Günlük sakal-tıraş süresi
Üstadlarım sormak istediğim bir şey var.

Benim sakallarım yavaş uzuyor yani tahmin yapabilecek olursam genel olarak erkeklerin yarım günlük sakalı bende bir günde çıkıyor. İkinci gün sabah tıraş olmasam olur ama bir iki saat sonra az da olsa sakal çıkıyor bu da işten dolayı sıkıntı oluyor ben de rahat edemiyorum. Sürekli DE alet ile tıraş olmak istiyorum ama sakal çok az olduğu için zor alıyor wtg ile hiç almıyor atg ve xtg ile ise zor. Mach3 ile tıraş olunca yine sinekkaydı olabiliyorum ama mach3 ile tıraş sabunu kullanamıyorum jel dışında pek iş görmüyor. Kullanabilsem hadi neyse mach3 ile olayım diyeceğim ama ben fırça ve sabun kullanmak istiyorum. İşin içinden çıkamadım anlayacağınız. Bi tavsiyeniz var mı?

İkinci olarak da ideal tıraş süresi nedir? Ben normal hızla 35-40 dakikada, acele edince de 20 dakikada tıraş oluyorum bu da sabahları bazen sıkıntı doğuruyor.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu zaman meselesi çok sıkıntı, ilk tıraşlarımda 1 saat kadar sürüyordu korkudan Smile Gerçi amaç keyfini çıkarmak olunca gözardı edilebilir ama ben sabahları tıraş olmuyorum acele etmemek için.

Üstadların görüşlerini merak ettim ben de, takipteyim.
Ben bir saatte duş alıp, saç sakal kazıyıp çıkıyorum, bu işin bir standardı olmaz diye düşünüyorum.
" Sürekli DE alet ile tıraş olmak istiyorum ama sakal çok az olduğu için zor alıyor wtg ile hiç almıyor atg ve xtg ile ise zor."

Abi boyle birsey yok, inan yok. Alınamayacak kadar kısa ise, zaten cilde sıfıra sıfırdır neredeyse, sakal koklerini gorup rahatsız oluyorsun olabilir. Ama zaten o kadar kısa ise, olay biraz psikolojik aslında o gun tıras olmasanda olur.

Sakal var, DE almıyor diyorsan, orada teknikte bir hata var veya elinizdeki alet ne bilmiyorum ama bir uyumsuzluk problemi var. Buyuk ihtimal sizi bastırmaya yonlendirir bu is. Bence jileti yuzunuzde hissetmek istiyorsunuz, agresif aletlere yonelmeniz lazım, ama eski alıskanlıkla bastırma yaparsanız tahris olursunuz bunu bence artık bu forumda bir suredir bizlerle oldugunuz icin biliyorsunuzdur. Denemek icin uygun fiyatlı bir fatip grande tavsiye etmek isterim, jileti yuzunuzde hissettirdiginden bence yasadıgın bu sorunları biraz olsun giderecektir.
Denemeniz icin gondereyim diyecegim ama kargo al ver en az 25 lira tutar, alet zaten 70 lira civarındaydı hatırladıgım.
Bu yasadıklarınızın cozulecegine inanıyorum. Siz ozel degilsiniz, bizlerde cok farklı degiliz, yukarıda yazdıgınız bu cumlenin anlamsız oldugunu, geleneksel tıras ile biraz zaman gecirip pozitif dusunurseniz anlayacaksınız diye dusunuyorum.
Saygılar
@oguz han kardeşim anlattıklarından ben şu sonucu çıkarıyorum.
1-)Yüksek koruyuculuğa sahip bir tıraş sabunu(SAPONIFICIO VARESINO-cella vs.)
2-)Mild diye tabir ettiğimiz tıraş aleti (ej de 89,mühle r89)ve konforlu diye tabir ettiğimiz jiletler(polsilver,personna)
3-)wtg ve xtg yönlerinde tıraş
4-)yüksek koruyuculuğa sahip tıraş sonrası ürünler
Eklenecek bilgiler olabileceğini belirterek ana bir hat çizmeye çalıştım.Tıraş keyfiniz daim olsun.
de te fabula narratur.!
Benim tavsiyem agresif makine kullanmaniz ve olasi tahrise karsi cildin kendini toparlamasi icin geceden tiras olmaniz yonunde olacaktir.
Merhaba;
Genelde duştan sonra 2 perde tıraş oluyorum, köpürtmesi, temizlemesi derken 20-30 dakika kadar sürüyor.
HK
35 dakika uzun bir süre . Önerildiği gibi agresif ya da agresifliği ayarlı alet daha iyi olacaktır.
Kartuşlar yeni teknoloji yüz milyonlarca dolar harcanarak bulundu lafı bana safsata geldiğinden efektifliği de psikolojik geliyor. Harcadıkları para dünyanın dört bir yanındaki reklamlar. Şimdi de Philips her yerde reklam yapıyor elektriklide one blade diye aynı mantık ki onda daha fazla ar-ge vardır. İnsan tırnak sertliği 2.5 dur ve mineral sertlik sklasındaki jips ve talkı tırnak ile çizebilirsiniz fakat skladaki diğer 8 mineral tırnağı çizer. Şimdi aynı çelikten yapılmış jiletin sakala karşı davranışının farklı olması beklenemez. Fark forumdaki konularda tartışıldığı gibi jilet tutuş açısı (alet ve el) ve tıraş ön hazırlığı.

Siz zaten jel ile daha iyi sonuç alıyorsunuz anlaşılıyor ki ön hazırlık yeterli değil kimyasallar imdadınıza yetişiyor ona da bir el atmanız lazım . Doğru hazırlık ile daha iyi tıraşı daha kısa sürede yapacaksınız . Fakat süreyi kısaltacağım derken de serçelerin aşk süresine ulaşmayı beklemeyin.

Sakalı sorun yaptığımız sürece içinden çıkamayız çünkü kessek de kesmesek de uzuyor uzadıkça sorunumuz da uzuyor. oysa keyif haline getirirsek bırakı uzadığı kadar uzasın ...
Yaklaşık 1 ay oldu geleneksel traşa başlayalı. 2 yada 3 perde traş'ım 10 dakikayı geçmiyordur diye düşünüyorum. Cildimin durumuna göre hergün yada ertesi gün traş oluyoryn Ama fırçayı suda bekletme, aftershave falan derken 15 dakikayı buluyordur. 35-40 dakika bana çok uzun gibi geldi
10 dakika sürüyor fakat radyo dinlediğim için bu herhangi bir vakit kaybı değil. Dileyene zevkine göre sesli kitaplar da öneririm.

http://erkamradyo.com/tefekkur.html dinlenesi bir kitap.
توركيه جمهوريتى شيخلر، درويشلر، مريدلر، مجذوپلار مملكتى اولاماز
مصطفى كمال أتاتورك

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 331,752 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Bölge bölge sakal dökülmeleri clausewitz 30 11,341 28/08/2023, Saat: 18:05
Son Yorum: simsek
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 332,269 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,271 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 886 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,447 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,218 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 1,998 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,212 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,488 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: