"Mahir2387" Tanışma Başlığı
Haftada 1 kere traş olanlar için tıraş bıçağı tavsiyesi

Öncelikle herkese merhaba hassas bir cilde sahip olanlar için ve haftada 1 veya 2 kez tıraş olanlar için Tek bıçaklı traş jiletleri mi daha faydalı yoksa 3 bıçaklı tıraş jiletleri mi daha faydalı olur sakalım kalın ve sert yaşıma göre de çok erken sürede fazla çıkıyor misal 6 günde gür bir sakal oluyor cildin dinlenmesi ve yaşımında daha genç olmasından dolayı haftada 1 defa tıraş oluyorum şu anlık gillette mach 3 ile tıraş oluyorum 1-2 sene önce rahatlıkla alıyordu ama şu anda alırken hem tahriş ediyor hemde canımı yakıyor permatik kullandığımda da yüzüme hasar veriyordu köpük kullanıyordum bu sefer jel kullanmayı deneyeceğim çünkü köpük sakalları yeterince yumuşatmıyordu
Sorum haftada 1 kez tıraş olanlar için Tek bıçaklı jilet mi kullanılmalı yoksa 3 bıçaklı veya 5 bıçaklı olanı mı?
Haftada 1 veya 2 kez tıraş olanlarında kullanım deneyimlerini yazarsa çok memnun olurum
Sanırım bıçaktan önce hazır köpükten kurtulman lazım komşu. Öncelikle bir fırça ve arko çubuk sabun edinerek başlayabilirsin. Bıçak meselesini tecrübeli komşulara bırakıyorum.
@Mahir2387
Öncelikle hoş geldiniz.

Tıraştan keyif almanız ve tahrişe çare bulmanız için geleneksel tıraşı öneriyorum.
Geleneksel tıraşa başladığınızda ise haftada bir değil neredeyse her gün tıraş olmak isteyeceksiniz.

Aşağıda yer alan konuları takip etmenizde yarar var.
Gerekli açıklamalar ve düşünceler size yol gösterici olacaktır.

Jilet Seçimi :
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=6424

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10042

Tahriş Konusu
http://geltir.com/showthread.php?tid=238

Şunu belirtmek isterim, jilet konusu kişiye göre, kullanıma göre, kişinin tıraş tarzına göre, kullandığı sabuna göre, tıraşa hazırlanma süresine göre değişiklik gösterir.

Bu yüzden de en iyisini deneme yanılma yaparak anlayabilirsiniz.

E n v i r o n m e n t a l i s t

Uzun sakalda sunduğunuz seçeneklerden tek bıçaklı daha iyi bence .
Bic metal oldukça başarılı iş çıkarır bastırmadan yavaş tıraşta.

İlaveten; Komşumuzun dediği gibi hazır köpük jel den ziyade fırça sabun a geçmek hatta forumda biraz vakit geçirip plastik atık oluşturmadan double edge bir alet ile birlikte yaprak jilet kullanmak sizin soruna daha olası bir çözüm .
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Rimei tıraş aleti ,arko çubuk sabun,sarı paket gillete ve istediğin bir fırça alıp,keyfine bakabilirsin

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!
(10/10/2019, Saat: 17:22)donniebrasco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım bıçaktan önce hazır köpükten kurtulman lazım komşu. Öncelikle bir fırça ve arko çubuk sabun edinerek başlayabilirsin. Bıçak meselesini tecrübeli komşulara bırakıyorum.

Yorumunuz için teşekkür ederim daha önceden arko traş sabunu ile hiç tıraş olmadım hep köpük arada jel kullandım fırçada kullanmazdım elime döker ordan yüzümde köpürtmeye çalışarak tıraş olurdum yanlış yaptığımı yeni farkettim hemen bir fırça alıp arko sabunla beraber deneyeceğim

(10/10/2019, Saat: 17:49)AltKapalı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rimei tıraş aleti ,arko çubuk sabun,sarı paket gillete ve istediğin bir fırça alıp,keyfine bakabilirsin

Sarı paket gillette galiba permatik. Permatikle yüzümü hep kanatıyorum kıllar sert olmasına rağmen hassas cildimden dolayı çok hasar oluşturuyor

(10/10/2019, Saat: 17:34)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Mahir2387
Öncelikle  hoş geldiniz.

Tıraştan keyif almanız ve tahrişe çare bulmanız için geleneksel tıraşı öneriyorum.
Geleneksel tıraşa başladığınızda ise haftada bir değil neredeyse her gün tıraş olmak isteyeceksiniz.

Aşağıda yer alan konuları takip etmenizde yarar var.
Gerekli açıklamalar ve düşünceler size yol gösterici olacaktır.

Jilet Seçimi :
http://www.geltir.com/showthread.php?tid=6424

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=10042

Tahriş Konusu
http://geltir.com/showthread.php?tid=238

Şunu belirtmek isterim, jilet konusu kişiye göre, kullanıma göre, kişinin tıraş tarzına göre, kullandığı sabuna göre, tıraşa hazırlanma süresine göre değişiklik gösterir.

Bu yüzden de en iyisini deneme yanılma yaparak anlayabilirsiniz.

Yorumlarınız için teşekkür ederim linkleri inceleyio faydalanacağım umuyorum ki kısa sürede bu dertten kurtulurum veya en aza indiririm hocam tekrardan teşekkürler
(10/10/2019, Saat: 20:11)Mahir2387 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sarı paket gillette galiba permatik. Permatikle yüzümü hep kanatıyorum kıllar sert olmasına rağmen hassas cildimden dolayı çok hasar oluşturuyor

Gilette 7 o'clock sharp edge'den bahsediyor olmalı komşum. Takdir edersiniz ki permatiği rime'ye takamazsınız. Big Grin
Komşum sen milyoncudan 1 permasharp jilet ve Yuma tıraş aleti al(5-6 TL tutar ikisi).İlk önce elinde jel , köpük yada krem ne kullanıyorsan onunla başla.Zaten zamanla klasik ürünlerin iyilerini alırsın.
haftada bir traş için ne klasik traş aletleri işe yarar ne kullan atlar traş makineleri de dahil. Ustura herkesin harcı olmadıgından saç traş makinesi ile kısaltman lazım ondan sonra istedigin yöntemi seç.

Saç traş makinesi ile kısaltmadan traş olur musun? Olursun fakat cildine ve ugraştıgına yazık.
(10/10/2019, Saat: 23:58)edward Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haftada bir traş için ne klasik traş aletleri işe yarar ne kullan atlar traş makineleri de dahil. Ustura herkesin harcı olmadıgından saç traş makinesi ile kısaltman lazım ondan sonra istedigin yöntemi seç.

Saç traş makinesi ile kısaltmadan traş olur musun? Olursun fakat cildine ve ugraştıgına yazık.
Alakası yok,hafta 1 r41 ile tıraş oluyorum,cildimi filan hiç yazık olmuyor,hatta harika oluyor

Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz,
Güneşin zaptı yakın!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,387 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,352 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 5,947 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog