Çay Tiryakileri
(16/10/2019, Saat: 15:48)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne demek komşum. Bir de şeker bırakma tavsiyesi olarak şunu söyleyebilirim ; ilk günlerde daha açık içmek ya da seylan çayı tüketiyorsanız rize çayına geçmek şekeri bırakmanızı kolaylaştıracaktır. Sadece ilk 3 4 gün kötü geliyor.

Deniyorum komsum ama ben demli seviyorum seker katmayincada agzimi burusturuyor. Acik oluncada caymi iciyorum sumu belli degil.
@acoma komşum ağzınızı buruşturuyor ise o çayın demi kaçmış ve acımaya meyletmiştir, şekerli şekersiz farketmiyor. Ayrıca demli çay şekersiz daha lezzetli..
(16/10/2019, Saat: 15:58)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @acoma komşum ağzınızı buruşturuyor ise o çayın demi kaçmış ve acımaya meyletmiştir, şekerli şekersiz farketmiyor. Ayrıca demli çay şekersiz daha lezzetli..

Komsum maalesef bazi caylari mecburen icmek zorunda kaliyoruz. Her zaman kendi muhitimizde kendi cayimizi icebilsek sekeri birakmak belki daha kolay olur.
Komşularım bu aralar hiç bir çaydan tat alamıyorum. Var mıdır tavsiyeniz? Tiryaki, Turist, Altınbaş, Kamelya, Yellow Label, Earl Grey, Ekstra Dem, Doğuş Filiz, Doğuş Tiryaki, Doğuş Karadeniz denediklerim. Eskiden Çaykur Tiryaki beğenirdim ama yaklaşık bir senedir hiç birisini sevemiyorum. Çay bardakta bana turuncu gibi geliyor. Dem ölçüsü artınca da çay acıyor. Bazı çaylardan ise çay tadı hiç alamıyorum. Rengi kıpkırmızı ama iç iç tadı su Smile Çay aroması yok. Soğuk demleme de yaptım. Kuru çayı soğuk su ile çalkalayıp tozundan kurtulduktan sonra alttaki sıcak su ile ısıtıp sonra demleme de yaptım ancak yok. Çay olmuyor. Erikli, Munzur, Hayat, Javsu bunlar kullandığım su markaları. Eski tadı alamıyorum. Yarım saat demlemeden çayı açmam da.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(16/10/2019, Saat: 17:22)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşularım bu aralar hiç bir çaydan tat alamıyorum. Var mıdır tavsiyeniz? Tiryaki, Turist, Altınbaş, Kamelya, Yellow Label, Earl Grey, Ekstra Dem, Doğuş Filiz, Doğuş Tiryaki, Doğuş Karadeniz denediklerim. Eskiden Çaykur Tiryaki beğenirdim ama yaklaşık bir senedir hiç birisini sevemiyorum. Çay bardakta bana turuncu gibi geliyor. Dem ölçüsü artınca da çay acıyor. Bazı çaylardan ise çay tadı hiç alamıyorum. Rengi kıpkırmızı ama iç iç tadı su Smile Çay aroması yok. Soğuk demleme de yaptım. Kuru çayı soğuk su ile çalkalayıp tozundan kurtulduktan sonra alttaki sıcak su ile ısıtıp sonra demleme de yaptım ancak yok. Çay olmuyor. Erikli, Munzur, Hayat, Javsu bunlar kullandığım su markaları. Eski tadı alamıyorum. Yarım saat demlemeden çayı açmam da.

Komsum sizin bunyenizde cay doygunluga ulasmis Smile kahveye yonelin isterseniz Smile
Komşularım bende bir çay sever olarak ortalama 10-15 bardak arası çay tüketimim oluyor, genelde lipton yellow label içiyoruz kolay bulunabilirliği açısından, fakat bu zamana kadar içtiğim en güzel çaylardan biri karali markasının organik çayı bazı migroslarda var bazılarında yok eğer bulamazsam mecbur lipton alıyorum, ek olarak bir arkadaşım önermişti vega markasının gold modeli en yakın zamanda bunu da deneyeceğim.
@3RD1 komşum Chado ya da Beta nın Çin ya da Hint çaylarını deneyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@acoma Komşum aslında çay+ espresso veya americano olarak devam ediyordum. Çaylar değişmeye başlayınca komple kahveye geçtim. Bir süre sonrada kafein zehirlenmesi olunca ondan da biraz soğudum. Şimdi 2 double espresso veya .75lt filtre ile devam ediyorum

(16/10/2019, Saat: 17:34)-mali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @3RD1 komşum Chado ya da Beta nın Çin ya da Hint çaylarını deneyin.

Nereden temin edebiliriz komşum?
(16/10/2019, Saat: 17:34)-mali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @3RD1 komşum Chado ya da Beta nın Çin ya da Hint çaylarını deneyin.

Bir arkadaşım tavsiye etmişti daha o nedenle daha dün Tirebolu 42 Özel Üretim Çay (Çaykur'un değil, Tirebolu markası) aldım. Bundan da memnun kalmaz isem kesinlikle deneyeceğim komşum.
(17/10/2019, Saat: 09:10)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir arkadaşım tavsiye etmişti daha o nedenle daha dün Tirebolu 42 Özel Üretim Çay (Çaykur'un değil, Tirebolu markası) aldım. Bundan da memnun kalmaz isem kesinlikle deneyeceğim komşum.

Ben naçizane bunlardan birini denerseniz mutlaka beğeneceğinizi düşünüyorum;

-Çaykur 42 No'lu Tirebolu Çayı (Yoğun Aroma, Orta Sertlikte İçim)
-Çaykur Organik Rize Çayı 400gr (Yoğun Aroma, Yumuşak İçim)
-Çaykur Organik Hemşin Çayı 400gr (Yoğun Aroma, Orta-Yumuşak Sertlikte İçim)
-Çaykur Hediyelik 250+150gr'lık Silindir Kutular (Yoğun Aroma, Orta Sertlikte İçim)
-Çaykur Hediyelik Rize Çayı-Siyah Metal 200 gr'lık kutu (Yoğun Aroma, Sert İçim)
-Çaykur Hediyelik Ayder Çayı 100 gr Metal Kutu (Yoğun Aroma, ÇOK Sert İçim)
-Çaykur Altınbaş (Orta-Yoğun Aroma, Yumuşak İçim)
-Çaykur Nadidem 100, 200 gr Paket (Orta-Yoğun Aroma, Yumuşak ve daha bitki çayı vari bir içimi var. Değişik bir tecrübe),
-Bergamot seviyorsanız; Doğadan Geleneksel Karadeniz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: