Merhaba
Yıllarca kartuşlu makine ve jel kombosuyla işkenceye dönüştürdüğüm sakal tıraşı faslını, bitsin bu zulüm diyerek edwin jagger (de86) alarak sonlandırmamın üzerinden 1 sene geçmiş.

Forumu çok geç fark ettim. Birkaç gündür yazılanları okuyorum. Sonunda kayıt oldum ve öncelikle merhaba demek istedim ben de.

Wilkinson klasikle başladım ben de jiletli makine kullanmaya. Sonra baktım ki sakal tıraşı olmak tahminimin çok üzerinde bir keyif veriyor, bir kaç hafta içinde ej makine, proraso fırça ve arko sabunla takımı düzdüm. Zamanla el ve tıraş alışkanlığıma göre yaptığım harcamaların büyüyeceğini bildiğim için ekonomik bir makine olan ed86'yı seçmiştim kendime. Ayrıca kısa saplı olmasını istiyordum aldığım makinenin. Şimdilerde gözüm yeniden stoklarla girmesini beklediğim rocca'da. Agresif, açık taraklı makineler beni korkutmakla beraber sert sakallarım olduğu için ileride bir merkur Futur da alabilirim ayarlı makine kontenjanından belki. Jilet tercihim polsilver lakin stoğumu bitirdiğim için crystal ile devam ediyorum. Kai, permasharp, rapira şu sıralar alıp denemek istediğim jiletler. Feather ise o çok övülen keskinliğine rağmen aradığımı bulamadığım jilet oldu. Tabi wilkinson makineyle gelen jiletler de var; ıslak tıraş maceramı neredeyse başlamadan bitirecek olan wilkinson. Ben kendisine jilet değil, kaşağı demeyi yeğlerim açıkçası... Tıraşı sakalları kesmekten ziyade keyif almak için olduğumdan, genelde 2 perdeye yayıyorum. Bu yüzden de ilk kriter konfor oluyor benim için jilette.

Bir de fırça değiştirme planım var en kısa zamanda. Geniş boğumlu ve gene sentetik bir ürün kullanmak istiyorum. Gözüme karakterleri birbirinden oldukça farklı iki fırça kestirdim. Biri yaqi, diğeri frank shawing. 28 ve 30mm boğumlu ürünler, hala karar verebilmiş değilim hangisini seçmem gerektiğine, bakalım. Eldeki proraso nasıl bir fırça kullanmam gerektiği hakkında hiçbir fikir vermedi bana bir sene içinde...

Traş öncesi hazırlığı arko sabun veya proraso mavi keremle yapıyorum. Açıkçası burası en rahat olduğum kısmı ıslak tıraşın. Asıl sıkıntıyı ise tıraş sonrasında yaşıyorum. Kimi zaman cayır cayır yanmak için arko'nun kolonyalarını kullansam da, sıklıkla kullandığım ürün eczacıbaşı excipial hydro emülsiyon ve hematol onarıcı krem. Buna rağmen taştan sonra istediğim ferahlamayı, nemlenmeyi sağlayacak doğru ürünü bulabilmiş değilim. Kartuşlu makineler zamanından kalan nivea balsamlar bir köşede hala dursa da, biraz yağlı yüzümde bıraktıkları badana katmanın hiç sevmediğim için kullanamıyorum. Ayrıca Şu sıralar gene proraso'nun traş öncesi kremlerine düştüm, bitane edinmemek için zor tutuyorum kendime; neyse.

Sakal tıraşı olmanın keyfine ancak kırkından sonra varabilmiş Bendenizin hikayesi de kısaca bu, paylaşmak istedim forumda yazmaya başlamadan önce. Sonuna kadar okuyan olduysa teşekkürler ve Herkese tekrar selamlar.
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Komşum hoşgeldiniz sizin gibi yüzlerce kişinin içine düştünüz Smile ben de 1 yıl önce acaba alsam mı almasam mi neyse dursun ileride alırım diye erteledigim merkur progress ı yakın tarihte satın aldım. Forumda ustadlarin can dediği çokça övgü alan bu aleti onca zaman almadığım için kendime çok kızdım. Hazır yeni makine düşünceniz var iken futurun de adı geçmişken önce progress alın derim ben. Beğenmez iseniz de elden çıkarmakta sorun yaşamazsınız. Jilet ve sabun için sample satışları oluyor forumda değerlendirebilirsiniz.
Hoşgeldiniz,yazınızı sonuna kadar ve keyifle okudum!
Deden gibi tıraş ol.
Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraslariniz olsun.
Voskhod  Jilet adamdır!
Aramıza hoş geldiniz komşum keyifli forumlar
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Foruma hoş geldiniz komşum. Keyifli tıraşlarınız olsun.
Uzun süredir keyifle kullandığım Yaqi Sagrada (24mm) sentetik fırçayı önerebilirim.
Sabun olarakta Proraso Sandalwood'u çok başarılı buluyorum.
Hoşgeldiniz. Çok güzel yazmışsınız.
Aramıza hoşgeldiniz...
Foruma hoşgeldiniz, keyifli tıraşlar dilerim mustbe komşumuzın dediği gibi progress candır. Fırça konusunda yaqi sentetiği keyifle kullanıyorum düğüm çapı 24-26mm benim için yeterli oluyor üstü hem fazla omurgalı hemde yüzümde hissiyatını sevmiyorum.

Sabun krem konusumda sample alabilirsiniz forumda üyelerinizden tedarik edilebiliniyor.

Jilet konusu tamamen subjektif konfor seviyorsanız rapira swedish ve platinum lux önerebilirim. Voskhod ve mühle çok konforlu ama keskinliği az gelmekte tabi bunlar benim cildim için geçerli denemeden bilemezsiniz.
Hoşgeldiniz aramıza.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 884 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,655 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 719 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,944 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam