Perma Sharp Süper Jilet
@ekilic2 komşum permasharpi 2. tıraşta denemenizi tavsiye ederim. Permasharpin ilk tıraşı genelde tahriş ediyor sonradan yumuşuyor.
(05/12/2018, Saat: 00:25)mehmetk1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ekilic2 komşum permasharpi 2. tıraşta denemenizi tavsiye ederim. Permasharpin ilk tıraşı genelde tahriş ediyor sonradan yumuşuyor.

Çok teşekkürler komşum bilgilendirme için. 7 O'clock'a göre hala cildimi konforlu ve rahat hissedemiyorum. İyi bir aftershave bakımı yapmama rağmen. Uyarmasaydınız Permashap ile ilk ve son deneyimim olacaktı. Ama belirttiğiniz gibi ikinci tıraşımda da deneyeceğim. Teşekkürler...
Bıçağın her iki ağzını birer kez şişe mantarından geçirmenizi öneriyorum. Bu yöntem bıçağı konforlu hale getiriyor.
@batmanforever komşum ilkez duyuyorum şu zamana kadar bu yöntemi jileti daha sonra köreltmesin Smile
(05/12/2018, Saat: 10:13)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @batmanforever  komşum  ilkez duyuyorum şu zamana kadar  bu yöntemi jileti daha sonra köreltmesin Smile

Bic jiletle denemiştim. Evet biraz köreltiyor ama jilet ağzındaki gereksiz metal çapağı temizlediği için konforlu hale getiriyor. Sert bir mantarsa ve orantılı sürtmezseniz daha da çizici bir hale gelme riski de var.
Arkadaşlar Perma Sharp çok keskin bir jilet diye biliyorum ama konfor konusunda umduğumu bulamadım. Akşam tıraş oldum. Sabaha kadar cildimi huzursuz hissettim. Sabah kalktığımda da öyleydi. Üstelik çok kaliteli bir balsam kullanmama rağmen. Bu jiletten daha iyi konfor almam için forumda farklı deneyimler paylaşılıyor sağolsun komşular. Belki benim cildime ilk defa kullandığım için uyum sağlamamış olabilir. Birkaç defa daha kullanmam gerekecek. Ondan sonra konforunu değerlendirmem gerekecek. Çünkü genelde olumlu deneyimler var Perma Sharp hakkında. Şimdilik 7 O'clock cildime en uyumlu jilet gibi görünüyor. Tıraştan sonra sanki hiç jilet değmemiş, pürüzsüz ve güçlü bir cilt geriye bırakıyor. Ama Perma Sharpı denemeye devam edeceğim.
Perma Sharp biraz sabır isteyen bir jilet.Mümkünse mild traş aletinde kullanın orta ve üzeri agresiflikteki traş aletlerinde can yakıcı olabiliyor.Birde tabi sıfır baskıyla traş olmaya çalışın komşularım.Bunların haricinde gayet keskin ve pürüzssüz traşı var, ama konforlu diyemem Smile
(05/12/2018, Saat: 11:09)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bic jiletle denemiştim. Evet biraz köreltiyor ama jilet ağzındaki gereksiz metal çapağı temizlediği için konforlu hale getiriyor. Sert bir mantarsa ve orantılı sürtmezseniz daha da çizici bir hale gelme riski de var.

@sfenks komşum, söylediklerinize kesinlikle katılıyorum. Bu yöntemi ilk kullanımda hırçın sonraki tıraşlarda konforlu olan bıçaklarda kullanıyorum. Faydasını da görüyorum. Özellikle Perma-Sharp, Bic, Astra Yeşil, Derby, Ladas, Rapira SS ve aklıma gelmeyen birkaç tane daha bıçakları bu şekilde kullanıyorum. Personna Lab Blue, Treet Platinum ve Gillette 7 O'Clock bıçakları kağıdından çıkarttığım gibi kullanıyorum.

Bıçakların ruh hali değişken Smile Keyfi yerindeyse sizi üzmeden yağ gibi işini yaparken keyifsiz olduğunda canınızı incitiyor Smile
Dün akşam uzun bir aradan sonra Sputnik kullanayım dedim aman Allahım resmen isyan ettirdi bana. Tıraşa yeni başlamıştım daha fazla acı çekmeden tıraş aletinden çıkarttım ve yerine mantardan geçirdiğim Perma-Sharp'ı kullanmaya başladım. Aynı yüz, aynı sakal, aynı köpük aynı alet, aynı açı ile sorunsuz ve konforlu bir şekilde tıraşımı tamamladım Smile Sanırım Sputnik gününde değildi Smile
Jilet isine cok onem veriyorsunuz. Jiletler tırasta benim gözümde en ufak degisken veya etken.
Belli baslı markalar zaten tekrarlanıyor daha one cıkıyor, polsilver,personna,perma,gilette, feather,astra, treet vs ne aklınıza geliyorsa belli baslı markalardan inanın kotu jilet yok gibi. Kimisi daha agresif bilenmis, kimisi daha konfora yonelik bilenmis. Birisi az biraz cekistiriyor, otekisi akıyor ama cabuk korelebiliyor vs. Genelde 1-2 tıras tum jiletler goturuyor.
Tırasınızda makinaların onemi daha buyuk inanın. Jiletlerinizi kendinize gore mild, agresif diye kabaca markaya gore katagori yaparsanız, mild veya sizi daha cekistiriyor gelen jileti agresif makinayla, keskin jileti daha mild makine ile eslerseniz, veya begenmediginiz bir jileti slant bir makina ile eslerseniz zevkli bir tıras gecirebiliyorsunuz inanın.
Gecenlerde bir kucuk bulustugumuzda dikkat ettim, biz izmir de bulustugumuzda, jiletler hakkında neredeyse hic konusmuyormusuz. Arada biri bazen soruyor su jileti kullanan oldumu diyor, otekisi ben timeless la kullandım guzeldi ama atıyorum razorock un bir makine ile kullandım az cekistirdi, fena degil orta halli diyip geciliyor.
Sanırsam ilk alınan makina baba yadigari gibi uzun sure kullanılıp ondan beklenti fazla oluyor. Makine kaynaklı tıras hissiyatı beklentilerini jiletle cozmeye calısıyor komsularım.
Jilet cesidi kabaca ortaya cıkar 3-5 marka ile anlasırsınız, onun ustune tırasınıza zenginlik katan en dogru yol makina cesidinizi ozellikle mild,agresif, slant tarzı farklı karakterlerde makinalara yatırım yapmanız olur. Aynı sekilde jilet uretimden kalkmadıgı piyasada bulunmadıgı zamanlar harici normal sartlarda ölü yatırımdır. Makina daha akıllıca bir yatırım olur 2ci el degeri vardır.
Dusuncelerimi paylasmak istedim.
Saygılar.
(05/12/2018, Saat: 13:29)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jilet isine cok onem veriyorsunuz. Jiletler tırasta benim gözümde en ufak degisken veya etken.
Belli baslı markalar zaten tekrarlanıyor daha one cıkıyor, polsilver,personna,perma,gilette, feather,astra, treet vs ne aklınıza geliyorsa belli baslı markalardan inanın kotu jilet yok gibi. Kimisi daha agresif bilenmis, kimisi daha konfora yonelik bilenmis. Birisi az biraz cekistiriyor, otekisi akıyor ama cabuk korelebiliyor vs. Genelde 1-2 tıras tum jiletler goturuyor.
Tırasınızda makinaların onemi daha buyuk inanın. Jiletlerinizi kendinize gore mild, agresif diye kabaca markaya gore katagori yaparsanız, mild veya sizi daha cekistiriyor gelen jileti agresif makinayla, keskin jileti daha mild makine ile eslerseniz, veya begenmediginiz bir jileti slant bir makina ile eslerseniz zevkli bir tıras gecirebiliyorsunuz inanın.
Gecenlerde bir kucuk bulustugumuzda dikkat ettim, biz izmir de bulustugumuzda, jiletler hakkında neredeyse hic konusmuyormusuz. Arada biri bazen soruyor su jileti kullanan oldumu diyor, otekisi ben timeless la kullandım guzeldi ama atıyorum razorock un bir makine ile kullandım az cekistirdi, fena degil orta halli diyip geciliyor.
Sanırsam ilk alınan makina baba yadigari gibi uzun sure kullanılıp ondan beklenti fazla oluyor. Makine kaynaklı tıras hissiyatı beklentilerini jiletle cozmeye calısıyor komsularım.
Jilet cesidi kabaca ortaya cıkar 3-5 marka ile anlasırsınız, onun ustune tırasınıza zenginlik katan en dogru yol makina cesidinizi ozellikle mild,agresif, slant tarzı farklı karakterlerde makinalara yatırım yapmanız olur. Aynı sekilde jilet uretimden kalkmadıgı piyasada bulunmadıgı zamanlar harici normal sartlarda ölü yatırımdır. Makina daha akıllıca bir yatırım olur 2ci el degeri vardır.
Dusuncelerimi paylasmak istedim.
Saygılar.

+ 1 Kesinlikle katılıyorum. Feather Popular ile Mavi-Beyaz-Kırmızı Rapira çok iyi giderken aynı jilet RexCut DE ile felaket. Treet Platinum RexCut ile mükemmel olurken Qshave Parthenon ile yetersiz. Crystal jilet Parthenon ile iyi sonuç vermezken EJ 89 ile çok iyi. Aslında tıraşı bir bütün olarak değerlendirmek daha doğru. Sadece jilet,sadece makine,sadece fırça ve sabun şeklinde değerlendirmek çok doğru sonuçlar vermeyebilir.
Cogito, ergo sum Dodgy

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,929 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 158,285 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,272 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,539 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 851 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,774 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,112 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,303 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,644 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,711 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: