için satın almayacağım aletler. Her iki üretici de benim için her zaman butik üreticilerden önde gelir. Deneyecek olsam da ilk deneyeceğim aletlerden olurlardı.

@kaanayhan Komşumgüzel sözleriniz için teşekkürederim.Muhtemelen siz de bu yollardan geçtiniz.
İlk dönem sürekli ayakkabı çanta alan kadınlar gibi hissettim kendimi
Deneme olmayınca satınalma meyilimin fazla olduğunu görünce deneme yönünü artırmaya karar verdim.
İki alette karar kıldım.En azından 2020'de yeni alet almayacağım.3 alet kafamda belli 2021 e kadar almam.
Şükür ki denemelerde bunu edineyim niye almadığım birşey yok şimdilik.
Bu varken buna gerek yoku çok rahat diyebiliyorum.
Ama dediğiniz gibi ben bugüne kadar EJ muhleden çok aşağıda sanırdım dediğiniz gibi aleti kutuyu elime alınca yakın olduğunu gördüm.
@"GecayS" 3 alet ziyadesiyle yeterli Gayet minimalist bir çizgi bile diyebilirim. Gereksiz gördüğünüzü elden çıkarın , hem yer , hem zihin meşgul etmesin. Nacizane tavsiyemdir tabi...

Edwin Jagger Mühle ' den çok aşşağıda kesinlikle değil. Zaten ortak çalışan iki firma. Yıllardır aynı kafayı kullanıyorlar. Mühle işçilik anlamında daha tatminkar olmasına karşın , genel tıraş anlamında ben de89' u r89 ' dan daha başarılı buluyorum. Sap ağırlığı , alternatif model çeşitliliği , ergonomi ve tutuş hissi vs. Yalnız Edwin Jagger ' ın eskiden üretim kalitesi satış adetlerine de bağlı olarak daha iyiydi. Son zamanlarda o kalite seri üretimin daha da artmasıyla biraz düşmüş. Kaplama sorunları , jilet tutma problemleri vs görüyorum eskiden bu kusurlar daha minimumdu ancak yanlış anlaşılmasın. Bir Parker oldu vs demiyorum. Hala çok kaliteli bir üretici pozisyonunda.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Pearl SSH-05 Açık Taraklı ve Rimei Tıraş Aleti Kıyaslama Atak 2 87 26/04/2024, Saat: 22:13
Son Yorum: Atak
  Tıraş aleti bakımı Märzen 1 249 09/04/2024, Saat: 21:10
Son Yorum: BigHillMe
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 773 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 Lord Sparhawk 1,150 1,032,052 09/07/2023, Saat: 18:41
Son Yorum: altın porsuk
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,550 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,428 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  SATILIK: Pearl SS-04 Jiletli Tıraş Makinesi asrnnn 1 1,348 24/04/2023, Saat: 18:48
Son Yorum: asrnnn
  Mühle Rocca R96 Tıraş Makinesi ve Porsuk Kılı Fırça ferencpuskas 18 6,070 16/04/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: ferencpuskas
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,443 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,454 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: