Fotokapan, outdoor güvenlik tavsiyesi.
Herkese selam. Ormanda arıcılık ile uğraşıyoruz ve başımıza hırsızlık hadisesi geldi. Bunun için fotokapan veya güvenlik kamerası araştırıyorum. Güvenlik kamerası sabit direği, solar paneli, aküsü, trafosu derken astarı yüzünü aşıyor. Fotokapanlar pilli, şarjlı, 4g destekli solar panelli derken envai çeşit var. Ben 4g destekli uzaktan izleme ve depolama yapabileceğim bir tane ve bir tane de sabit kayıtlı almayı düşünüyorum. Horuscam. Keepway vs markalara baktım. Bu konularda tecrübesi ve önerisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Onun dışında doğada güvenlik ile ilgili tavsiyeleri de dinlemek isterim.
Kainatın aynasıyım, mademki ben bir insanım.
Dostum selamlar,
Eger kamera olarak dusunursen cok pahalı cıkmayacak basit bir sistemde isini gorebilir. SD karta kayıt yapan bir ip kamera, hareket duyarlı 1er dakikalık kayıt ayarına getirelecek. Altına 12V 7 Amper alarm akusu takılacak. Tahmini olarak soyluyorum, ac kapa kayıt ile yaklasık en az 1 ay o aku goturur. 2 aku alıp degisimli kullanarak o isi yapabilirsin. Montajı bir agac ustune basit L aparatlarla yapabilirsin.
https://urun.n11.com/guvenlik-kamerasi/4...P325663240
https://urun.n11.com/aku/ttec-12-volt-7a...P297997545

Ugrasamam, hazır urun alalım dersen, Yurtdısında bu isin onculerinden Bushnell vardır. Burada fiyatları 2binlira ustunde, yurt dısından 200usd+vergiye daha yeni ve ustun modelini getirtebilirsin.
https://www.amazon.com/Bushnell-Trophy-E...ng=UTF8&me=

Biri alıp gotururse o paraya yanarım abi dersen, muadili cin malı urunleri tedarik edebilirsin
Orn:
https://www.halilav.com/urun/12mp-gece-g...foto-kapan
https://www.merterelektronik.com/Powerma...52012.html
https://www.teknostore.com/products/juo-...pan-kamera

Secim yaparken bir iki teknik detay paylasmak istedim. MegaPixel olayına aldanma, isterse 30mp anlık cozunurlugu olsun, kayıt cozunurlugu ne kadar ona bak. Zaten sd karttan tasarruf etmen icin cok yuksek kalite secmemen lazım. O yuzden 1080p veya ustu cozunurluk ayarında hersey isini gorur. Onemli olan markanın arkasında durabilecek, teknik servis hizmeti verebilecek firması/distributoru olsun. Detaylı incelemedim ama 2ci linkteki bu powermaster nedense daha aklıma yattı. Sen detaylı bir arastır digerlerinide.

SD kartıda kamerayı aldıgın yerden degil de, ayrı bir yerden orjinal bir sandisk veya kingston gibi saglam bir marka ve hızlı olanından secmeye calıs. Bu tarz kapan kameralar basit kayıs veya cırt ile baglanır. Hani çalınmasın diye basit bir onlem olarak istersen
https://urun.n11.com/kablolar/metal-kabl...lsrc=aw.ds

Saygılar.
Tişikkirlir Sipirmin.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. İlk öneriniz olan ip kameralar uzaktan izlenemiyor galiba yada görüntü gönderemiyor. Linkin alt kısmında wifili yazan başka kameralar var ama onlarda modem istiyor anladığım kadarıyla gsm 4g ile değil yani yanlış anlamadıysam. Bu kameralara 4g ile erişim olsa çok güzel olurdu. Erişimin başka yolu var mıdır acaba. Powermaster benim de aklıma yattı onun kayıt çözünürlüğü 1080 yazıyor. Bu makina 8 pille çalışıyor ama motosiklet aküsü bağlanabilir mi piller yerine? Bir de uzaktan erişim ya da uzaktan kayıt için 4g olanlardan da tavsiyeniz var mı? Spypointin bir modeli için tcell kart içinde aylık 100 fotodan sonrası 5 ila 20 euro arası ücretli olanı varmış. Hepsi öyle mi bilmiyorum. Horuslar fena değil sanki. 300-500lira neyse de 4g liler 3000 liraya yaklaşınca insan düşünüyor biraz. Çok sordum kusura bakmayın.
https://www.baytekin.com.tr/urunler/fotokapanlar
https://www.909teknoloji.com/urun/horusc...-atabilme/
Kardesim 200usd lık normal bir Bushnell kur ve vergileriyle burada 2bin lira ustune satılıyorsa, 4g li 299usd lık bir cihaz tahminim 3bin lira civarından asagı satılmaz. O yuzden ciddi niyetin yoksa 4g mevzusunu bosa konusmus oluruz. 4G de uzaktan hareket halinde foto gonderme vardır. Video gonderme her ne kadar yapılır vs. deselerde, o aletlerin icindeki pillerle komik sureler calısabilir.
Burada satılan o cin malı muadillerin wifi li olanları varmı bilmiyorum o gonderdigim linklerdeki gibi firmalara bir bakmak lazım, varsa wifi ile kameranın yanına gittiginde kayıtlı olanları cep teli app i ile uzaktan gorur ve belki gerekli duzenleme temizlik vs. yapabilirsin.
Dısarıdan aku takılabilir mi demissin onu bende bilmiyorum, ama gordugum cogunlukla 8 kalem pil ile calısıyor. Butun kamera sistemleri genelde 12V calısır. 8 adet 1.5V luk pillerde seri baglantı ise yine 12 v calısıyordur. Cihazın arkasında harici 12v guc girisi bile olabilir. Olmasa bile DIY basit bir islemle harici aku isi cozulur bence.
Tişikkirlir Sipirmin.
Eğer kamerası düzgün eski bir telefonunuz varsa hem android hem de ios için uygulamalar var. Telefon olduğu için gsm erişimi sıkıntısı da olmaz. Hatta elektroniğe merakınız varsa ir filtresini sökerek gece görüşü de elde edebilirsiniz. Tek sıkıntısı iki üç günde bir gidip powebank'ı değiştirmemizi gerektiriyor bu metod.
MWF'nin koyunu, sonra çıkar oyunu...
@laktik
Gelen indirim tanıtım maillerinde soyle birsey yakaladım, bir bakarsın.

https://www.wish.com/feed/xparam-5df9c21...position=0
Tişikkirlir Sipirmin.
@posicor komşum bahsettiğiniz şekilde bu iş için kullanabileceğim telefonum yok. Ama olursa sizin yöntemi denemek için sizi rahatsız edebilirim. Öneriniz için teşekkür ederim.
@dikdik_s komşum size de öneriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Konuyu açtıktan sonra araştırmaya devam ettim ve gsm destekli bir fotokapan aldım. wish sitesi üye olmadığım için tam olarak nereden gönderi sağlıyor bilmiyorum ama galiba çin den getiriyor. Gsm destekli makinalarda pasaporta işletmek gerektiği için sorun çıkarabilir diye yurtiçi tercih ettim, ama pasaporta işletebilen ya da gsm siz olanlardan almak isteyenler için uygun olabilir. Ben bir tane de gsm siz düşünüyorum.
Böyle bir ürüne ihtiyaç duyan komşularıma tercih sürecinde isterlerse önerilerde bulunabilirim, sizler de bulunabilirsiniz. Zira bazı ürünlerde ürünü aldıktan sonra aidat sistemi var, bazılarının gece görüşü iyi, bazılarının sensör menzili iyi. Bilmediğimiz iyi yönü olan varsa sizler de yazabilirsiniz.
Keşke doğa fotoğraflamak için ihtiyacım olsa idi ama benimki güvenlik sebepli oldu. Yine doğadaki bir yer için aklınıza gelen güvenlik önlemleri burada paylaşılırsa sevinirim. Herkese teşekkür ederim.
Valla Gsm mevzusu yurtdısı icin hic aklıma gelmemisti.
Kardesim almısın hayırlı olsun. Zamanın oldugunda hazır bilgilerin taze bu kadar arastırmısın alım surecinde, bosa unutulmasın yaz ogrendiklerini, dikkatini ceken noktaları, tavsiye edebilecegin firma marka vs. guzel bir yazı esliginde aktar bize. Hem sana kayıt olur, hem bize yeni bilgi olur.
Tişikkirlir Sipirmin.
(19/12/2019, Saat: 02:45)laktik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @posicor komşum bahsettiğiniz şekilde bu iş için kullanabileceğim telefonum yok. Ama olursa sizin yöntemi denemek için sizi rahatsız edebilirim. Öneriniz için teşekkür ederim.
@dikdik_s komşum size de öneriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Konuyu açtıktan sonra araştırmaya devam ettim ve gsm destekli bir fotokapan aldım. wish sitesi üye olmadığım için tam olarak nereden gönderi sağlıyor bilmiyorum ama galiba çin den getiriyor. Gsm destekli makinalarda pasaporta işletmek gerektiği için sorun çıkarabilir diye yurtiçi tercih ettim, ama pasaporta işletebilen ya da gsm siz olanlardan almak isteyenler için uygun olabilir. Ben bir tane de gsm siz düşünüyorum.
Böyle bir ürüne ihtiyaç duyan komşularıma tercih sürecinde isterlerse önerilerde bulunabilirim, sizler de bulunabilirsiniz. Zira bazı ürünlerde ürünü aldıktan sonra aidat sistemi var, bazılarının gece görüşü iyi, bazılarının sensör menzili iyi. Bilmediğimiz iyi yönü olan varsa sizler de yazabilirsiniz.
Keşke doğa fotoğraflamak için ihtiyacım olsa idi ama benimki güvenlik sebepli oldu. Yine doğadaki bir yer için aklınıza gelen güvenlik önlemleri burada paylaşılırsa sevinirim. Herkese teşekkür ederim.

@laktik merhaba. Yardımına ihtiyacım var,beni şu an en iyi sen anlarsın. Kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde bir bahçem var. Hırsızın biri dadandı. Bırak çalmayı adam artık benimle dalga geçiyor resmen. Yaklaşık 10 bin liralık malzeme çaldı. Bugun fidanlarımı kırmış. Çok hırslandım. Bahçede elektrik yok. Senin gibi kamera araştırdım, tesis etmesi zor ve maliyetli. Fotokapan da karar kıldım. Anlık resim yollasın istiyorum. Hırsız gece geliyor hep, fotoğraf çekerken flaşı patlasın istemiyorum. Olaki kapanı farketti, aldı götürüyor, gprs takibini yapıyım istiyorum. Daha doğrusu o hırsızı istiyorum. Allahını seversen bana yardımcı ol. Buluyum onu.
(16/03/2020, Saat: 01:59)Üiaa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @laktik merhaba. Yardımına ihtiyacım var,beni şu an en iyi sen anlarsın. Kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde bir bahçem var. Hırsızın biri dadandı. Bırak çalmayı adam artık benimle dalga geçiyor resmen. Yaklaşık 10 bin liralık malzeme çaldı. Bugun fidanlarımı kırmış. Çok hırslandım. Bahçede elektrik yok. Senin gibi kamera araştırdım, tesis etmesi zor ve maliyetli. Fotokapan da karar kıldım. Anlık resim yollasın istiyorum. Hırsız gece geliyor hep, fotoğraf çekerken flaşı patlasın istemiyorum. Olaki kapanı farketti, aldı götürüyor, gprs takibini yapıyım istiyorum. Daha doğrusu o hırsızı istiyorum. Allahını seversen bana yardımcı ol. Buluyum onu.

Ne demek. Hemen anlatayım uzun araştırmalar sonucunda ben horuscam 4g modelini aldım. Öncelikle kurmak istediğin yerde telefon çekiyor mu ona bak. Çekiyorsa benim tavsiyem 4g li bir model olması bu konuda alternatif az. Spycam en iyisi diyorlar ancak sadece turkcell anlaşmalı ve aylık 15 -20 euro aidatı var ve 4000 tl civarı ilk alım maliyeti var modeline göre değişir. Horuscam 4g de istediğin operatörle çalışır önemli olan bulunduğun yerde çeken operatörü bulman. sonrasında ayda 20 -30 tl arası bir internet paketi ve günde 8-10 foto alırsan 350kb (en fazla günde 50 foto atar horuscam server'ı) tanesi olmak üzere yaklaşık 20 tl pil masrafın olur ayda. Foto sayın ile pil masrafın orantılı değişir. Yeni nesillerde flaş patlaması yok yada yok denecek kadar az. Gece hafif kumlu gibi fotolar ama kötü değil. En azından hareketi sana bildirmiş olur.
Fotokapanı uygulama ile kontrol etmek kolay. 15 -20 metre arası sensör mesafesi var. Günde istediğin anda fotoğraf alabilirsin uygulama üzerinden. Aklına takılanı sor komşu.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,559 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,295 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,517 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,492 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,935 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,300 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 281,773 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,876 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,249 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,812 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: