Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket)
2r5q3rm.jpg

Gillette Ailesi'nin Rusya kolunda yetişen, 7 O'Clock boyunun, bana pek sevimli gelmeyen kardeşi.
Sarı paket Sharp Edge varken ve fiyatları aynıyken -en azından ülkemizde-, pek tercih edilesi değil.
Keskinliği fena değil, ama konfor olarak sarışın kardeşi Sharp Edge'e yaklaşamıyor.
Malum jilet işi fazlasıyla görece bir enstrümanı tıraş dünyasının. Başka bir yüzde farklı sonuçları olabilir.
Benim ilk üçümde olan Sharp Edge için, bir daha kullanmam diyenler de olabiliyor.Ben de 7 O'clock Sharp Edge yani mahallemizde ki namıyla Sarı Paket 7 O'Clock varken, bunu düşünmenin çok gereksiz olduğu kanaatindeyim Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Ben de bu jileti, jilet test ekipmanımla denemiştim geçenlerde.

Öncesinden iyi bir tıraş olunmuş ve iyi durumda bir cilt, iki günlük sakal, Merkur Futur alet, sabun olarak Cella kullanırdım ama benim sabunum bozulmuş sanırım, o nedenle artık karakterini kısmen benzer bulduğum eski versiyon Phoenix sabun kullanıyorum. Her zamanki gibi 4. ayardan başlayarak 3 perde tıraş oluyorum. Sırasıyla WTG, XTG ve ATG yaparak her yönden deniyorum. Sakallarımın bir hayli yatık çıktığını da belirtmem lazım.

Bu şartlar altında;

Keskinliği ortanın biraz altı buldum, ama iş görüyor. Keskinlik düzeyini düşmesi her zaman konfor unsurunu artıracağı anlamına gelmese de, ben konforlu buldum. Futur'un 4-4-2ve1 ayarlarında 3 perde tıraş oldum. 3. perdenin sonunda ATG'ye rağmen kabul edebileceğim düzeyin altında sakalım kalmıştı, onları da rötüşlerle temizledim. Tahriş, haliyle biraz.

Ara sıra R41'im ile tıraş olurum ve bu jilette tam ona uygun buldum. R41'de ATG yapmam, jilet ne kadar konforlu olsa da kıl diplerimdeki derimi kaldırıyor.

Rotasyonuma girmez, ama R41'ime iyi yoldaş olur. Konforunu beğendiğim tek 7 o'clock jileti oldu. Diğer Sharp Edge ve Platinum (Lacivert) yüzümü çok hırpalamıştı. Konfor konusunda anlaşabilen yumuşak sakallı arkadaşlar beğenebilir. Jileti bir sefer kullandığım için, çoklu kullanım konusunda yorum yapamıyorum malesef.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Ben de severim bu jileti, stokladığım bir jilettir. Smile
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Ustura da çok iyi verim alıyorum. Keskinliği ve konforu ile tam bir ustura jileti..
(14/02/2016, Saat: 16:54)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ustura da çok iyi verim alıyorum. Keskinliği ve konforu ile tam bir ustura jileti..

Katılıyorum size,bende usturada gayet iyi sonuçlar alıyorum.
Ürünü katardan aldım. Altta permasharpla birlikte resmini ekliyorum. Bence bu jilet permasharpın aynısı. Günlük jiletim permadır. Çok severim ve yıllardır kullanıyorum. Aynı üretim bandından çıktığını düşünüyorum. Tıraşta, keskinlikte konforda hiçbir fark hissetmedim. Ambalaj vs. herşeyi ile Permasharpın aynısı. Fiyat olarak permasharpın yarısında bile ucuz. 3 kutu almıştım beğenmezsem birilerine veririm diye ama kesinlike benimle kalacaklar. Permasharp Türkiyede 30 - 35 TL arası değişiyor. Bu jileti 19 QAR'dan aldım. yaklaşık 15 TL yapıyor. Permasharp seven bünyeler fiyat avantajı görürlerse gönül rahatlığıyla alabilirler.

m76pex.jpg
Sarı Paketini denedim.Güzel bir jilet.Yeşilinide en kısa sürede deniyeceğim...
Orta üstü keskinlikte konforlu bir jilet. Aynı serideki sarı gillette 7 o'clock gibi cilde dalma eğiliminde olmayan OC aletler ve jiletli usturalara uygun, kesinlikle değeri bilinmeyen bir jilet..
Dün denedim ve pek memnun kalmadım. Açıkçası elimde kalan dört taneyi birine verebilirim ancak henüz bir aylık üye olmadığım için ilan açamıyorum.
Bir aylık geleneksel tıraş maceramda wilkinson, polsilver, perma sharp, derby, rapira platinum lux gibi jiletler arasından en çok gillette 7 o'clock (yesil) u beğendim. Astra yesil ve maviyi ise henuz denemedim cunku bu jiletten oldukca memnun kaldım rimei ile gunluk tıraşta benim için gayet uyumlu ve ideal. Fazla tercih edilen bir jilet değil sanırım az yorum yapılmış ancak bence guzel jilet tavsiye ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,744 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,163 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Gillette platinum esevetnov 88 60,445 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,009,603 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Gillette London Bridge tipsol 6 1,558 04/09/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: tipsol
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 664 679,217 13/05/2023, Saat: 00:08
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,491 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,421 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,687 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Gillette Firmasının Jiletlerinde Tercih Sıralamanız habaz 27 14,219 02/03/2023, Saat: 21:10
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: