Martin De Candre Tıraş Sabunu
en sade içeriğe sahip olan bu sabunun sırrı ne?
belki Martin amca aynı malzemelerle aynı altın oranı tutturur?
http://trasklavuzu.blogspot.com/
(29/07/2013, Saat: 00:33)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29/07/2013, Saat: 00:01)GartBnx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sabunu en kısa yoldan şu şekilde anlatabilirim.. Tüm sabunlar bir yana bu sabun bir yana... Bu sabunu kullandıktan sonra diğer sabunları banyoda kullanarak bitirmeye karar vermek üzereyim ....Undecided

+1
asıl sorun, diğerleri bitmiyor ConfusedConfused

+1

hepimizin en büyük sorunu Big Grin
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
Koku çok önemli değil ama içerik çok fakir görünüyor.Hadi gliserini yağı bol olsun, kayganlığı koruyuculuğu çok iyi olsun.Veya ölçüyü çok iyi tutturmuş olsunlar.Traş sonrası nasıl?Cildinizi daha mı yumuşak bırakıyor Mwf gibi?Lanolin yok, e vitamini yok.Cilt için besleyici bir şey görmüyorum içerikte.O kadar pahalı olduğu için gözlerde biraz büyüyor olabilir mi?
Olmadı bulaşık yıkarken, ev temizliğinde, çamaşır makinesinde, bulaşık makinesinde bir şekilde bitireceğiz.. Dodgy
(29/07/2013, Saat: 00:46)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koku çok önemli değil ama içerik çok fakir görünüyor.Hadi gliserini yağı bol olsun, kayganlığı koruyuculuğu çok iyi olsun.Veya ölçüyü çok iyi tutturmuş olsunlar.Traş sonrası nasıl?Cildinizi daha mı yumuşak bırakıyor Mwf gibi?Lanolin yok, e vitamini yok.Cilt için besleyici bir şey görmüyorum içerikte.O kadar pahalı olduğu için gözlerde biraz büyüyor olabilir mi?

Benim bir sabundan beklentilerim biraz dar belkide, değerlendirirken kıstaslarım şu oldu, Öncelikle sabun bana hediye geldiği için fiyatıTürk Lirası dolayısı ile sabunu gözümde büyütmedim, Sabunu sadece tıraşta verdiği konfor bakımından ve köpük yapılırken kolaylık bakımından değerlendiriyorum. Konfor ve kolaylık bakımından beni diğer sabunlardan çok çok daha fazla tatmin etti. Genelde tıraş sonrası için hiç bir sabundan bir şey beklemem, after shave kullanmadan soğuk su ile yüzümü yıkayıp balm kullanıyorum, Yani tıraş sonrası beklentilerimin hepsini kullandığım balmlara yüklüyorum. Dolayısı ile sabunun, tıraş sonrası etkisi hakkında fazla bir şey söyleyemeyeceğim. Undecided
İnceleme için teşekkürler. Fougere olanını aldım kullanıyorum çok mutluyum. Klasik olanına göre daha iyi kokuyor ama yine de eczacı kokusuna sahip. Grup olarak alım fikri olan varsa kargo mantıklı bana kargom 9 günde geldi.
Komşularım devamlı konu açıyorum fakat bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşsın. Baştan belirteyim benim bütçem bu sabunu almaya yetmez alan, denemeyi bana itelemeyin komşularım Smile , daha önce kullanan varsa lütfen belirtsin varsa belirtsin Big Grin Big Grin.

Fransız mamülü bir tıraş sabunuyla karşı karşıyayız arkadaşlar. Üç tipi var klasik kokulu tip, unscented yani kokusuz tip ve fougére kokulu tip. Tabiki firmaya baktığımızda bunun haricinde sattıkları doğal sabunlar falan da var lavantalı, duş jeli, eau de toilette vb.. Nick Shaves adlı youtube bloguna sahip arkadaş yakın zamanda yanlış hatırlamıyorsam incelemesini yapmıştı, en pahalı sabun olarak bahsetmişti Martin de Candre'den, 50 Euro gibi birşey verdiğini söyledi. Fakat daha sonrasında bir güncelleme videosu yayınlamıştı ve diyordu ki ; '' 6 tıraş kullanmama rağmen halen seviyesi aşağıya inmedi sabunun diyordu ''. Randımanlı bir sabun herhalde onu kastetmek istedi.

Evet konuyu toparlamak gerekirse, Martin de Candre sabunu ile ilgili konuyu açıyorum, görüşlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Önemli Not : Konunun açıldığını bilmiyordum daha doğrusu farketmemişim, zaten mesajımda taşınmış.
Mdc Vetiver sabunu bugün ilk kez denedim.Geleneksel tıraşa başlayalı 2 ay oldu forumu bu süre zarfında inceliyorum.Özellikle sabunların performansı hakkında bir çok kişi koruyuculuğundan, nemlendirmesinden bahsediyor.Açıkçası bu yorumlara anlam getiremiyordum.Bugün ilk kez kullandığım bu sabundan sonra artık aydınlandım Big Grin
Ben de geleneksele başlayalı 3 yıl oldu ve 30'dan fazla sabunumdan bir tane bile sabun bitiremedim. Ancak Mdc'yi kullandığım kadar başka bir sabunu kullansaydım, çoktan biterdi hatta diğerini de yarılardım. Mdc kadar istikrarlı kullandığım başka sabun yoktur sanırım. Hem çok az yükleme yeterli oluyor, zaten çok yükleseniz de erimiyor, hem de bir sabundan beklediğimiz her şeyi fazlasıyla karşılıyor. Fiyatı yüksek ancak tıpkı DE aletler gibi girişi pahalı ancak sürdürmesi ucuz. Bu anlamda fiyat performans ürünü diyebilirim. Fiyatına 200TL dersek, 50TL'lik 4 sabundan daha çok tıraş çıkarır, beklentileri daha çok karşılar.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
@onurcakmak Sanırım tek sabunum bu olacak çünkü ilk kez bu kadar tahrişsiz tıraş oldum diyebilirim.Ayrıca tıraş sonrası yanma oluyordu başka sabunlarla mdc ile yanmada olmadı.Uzun soluklu kullanılabilecek olması fiyatını normal hale getireceği konusunuda sizinle aynı düşüncedeyim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Jikoryen Tıraş Sabunu Alkali 1 260 20/04/2024, Saat: 17:21
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 925 1,064,116 08/04/2024, Saat: 23:54
Son Yorum: Alkali
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 98,481 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 855 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 1,003 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 502,410 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,471 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,578 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,479 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 83,887 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: