Hesaplı uzakdoğu taşlar
arkadaşlar son günlerde ebayde yüksek grit degerlerinde çift yüzlü ekonomik sentetik taşlar türemeye başladı 10k ya varan degerlerde
deneyen memnun kalan varmı ?
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Marka bellı mı aratınca cok tas cıkıyor
400 1500
4$
http://www.ebay.com/itm/400-1500-Knife-R...5aeede5d7e

3000 10000
6$
http://www.ebay.com/itm/3000-10000-Knife...2ec825ad2b

2. taş ufak olsada ilk taş yeterli boyutta gibi gözüküyor
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Hesapli derken neye gore hesapliyoruz bilmiyorum (nakayama karasu lv5+ ve tomonagura ortalama $380)

asagidaki tas cinli bir dogal tas ($30) ve alipta memnun kalmayan yok. Finishing icin kullaniliyor. 12k civari. slurry kullanarak 100 turda iyi bir agiz veriyormus. Ben hala alip denemedimSmile Naniwa 12k nin yari fiyatina. Ustelik dogal.

http://www.ebay.com/itm/New-Chinese-Wate...53f9bca5bf
Mesela benim için hesaplı demek 100 doların altında bir maliyete bileme sağlayacak ekipmanlar bütünü demek Smile
www.BarbarosRazors.com

Aslinda $85 a norton combo 4k/8k alsan sanirim omur boyu touchup la idare edersin diye dusunuyorum. Yada ufak boyutlu bir coticule ile daha smooth bir agiz bulmak mumkun. Agiz acmak icin girit tasi kesinlikle yeterli. Zaten senede 1 agiz acmaya anca ihtiyac duyulur herhalde.

Hersey bir yana boyle dusunmeniz guzel. Ben celik usturayi daha dogru duzgun kullanmayi ogrenmeden ne yazikki sadece bilme ekipmanlarina $1000 civari bir para harcadim. Ben yandim siz yanmayinSmile Duzgun tiras olamayinca surekli usturanin keskinliginden sikayet ediyordum. Ama suc bendeymis, eh tabi bunu anlayana kadar tas koleksiyonu yapmis oldumSmile

(18/07/2013, Saat: 15:45)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesela benim için hesaplı demek 100 doların altında bir maliyete bileme sağlayacak ekipmanlar bütünü demek Smile
ustadım taşlardan canın cok yanmıs Confused

valla bende o kadar yanmak istemiyorum, hesaplı bir çare arıyorum işte dediğim gibi. Norton 4k/8k aklımda ama birde 1K ve 10K lazım imiş. Kotikul işi biraz usta işiymiş, ben daha 4-5 oldu usturayı elime aldığım Smile

Girit taşı 1K civarında olan bir taş mı 200luk 400luk falan gordum sanırım.

(18/07/2013, Saat: 15:59)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslinda $85 a norton combo 4k/8k alsan sanirim omur boyu touchup la idare edersin diye dusunuyorum. Yada ufak boyutlu bir coticule ile daha smooth bir agiz bulmak mumkun. Agiz acmak icin girit tasi kesinlikle yeterli. Zaten senede 1 agiz acmaya anca ihtiyac duyulur herhalde.

Hersey bir yana boyle dusunmeniz guzel. Ben celik usturayi daha dogru duzgun kullanmayi ogrenmeden ne yazikki sadece bilme ekipmanlarina $1000 civari bir para harcadim. Ben yandim siz yanmayinSmile Duzgun tiras olamayinca surekli usturanin keskinliginden sikayet ediyordum. Ama suc bendeymis, eh tabi bunu anlayana kadar tas koleksiyonu yapmis oldumSmile

(18/07/2013, Saat: 15:45)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesela benim için hesaplı demek 100 doların altında bir maliyete bileme sağlayacak ekipmanlar bütünü demek Smile
www.BarbarosRazors.com

Hocam aslinda sevabina usturaya baslangic icin gereken asgari malzemeleri yazsaniz ne guzel olur Angel

(18/07/2013, Saat: 15:59)hedehodo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslinda $85 a norton combo 4k/8k alsan sanirim omur boyu touchup la idare edersin diye dusunuyorum. Yada ufak boyutlu bir coticule ile daha smooth bir agiz bulmak mumkun. Agiz acmak icin girit tasi kesinlikle yeterli. Zaten senede 1 agiz acmaya anca ihtiyac duyulur herhalde.

(18/07/2013, Saat: 16:21)puchacz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam aslinda sevabina usturaya baslangic icin gereken asgari malzemeleri yazsaniz ne guzel olur Angel

+1

Benim anlayabildiğim kadarıyla

1 adet ustura Big Grin

1K Taş
4K Taş
8K Taş
10-12K Taş

yada bu taşların yerine 1 adet Kotikül

Son aşamada parlatmak için pasta

Bileme Kayışı

Eksiği vardır elbet ama bunlarla iş bitiyor mu ?
www.BarbarosRazors.com

Oncelikle tekrardan hatirlatayim ben bu ustura isinin oldukca basindayim. Size tavsiyede bulunacak cok daha tecrubeli arkadaslar mevcut forumda.

Fakat benim tecrubeme gore sadece guzel bilenmis bir ustura ve ortalama bir kayis ile baslamak en iyisi. Yani kisaca ustura ile gercekten konforlu bir tiras olmaya basladiktan sonra (ki bu sizin alisma devrenize bagli) tas aramaya baslayin. Illa tas alicam diyorsaniz bence 1-2 farkli ustura alin biraz korlesmeye baslayinca usta bir bileyiciye gonderin. Misal Lord bu konuda oldukca eski sayilir. Bir usturanizi misal coticule digerini sentetik ile bilemesini isteyin. Ustura geri dondugunde hangisi hosunuza gidiyorsa o tastan alirsiniz.

Ben naniwa serisi (chosera ve ss), norton serisi, coticule (la grise), 8k madenini bilmedigim bir JNAT, grit tasi denedim. Gecen ay bir tane escher aldim. dark blue tipindeydi ve verdigi agiz bence coticule den cok da farkli degildi. Tas dogal oldugu icin bendeki cok da ince bir tas olmayabilirdi. Saticiyla konusup geri gonderdim, Allah tan kabul etti.

Sonuca baglarsam tastan once celik ustura ile tiras olmayi ogrenmek gerekiyor. Bu tiras hissiyati jiletli usturalar ve DE aletlerden oldukca farkli ve teknik istiyor. Jiletli usturalarda kullandiginiz ve memnun oldugunuz acilari celik usturalar kabul etmeyebiliyor. vs vs.

NOT: BUNLAR TAMAMEN BENIM DENEYIMLERIM, BU KONUDA CEVAP VEREBILECEK COK DAHA TECRUBELI ARKADASLAR OLDUGUNU UNUTMAYIN. 8 AY ONCE ELEKTRIKLI ILE TIRAS OLUYORDUM, SIMDI USTURA ILESmile 8 AY SONRA BELKI SAKAL BIRAKIRIM...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Elimdeki taşlar deVille 3 6,413 18/09/2013, Saat: 12:41
Son Yorum: Lord Sparhawk
  sentetik taşlar linguist 0 3,974 25/09/2012, Saat: 23:24
Son Yorum: linguist
  Hesaplı ara taş önerileri BigHillMe 21 39,317 27/06/2012, Saat: 19:46
Son Yorum: ihtilaf
  Ufak boyutlu taşlar BigHillMe 6 10,083 14/05/2012, Saat: 18:46
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: