Bölge bölge sakal dökülmeleri
Merhaba.

Yaklaşık 2 aydır jiletli tıraş aleti ile ıslak tıraş olmaktayım. Bildiğiniz üzere kendimize uygun jileti bulmadan önce çeşitli jiletleri denememiz tavsiye edilmektedir. Ben de bu süreçte çok kez sakalımı yolarcasına kesen jiletler deneyimledim (zaza gold, crystal super platinum, personna, rapira). Bir süredir fark ettiğim ama pek ciddiye almadığım sakalımda ve bıyığımda bölgesel dökülmeler mevcuttu. 5 gündür sakal uzatıyorum ve şu an bunların düşündüğümden fazla olduğunu görüyorum. Çeşitli bölgelerde saç kırana benzeyen genelde yuvarlak sakalsız bölgeler var. Acaba kullandığım yanlış jiletlerden dolayı böyle bir şey olmuş olabilir mi? Doktora gitmeden önce sizlerin bilgilerini ve önerilerini almak istedim.

Saygılarımla.
Öncelikle geçmiş olsun komşum doktora görünmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.
Bende de var komşum. Hergün yenileri ekleniyorsa doktora bir görün. Özellikle doğal olmayan parfüm içeriği olan ürünler daha da azdırıyor. Doğal kullanmaya dikkat et ürünlerinde. Stres bağışıklık sistemini bloke ettiği için daha da artar. Okuduğum yabancı kaynaklarda bağırsak sisteminin bozukluğundan olduğu yönünde. Ama önce doktora git teşhis konulsun. Jilet ya da makine yapmaz dökülmeyi. Sadece jilet üretim malzemesi kaşıntı yapar. Geçmiş olsun.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(18/10/2019, Saat: 18:01)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle geçmiş olsun komşum doktora görünmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sağolun. randevu aldım gideceğim, umarım geçici bir şeydir.

(18/10/2019, Saat: 18:07)Serkan1221 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende de var komşum. Hergün yenileri ekleniyorsa doktora bir görün. Özellikle doğal olmayan parfüm içeriği olan ürünler daha da azdırıyor. Doğal kullanmaya dikkat et ürünlerinde. Stres bağışıklık sistemini bloke ettiği için daha da artar. Okuduğum yabancı kaynaklarda bağırsak sisteminin  bozukluğundan olduğu yönünde. Ama önce doktora git teşhis konulsun. Jilet ya da makine yapmaz dökülmeyi. Sadece jilet üretim malzemesi kaşıntı yapar. Geçmiş olsun.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kısa sürede arttı ve tıraşa başlamamdan sonra oldu. Emin olamadım dediğiniz gibi bi doktora gözükmek lazım sağolun iyi akşamlarınız olsun.
@clausewitz Geçmiş olsun komşum.
(18/10/2019, Saat: 19:15)Değer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @clausewitz Geçmiş olsun komşum.

Sağ olun var olun iyi akşamlar dilerim.
Stres kaynaklı bi dönem bendede olmuştu , bi iki arkadasınında basına gelmişti onlardada sitres kaynaklı oldugunu duymuştum . Gecmiş olsun tabiki öncelik bi dermatoloji uzmanına görünmeniz yada bilemiyorum başka dalda başka bi doktor .
Komşum sanırım sizde saçkıran var, bir dermatoloğa gitmeniz gerek. Büyük ihtimalle deri altına kenacort enjekte ederler, bir ay sonra tekrar gelmenizi isterler, umarım açılan yerler kısa zamanda kapanır. Geçmiş olsun, iyi akşamlar.
Geçmişte bıyık bölgemde oluştuğunda birilerinin tavsiyesiyle sarımsağı kesip o bölgeye sürdüğümde iki günde düzelmişti.
(18/10/2019, Saat: 19:43)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Stres kaynaklı bi dönem bendede olmuştu , bi iki arkadasınında basına gelmişti onlardada sitres kaynaklı oldugunu duymuştum . Gecmiş olsun tabiki öncelik bi dermatoloji uzmanına görünmeniz yada bilemiyorum başka dalda başka bi doktor .

Saçkıran genelde stresten oluyor haklısınız. Randevu alıp gideceğim teşekkürler iyi akşamlar.

(18/10/2019, Saat: 19:44)Kaya42 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum sanırım sizde saçkıran var, bir dermatoloğa gitmeniz gerek. Büyük ihtimalle deri altına kenacort enjekte ederler, bir ay sonra tekrar gelmenizi isterler, umarım açılan yerler kısa zamanda kapanır. Geçmiş olsun, iyi akşamlar.

Muhtemelen, öyle gözüküyor. Biraz internetten araştırdım tedavisi çok zor değilmiş sanırım. Umarım kolaylıkla hallolur. Teşekkür ediyorum sağ olun iyi akşamlar.

(18/10/2019, Saat: 19:52)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmişte bıyık bölgemde oluştuğunda birilerinin tavsiyesiyle sarımsağı kesip o bölgeye sürdüğümde iki günde düzelmişti.

Sarımsak işi biraz sakat hocam çok kaldığında kök hücreleri öldürüyor sanırım o, zamanı iyi ayarlamak lazım. Denenebilir ama haklısınız, teşekkür ediyorum iyi akşamlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,139 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel tıraşın sakal yoğunluğuna etkisi. rewolwer_ 22 25,980 02/01/2022, Saat: 04:19
Son Yorum: tobaccoman
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 2,571 29/07/2021, Saat: 12:11
Son Yorum: yazark
  Sakal çıkış yönü burakceetn 1 1,581 14/07/2021, Saat: 12:33
Son Yorum: Berberbey
  Sakal çıkış yönü Haymatlos 1 1,512 27/06/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Murathan Kurt
  Hassas/Egzemalı cilt üzerinde Sert sakal var. Sert sabun kullanmak istiyorum Hexciter 20 8,667 14/05/2021, Saat: 12:55
Son Yorum: habaz
  Doktorlar Pandemiye karşı sakal ve bıyıkları kesmeyi öneriyor!!! Mustafa40 1 1,845 19/10/2020, Saat: 11:55
Son Yorum: Erdi
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 176,181 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Günlük sakal-tıraş süresi oguz han 41 19,978 08/06/2020, Saat: 20:44
Son Yorum: sudüşleri
  Egzema ve sakal tıraş hakkında Fenotip 20 11,437 01/03/2020, Saat: 16:02
Son Yorum: seydibaba

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: