Selamlar ben de geldim..
Bir süredir ziyaretçi olarak forumu takip ediyorum. Dün de bu birlikteliğe isim koymak adına üye olarak komşunuz olmaya geldim. Yaşım 41. Samsun Bafralıyım 657’yim. O nedenle traş olmazsa olmazımız.
Burada okuduklarımdan sonra tabiri caizse kırkından sonra sayenizde çocukluğumun klasik traş sevdası yeniden alevlendi.
İnternetten Jaguar 1071 traş fırçası, Proraso okaliptüslü traş sabunu, feather 800-1b traş makinesi ve feather jilet siparişi verdim. Yarın elimde olacağını umuyorum.
Ayrıca daha önce işportadan orak makine, Arko traş sabunu, sabun basmak için kap, permasharp jilet, BİM’de aktüel gelen barber marka fırça ve sabundan da almıştım.
Traş fırçasını yumuşatmak için bir iki kez Arko traş sabunu ile köpürtüp bıraktım. Ancak sentetik fırça olduğundan faydasını görmedim.
İlk traşımı da bugün hatta az önce orak, permasharp, barber fırça ve Arko sabun dörtlüsü ile yaptım. Sonuç çenede daha ilk perdede biri derin toplam iki kesik. Yara bandı sağolsun. Çok sık ve sert sakalı bıyığı olmayan biriyim ama şunu diyebilirim ki Orak ve fırçadan kesinlikle memnun kalmadım. Arko sabun da cildimi çok gerdi. Ayrıca çeneyi kesince de duruş ve vuruş açılarına yabancı ve acemi olduğumdan elimi biraz korkak hareket ettirdiğimi söylemem lazım.
Şimdilik söyleyeceklerim bunlar. Bir de esas ürünlerim geldiğinde bakacağım.
Teşekkür ederim.
Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraslariniz olsun.
Voskhod  Jilet adamdır!
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz
Aramıza hoşgeldiniz komşum.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti
Hepinize teşekkür ederim. Hoşbuldum..
Foruma hoş geldiniz, keyifli tıraşlarınız olsun.
İlk geleneksel tıraş serüvenine iki kesikle başlamanız üzücü olmuş. Çok geçmiş olsun.
Orak kullanmadım ama yorumlardan agresif olduğu söyleniyor. Dolayısıyla onu dolabınızın yedek kulübesine almanızda fayda var Smile
Yolunuza yeni gelecek aletle devam etmeniz daha isabetli olacak.
Hosgeldiniz, EJ89, Merkur 34c gibi aletler cok guzeller.
Mild olduklari icin alismasi da kolay, ayrica etkinlikleri de yuksek.
Sentetik Yaqi gibi fircalar, ilk etapta kullanimi kolay olanlar.
Prorosa ve Cella guzel sabunlar.
Aramıza hoşgeldiniz...
Foruma hoşgeldiniz, bu gibi durumlar başlangıçta oluşabilir zamanla tekniğiniz oturdukça çok daha rahat edersiniz. Yeni ürünlerinizle siz tıraşlarınıza devam edin günden güne farkı el gelişiminizi görüceksinizdir zaten komşum.
Tecrübelerinizi bol bol aktarın ayrıca forumda çok geniş bir bilgi havuzu var merak ettikçe okursunuz faydası olucaktır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 707 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,170 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,339 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
Wink Ben geldim farukkati 5 2,491 12/11/2022, Saat: 10:28
Son Yorum: exselans
  Selamlar Wastelander 4 2,113 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe