Rex Ambassador; Öznel bir bakış.
Bu bir inceleme yazısı değil, ama en çok buraya yakıştırdım mesajı.

Nedense Amerikalılardan kaba, hantal bir ürün bekliyordum. Daha çok arabalarında bu tarzı seviyorlar herhalde, aklımda bu kalmış. Öteden beri İtalyanlardaki tasarım şıklığını ve ergonomisini tercih ederim bir çok alette. Fakat onların traş aletleri var mı bilmiyorum.

Rex çok şık, kibar bir alet. Çelik olmasının verdiği güven hissi çok yüksek. Jiletin takıldığı kafa neredeyse bir karton kalınlığında. Burun altı için uygun bir tasarım bence. Sapın içerisinin boş olması da kireçlenmeyi veya pislenmeyi önleyici bir avantaj sağlıyor. Ayar halkası kendiliğinden kayacak kadar yumuşak değil, bence yeterli sertlikte, sonra gevşer mi bilmiyorum.

Geleneksel traşa başladığım 2-3 yıl öncesinde bir çok traş aleti edindim, hepsi de orta seviyede ürünlerdi. Pahalı olarak herhalde Parker variant vardı. Parker variant'ı kullanmadığım bir süre sonunda ayarlarının kireçlenmeden dolayı çalışmadığını farkettim, Açıkçası kullanamadığım bir ürün olduğu için bir kenara bıraktım. Günlük kullanım için kelebek biçimli viking razor kullanmaya başladım. Oldukça memnunum bu aletten. Koruma barlarını keserek kullandığım 3 parçalı bir alet daha kullanıyorum. Agresif olacağı için kesmiyorum koruma barlarını. Sakal ve faul düzeltirken görüp de düzgün kesebilmek için kullanıyorum traş sonunda.

Böylece 1-2 senedir keyifle traş olurken Sharp edge seven o'clock yellow'ların üretimden kalktığını görüp siteye, yani size tekrar döndüm. Bilgi vermek istedim. Bu arada yeni alet çıkmış mı filan diye sizlerin sitedeki incelemelerinizi vs. okumaya başladım.

Rocwell T'nin çıktığını farkettim, fakat merakla beklenen bu ürün biraz hayal kırıklığı yaratmış anladığım kadarıyla. Bu arada Rex'i farkettim. İmpa'dan Mustafa beye ellerindeki modelin hangisi olduğunu sordum, 2019 ikinci çeyrekmiş. Edinmeye karar verdim. Alır almaz iki jilette denedim. MB Sharp edge yellow'larda en agresif ayarda(6) bile müthiş keyifli. Fakat polsilver'da 4. ayarda bile çok agresifti. Demek ki jiletlere farklı davranıyor. Ya da jilet neyse ona göre davranıyor ya da tecrübe için biraz daha tanımak gerekiyor aleti.

Rex ömürlük görünüyor, umarım keyifle kulanmaya devam ederim. Herkese keyifli traşlar dilerim.

mXbWW1.jpg
DO10vO.jpg
BOn5Bg.jpg
Ufak bir ekleme
M modeller sorunlu 2017 olanlar
N ve O sorunsuz 2018-2019 olanlar
Syg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
İzninizle o cümleyi tamamen kaldırıyorum, her üretim bandında olabilecek hataları model hatası olarak belirtmek hatalı gibi geldi bana. Selamlar.
Yok haklısınız
M Lerde genel sorun var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Komşum elinize sağlık incelemenize Teşşekür ederim . Bütün jiletler bu makina için yapılmış gibi bütün ayarlarına uygun bir jileti var .
Elinize sağlık komşum . M deki durum nedir acaba ??
Hangi model olduğunu bilmiyorum. Youtube daki bazı videolarda problemlerden bahsediliyor. Ayar halkasının gevşek olduğu veya son ayar noktasına kadar çevrilemediği gibi bazı videolar izlemiştim. Yorum yapanlardan birisi de haklı olarak soruyor, ürünü neden iade etmiyorsunuz diyor. Garanti kapsamında değişimi yapılabilecek üretim hataları sözkonusu olabilir diye düşünüyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=7dyfmLzA5rs
Update aciklamalari:
https://damnfineshave.com/thread-rex-ambassador-update
İnceleme için teşekkürler komşum.
Güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık komşum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rex Ambassador İnceleme Aedan 28 14,310 22/12/2023, Saat: 14:10
Son Yorum: layken
  Rex Ambassador ArchLord 66 42,935 01/10/2020, Saat: 12:36
Son Yorum: İsmetaltan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: