Selamlar ve teşekkürler
Klasik hikaye: Tıraş olmak benim için tam bir angaryaydı. Bir gün hazır tıraş köpüğüm ve kullan at 3 bıçaklı tıraş aletim bittiğinde yenilerini almak için markete gittim ve fiyatlarını görünce dumur oldum. Fiyatlarından da öte memnun olmadığım ürünleri zoraki şekilde almak (alışkanlıklardan dolayı) bir an ters geldi ve tesadüfler sonucu kendimi bu forumda buldum.

Normalde tıraş olmayı sevsem de hem cildimin problemli olması hem de hazır köpük ve kullan atlarla istediğim keyfi yaşayamadığım için tıraştan soğumuştum. Şimdi ise birkaç haftadır buradan yaptığım araştırmalar sonucu edndiğim EJ DE89 makinem, feather ve perma sharp jiletlerim ve proraso mentollü sabunumla yıllar öncesinden kalma Banat fırçasıyla bile harika tıraş oluyorum. Daha farklı after shaveler, tıraş sabunları denemeyi düşünüyorum. İlerleyen dönemde de yeni bir fırça. Sizler kadar tutkulu bir koleksiyoner olmam muhtemelen ama bundan sonra bu meditasyonvari keyfi yaşadıkça sizlere teşekkür edeceğim hep. 35 yaşında tıraş olmayı sayenizde öğrendim.  Smile
Sevgiyle kalın.

Not: Farklı jilet, sabun, fırça tavsiyelerinize açığım Fırça  Aftershave  Jilet
Hoşgeldiniz komşum, ilk önerilen tıraş aleti oluyor genelde zaten almışsınız. İnceledikçe farklı jilet, tıraş kozmetikleri deneyeceksiniz zaten. Fırça konusunda F/P olarak başarılı olan yaqi sentetik, porsuk vb. fırçalarını inceleyebilirsiniz.
Hoş geldiniz.
Hoşgeldiniz, geçmiş olsun Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Hoş geldiniz keyifli tıraşlarınız olsun.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Hoşgeldiniz komşum, tıraş aleti olarak zaten çok başarılı bir ürün olan EJ DE89 almışşınız. Jilet konusunda cildinize uymayan veya rahatsız edenleri kenara ayırın ilerleyen zamanlarda ister farklı bir makina ile ister aynı makina ama tekniğinizi geliştirerek çok farklı deneyimler elde edebilirsiniz. Tekniğiniz zamanla oturdukça çok daha keyifli tıraşlar ortaya çıkacaktır bua emin olun lütfen.

Ayrıca bende 35 yaşında geleneksel tıraşa dahil oldum hiç birşey için geç değildirSmile
Hoşgeldiniz.
Deden gibi tıraş ol.
Hoşgeldiniz
Foruma hoş geldiniz. Keyifli tıraşlar dilerim. Proraso'ya yakın fiyatlarda Cella ve Tabac sabunu deneyebilirsiniz. Fırça konusunda skala daha geniş. 10-20 liradan başlayan fiyatlarla domuz kılı fırçalar da var 1500-2000 TL'lere kadar çıkan fiyatlarda porsuk fırçalar da var. Domuz kılı konusunda bir hassasiyetiniz varsa ve kaliteli bir porsuk fırça sizin için pahalı geliyorsa Yaqi ve Frank Shaving'in sentetik fırçalarına bakabilirsiniz. Bu arada forumun ikinci elinde de satışta olan baya bir fırça var. Jilet konusunda ise tavsiyem toplu alım yapmak yerine cildinize ve kullandığınız tıraş aletine uygun jileti bulmak için farklı farklı jiletleri alıp deneyerek karar vermeniz olur. Extrashaving ve Razorus'ta stokta olan baya jilet çeşidi var.
Aramıza hoş geldiniz köpüğünüz bol keyfiniz daim olsun..
Head Hair Hunter

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 704 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,162 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,331 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,112 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,178 22/05/2022, Saat: 11:11