Hesaplı ara taş önerileri
(21/06/2012, Saat: 12:34)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben sırasıyla aşağıdaki taşları kullanarak güzel sonuç aldım.
ilk olarak birmilyoncularda satılan bir kaç liralık bir tarafı 200 diğer tarafı 800 gritlik çinden ithal alumminyumoksit taş.
7062c__41eC4CGczRL.jpg

daha sonra 5 liraya hırdavatçıdan aldığım hakiki yazan ama hakiki olmayan Girit yağ taşı yaklaşık 1500 grit olduğunu tahmin ediyorum.
6get1s.jpg

Resimdeki tasi hic kullanmasan iyi edersin,o tasin biraktigi izleri kaybedilmek icin bicagin yarisini bilemen lazim.Selamlar
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
cok hafif surtuyorum diger taslar izleri polish yapiyor
(21/06/2012, Saat: 16:07)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Resimde en sağda arkansas taşının yanında bıçakçımın Girit yağ taşı diye adlandırdığı taş olabilir . 25-35 TL arası birşeydi aldığımda. Boyut 5-6cm X 11-12cm tahmini.

2reshn4.jpg

Üstad pek ustura kullanmıyorsunuz bildiğim kadarıyla. Bunlarla porsukları avlıyor olmayasınız?

Big GrinBig GrinBig Grin
(27/06/2012, Saat: 14:37)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bazen dolabı açtığımda aldığım koku direkt olarak porsuk başka birşeyin kokusu yok gibi Smile her yer porsuk .. Dahada porsuk almak diyordum ne yazıkki yanılmışım kendimi kandırmışım 4 porsuk kardeş daha yolda..Benim yatacak yerim yok bu porsuklar yüzünden ama hayırlısı..

Hocam müsait bir ortamınız varsa porsuk yetiştirin Smile Gerisini biliyorsunuz Big Grin
(27/06/2012, Saat: 15:49)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşım inan o hayvan yetiştirilecek birşey olsaydı şimdiye kadar çiftlik hazırdı benim her şey müsait fakat dehşet vahşi birşey o iş yatar Smile
En çok finest yapardım herhalde kırparak...

Finest Farm Smile

Fırçalarınızı sayısını göz önüne aldığımızda harcanan parayla gerçekten güzel bir yetiştiricilik olurdu ama hobinin de bir sınırı olmalı hocam ama yerli malı porsukta ilk olurdu TV'ler gelirdi (TV'de eşşek çiftliğini görmüştüm porsuğa mı gelmeyecekler Smile )

Neyse konuyu dağıtmayayım herkese iyi günler Smile
(27/06/2012, Saat: 16:34)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: var taralalarda porsuk ama yakalamayada adam lazım Smile eşşek olayına benzemez bu paralar adamı .. Finest fırça yapıcam diye dağıtırız façayı ..
yoksa hepsi düşünüldü bu konuda hastalıklıyım ben Smile Bir ara doldurulmuş porsuk vardı evde 80 lerden kalma onu aradım anneme arattım bulamadım atılmış herhalde belkide bir finest bir silvertip olurdu arkadaştan çok üzüldüm..

hocam iyiki bulamadınız o hayvanı yoksa gıdısı ve karnı tıraşlanmış sırtı kıllı bir görüntüye sahip olurdu( finest ve silvertip kıllar için bölgeleri doğru hatırlıyorsam eğer) Smile
Birazdan Panter Emel basar burayı Tongue
(27/06/2012, Saat: 17:43)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yavrudan bir porsuk bulsam şöyle minik bakabilirmiyim acaba Smile

Genetiginidd degistirin hircinlasacak kadar buyumesin. Hatta iki tane genetigi degistirilmis alin biri sirf silvertip kil cikarsin digeri sirf finest kil cikarsin Big Grin
tıraşseverlik ve hayvanseverliğin kesiştiği nokta burası herhalde,en iyisi zor durumda olan bir hayvanat bahçesi bulalım mesala Darıca hayvanat bahçesi
satın alalım hayvanat bahçesini gezenler bu hayvanların niye tüyleri yolunmuş ve kırpılmış diye sorarlarsa emiriko cevap verir Smile
(27/06/2012, Saat: 18:44)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tıraşseverlik ve hayvanseverliğin kesiştiği nokta burası herhalde,en iyisi zor durumda olan bir hayvanat bahçesi bulalım mesala Darıca hayvanat bahçesi
satın alalım hayvanat bahçesini gezenler bu hayvanların niye tüyleri yolunmuş ve kırpılmış diye sorarlarsa emiriko cevap verir Smile

Aslanlarin kuyrugunun ucundaki o killarla tiras olacam sekli guzel Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hesaplı uzakdoğu taşlar BigHillMe 29 37,287 19/07/2013, Saat: 10:33
Son Yorum: hedehodo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: