Su arıtma cihazı tavsiyesi
Komşular selam,

Bu son birkaç gündür su arıtma cihazı hakkında araştırma yapıyorum. Ama bu konuda hiç bilgi ve deneyim sahibi olmadığımız için ne kadar yorumları, yazılanları okusam da havada kalıyor. Ev için su arıtma cihazı almak istiyoruz. Malum, Ankara'nın suları su değil, bildiğiniz fanta mübarek. Damacana su siparişi veriyoruz ama son çıkan haberlerde ne kadar sağlıklı olduğu tartışılıyor. Aklımıza su arıtma cihazı taktırmak geldi. Ama internette araştırdığımda 300 TL'den başlayıp 3500 TL'ye çıkan fiyatlar söz konusu. Sanırım bu cihazlar içinde NFS onaylı olanlar daha makbul sayılıyor.

Velhasılkelam su arıtma cihazı hakkında deneyimi, bilgisi olan komşularımı beni aydınlatmaya davet ediyorum. Smile
Komşum selamlar. Bende uzun süre sizin gibi araştırma yaptım ve birçok seçenek arasında kaldım. Kısaca yazarsam malzemelerin ve filtrelerin NFS onaylı olması bence şart. Gerekli yurt dışı ve yurt içi sorgulamalar sonucunda royal green marka arıtma taktirdim.
NFS etiketine sahip ülkemizde 2 firma var. Ben ozellikle şikayetlere baktım. Diğer firmanın ürünlerinde dışarı su kaçırma problemini okudum birkaç sitede.
Geceleri su kullanımı az olduğundan şebeke basıncı artıyor. Bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Aldığım firmanın özel indirim kodları mevcut düşünürseniz yardımcı olmaya çalışırım fiyatta baya oynama oluyor.
Filtre masrafı olarak da tane hesabı değil de set olarak baktığınızda yine çok yüksek rakam çıkmıyor.
Ayak üstü karışık yazdım komşum kusura bakmayın.
.
2 seneyi askındır kullanıyorum, hergun iyi ki taktırmısız diyoruz. Bidon tasımaktan kurtuldum. İsterse amerikan malı olsun, bu cihazların asıl isi yapan icindeki filtrelerin hepsi cinde yapılıyor bilginiz olsun. O yuzden o kadar marka vs. cok takılmayın. Size servis hizmetini daimi verebilecek iyi bir bayiden bir urun alın gecin derim.
Filtrelerin hepsi degismiyor cok sık, ilk kaba filtre senede 1-2 degisiyor, digerleri senede veya duruma gore 2 senede bir degisiyor. Bu cihaz yanında dairenizin ana su girisine bir mekanik filtrede taktırırsanız daha uzun omurlu olur hem cihazınız hem filtreleriniz.
Cogunun icinde 5 litrelik kucuk deposu da var.Su kesintilerinde vs. hayat kurtarıcı oluyor.
Tişikkirlir Sipirmin.
Waterbox 3 sene oldu. Tezgah üstü seti aldik dunya varmiş arkadaş. Bal gibi su, damacana bitti derdi yok, damacana bitse pet taşıma derdi yok. Portatif cok kullanisli tavsiyemdir.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
10 yıl olmuştur herhalde, Amway eSpring kullanıyoruz ve gayet memnunuz. İlk araştırma yaparken kafamız çok karıştı, sonunda bunu aldık, geçtik. Yine olsa yine alırız.
Serdar abi selamlar. Haklısınız çoğu ürün çin üretimi. Bahsettiğim marka amerika uretimi. Filtre markası omnipure. Üzerinde pentek filtre de var. Filtre üretim yeriyle ilgili satıcıya zamanında sorduğum soruyu da ekliyorum.
Sabun krem fircadan kacmayip hergün tükettiğimiz su konusunda kaçamak olmaz sanki Smile
Benim sistemimde su tankı 12 lt rahatça kullanabiliyoruz
Ayrıca şunu da söylemek isterim öylesine marka alınmasını ben tavsiye etmem. Su tankı içerisinde anti bakteriyel membran kaplı olması gerekirken kötü uretimlerde şamyel kaplı oluyor. Basinc testi yapılmamış cihazlar yüzünden evi su basan insanlarda şikayet sitelerinde mevcut.

Bahse konu mesaj
'pentek in meksika amerika vs dünyanın birçok ülkesinde üretim tesisleri var ve su arıtma cihazları ile alakalı valf filtre vs birçok ürün üretiyor hepsi başka yerde
örnek olarak alkali filtreyi meksikada üretiyor ilk aklıma gelen.
omnipure ise sadece amerikada
bu arada şunuda aktarmak isterim
önemli olan şey üretilen ülke değil ürünün üretilme şartları
ürünün marka değeri dolayısıyla sektördeki tecrübe ve kalitesi
uluslararası kalite sertifikalarını gösterebilmesi
bunları bizim firmamız için değil sorguladığımız herhangi bir ürün için belirtiyorum'

Muhalefet etmek için yazmadım abi yanlış anlaşılma olmasın Smile
.
(30/07/2019, Saat: 22:44)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Waterbox 3 sene oldu. Tezgah üstü seti aldik dunya varmiş arkadaş. Bal gibi su, damacana bitti derdi yok, damacana bitse pet taşıma derdi yok. Portatif cok kullanisli tavsiyemdir.

Bu arada Türk Malı. Yerli üretim, yerli fabrika.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
(30/07/2019, Saat: 22:50)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhalefet etmek için yazmadım abi yanlış anlaşılma olmasın Smile

Yok yok cok iyi anlıyorum kardesim seni, icinde illa farklı uretimler ozel mallar vardır ama hani istisna kaideyi bozmaz hesabı genel olarak soyledim ben. Ne malı takarsanız takın taktıktan sonra bir ph metreyle ph olcucekler, birde tds metre ile su icinde cozunmus madde sayısını gosterecekler. Cesme suyunda atıyorum tds 300 iken filtre cıkısında, 35 cıkacak.
Cok abartıp en iyisi olsun diye kasmayın demek icin yazdım. Filtreleri rahat bulunan, filtre fiyatları normal muadil urunlere yakın, servisi bayisi vs. olan bir marka alıp gecin manasında benim yazdıklarım.
Birde bidon su kullanırken, farklı mineraller de vucuda girsin diye 6 ayda bir marka degistirirdim ben.Bu su filtresi takıldıktan sonra, gun icinde dısarıda mumkun oldunca farklı markalardan sise su icerek o sekil yurutuyorum duzeni.
İstanbulda o kadar cok sorun degil ama diger sehirlerdeki kirec sorunu icinde su sayaclarının orada yeri musait olan varsa daire girisinede recineli/tuzlu su yumusatıcı taktırsanız, o iste harika oluyor.
Tişikkirlir Sipirmin.
Haklısın abi farklı su içme meselesini aktif spor hayatimdayken su ve maden suyunu çeşitli içerek yapıyordum Smile
Yan komşum da bu sistemden aldı ph ölçtük düşmedi sorumlu yeni filtre gonderdi ucretsiz sorun düzeldi . Ph metre takip konusunda iyi oluyor
.
(30/07/2019, Saat: 21:25)fatihbyfah Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum selamlar. Bende uzun süre sizin gibi araştırma yaptım ve birçok seçenek arasında kaldım. Kısaca yazarsam malzemelerin ve filtrelerin NFS onaylı olması bence şart. Gerekli yurt dışı ve yurt içi sorgulamalar sonucunda royal green marka arıtma taktirdim.
NFS etiketine sahip ülkemizde 2 firma var. Ben ozellikle şikayetlere baktım. Diğer firmanın ürünlerinde dışarı su kaçırma problemini okudum birkaç sitede.
Geceleri su kullanımı az olduğundan şebeke basıncı artıyor. Bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Aldığım firmanın özel indirim kodları mevcut düşünürseniz yardımcı olmaya çalışırım fiyatta baya oynama oluyor.
Filtre masrafı olarak da tane hesabı değil de set olarak baktığınızda yine çok yüksek rakam çıkmıyor.
Ayak üstü karışık yazdım komşum kusura bakmayın.

Nfs olan su arıtma cihazları 2000 TL'den yukarı fiyatlarda. Her yıl da filtreleri değişecekmiş. Birkaç yeri aradım, herkes birbirini yerin dibine sokuyor. En önemlisi de ülkemizde sağlık bakanlığı bu konu hakkında bir çalışması yok sanırım. Önüne gelen malı yurtdışından getirip olabildiğince kâr üzerine ekleyip birilerine iteleme peşinde.

(30/07/2019, Saat: 22:26)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 seneyi askındır kullanıyorum, hergun iyi ki taktırmısız diyoruz. Bidon tasımaktan kurtuldum. İsterse amerikan malı olsun, bu cihazların asıl isi yapan icindeki filtrelerin hepsi cinde yapılıyor bilginiz olsun. O yuzden o kadar marka vs. cok takılmayın. Size servis hizmetini daimi verebilecek iyi bir bayiden bir urun alın gecin derim.
Filtrelerin hepsi degismiyor cok sık, ilk kaba filtre senede 1-2 degisiyor, digerleri senede veya duruma gore 2 senede bir degisiyor. Bu cihaz yanında dairenizin ana su girisine bir mekanik filtrede taktırırsanız daha uzun omurlu olur hem cihazınız hem filtreleriniz.
Cogunun icinde 5 litrelik kucuk deposu da var.Su kesintilerinde vs. hayat kurtarıcı oluyor.
Aslında onu ben de düşündüm ama sağlığa zararlı filan deniliyor. Yanılmıyorsam bu cihazların sağlığa zararlı olup olmadığı hakkında bir denetim filan da yok. Filtrelerin bile nfs onaylı kaliteli olması gerekiyormuş filan. Daha taktırmadan başım ağrıdı.

(30/07/2019, Saat: 22:44)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Waterbox 3 sene oldu. Tezgah üstü seti aldik dunya varmiş arkadaş. Bal gibi su, damacana bitti derdi yok, damacana bitse pet taşıma derdi yok. Portatif cok kullanisli tavsiyemdir.
Not ettim komşum. Yarın bir arayıp fiyat hakkında bilgi alacağım. Peki filtre değiştirme dışında herhangi bir rutin bakımlar var mıdır?

(30/07/2019, Saat: 22:50)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10 yıl olmuştur herhalde, Amway eSpring kullanıyoruz ve gayet memnunuz. İlk araştırma yaparken kafamız çok karıştı, sonunda bunu aldık, geçtik. Yine olsa yine alırız.
Az önce öyle bir yeri aradım. Water spring diye düşünürken sizin yazdığınız veya benzer bir marka temsilcisi olduklarını söyledi. 2500 TL fiyat söyledi ve 2 yıl garanti. 2 yıl sonra musluğu bozulsa ver 450 TL'yi dedi. Smile

(30/07/2019, Saat: 22:52)Efrasyab Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada Türk Malı. Yerli üretim, yerli fabrika.
Komşum servisi olsun, sattıkları mala sahip çıksınlar yeterli benim için. Arçelik model su arıtma cihazlarına baktım ama fiyat hem uçuk hem de kalite konusunda şüphelerim var.
Ayrıca komşular size bir de şunu danışayım. Bu arıtma cihazları özellikle tanklı olanlar çektikleri suyun 4'de 1'ini arıtıp verebiliyormuş. Geriye kalan kısım gider borusundan tahliye ediliyormuş. Yahu öyle olursa su faturası çoşmaz mı? Hangi satıcıya sorsam 3-5 liralık fark olur, bir şeycik olmaz diyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,520 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,016 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,179 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 73,879 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,755 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,264 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 280,544 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,408 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,726 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş
  Bulaşık makinası tavsiyesi tipsol 51 89,670 02/07/2020, Saat: 01:23
Son Yorum: Viper

Hızlı Menü: