"klasik63" Tanışma Başlığı
Arkadaşlar bende yeniyim.Yaklasik 15-20 gün önce klasik tıraş olmaya başladım fotosu altta olan malzemeleri aldım forumu takip ederek. önce wilkinson sword makine jilet ve arko sabun ve fonex domuz kılı fırça ile başladım çok iyi tiraslar çıkardım hiç kesiksiz tahrissiz. Nivea hassas balsam ve arko balsam kullandım ikiside iyi ama Nivea çok daha iyi.Sonra arko kremleri ,more for you sabunu ve perma Sharp jileti kullandım wilkinsonla o da iyi gidiyor. Sonra en son bu tima nanji metal makineyi İHA kantasi ve şap ile satıcının tavsiyesi ile 100 lu yeşil Astra jileti 32 TL den aldım. Bugün 2. Güne giren sakalimi bu metal makine ve Astra jiletle denedim ama baya tahriş yaşadım ufak kıl kökü kanamaları oldu kantasini 6 tirasda ilk defa kullandım ve şapta aynı şekilde yüzüm ve boyun bölgem gün boyu hafif hafif yandı. Acaba sorun makinede mi yoksa jilettemi sizce.2-2 gün bekleyip aynı jilet ve sabunu wilkinsonla telefondan foto ekleyemedim kusura bakmayın bilgisayardan eklerim.
Kartallar yüksekten uçar
Hoş geldiniz komşum.
hoşgeldiniz. bence jiletten arkadaşım.
ne mutlu türküm diyene !
Hoş geldiniz komşum
Bende yaklaşık iki ay kadar oldu geleneksel traş serüveni , nanji alet oldukça agresif bir alet komşum bende ilk traşımda kırmızı bir suratla karşılaşmıştım.Smile (Yeni başlayanlar için uygun olmadığını düşünüyorum.)

Ustaların affına sığınarak
Ekonomik olsun biraz alışayım derseniz rimei alet alın
Daha iyi olsun derseniz 89 ları deneyebilirsiniz.
Hoşbulduk aslında baya iyi başladım geleneksel tirasa 0 tahrisle ama bugunki tıraş baya yakti. Fotoğraf ekleyemiyorum telefondan .yoksa malzemelerin fotoğrafını gonderecegim
Kartallar yüksekten uçar
Merhaba, foruma hoş geldiniz.

Tima ile forumda aratırsanız başlığı mevcut: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=6830 Diğer merak ettiğiniz konular hakkında da arama yapabilirsiniz.

Sorun hem sizde hem de alette diyebilirim. Tima alet yapısı itibariyle pek güvenilir bir alet değildir ve kullandığınız Wilkinson'a kıyasla daha agresif gelmiş olabilir. Agresif aletler jileti yüzünüzde daha fazla hissettirir ve tahrişe sebebiyet verir. Siz yeni olduğunuz için agresif alet kullanmakta biraz acemilik yaşamış olabilirsiniz. Tima; kutudan ne çıkacağı sürpriz bir alet, agresif de çıkabilir, uysal da. Ancak her türlü wilkinson'dan daha agresif bir alet. Ben bir köy bakkalından 10 TL'ye almıştım ve jileti tutma mekanizması çok zayıf olduğunu gözlemlemiştim. Bir alet jileti sıkı tutmuyorsa o alet size keyifli bir tıraş sunmaz ve kanamalar yaşarsınız.

Wilkinson'a alternatif metal bir alet arıyorsanız Edwin Jagger veya Mühle 89 serilerini düşünebilirsiniz. Anladığım kadarıyla sık tıraş oluyorsunuz, 89 serisi bir alet sizi tatmin edecektir.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(29/04/2020, Saat: 01:41)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, foruma hoş geldiniz.

Tima ile forumda aratırsanız başlığı mevcut: http://www.geltir.com/showthread.php?tid=6830 Diğer merak ettiğiniz konular hakkında da arama yapabilirsiniz.

Sorun hem sizde hem de alette diyebilirim. Tima alet yapısı itibariyle pek güvenilir bir alet değildir ve kullandığınız Wilkinson'a kıyasla daha agresif gelmiş olabilir. Agresif aletler jileti yüzünüzde daha fazla hissettirir ve tahrişe sebebiyet verir. Siz yeni olduğunuz için agresif alet kullanmakta biraz acemilik yaşamış olabilirsiniz. Tima; kutudan ne çıkacağı sürpriz bir alet, agresif de çıkabilir, uysal da. Ancak her türlü wilkinson'dan daha agresif bir alet. Ben bir köy bakkalından 10 TL'ye almıştım ve jileti tutma mekanizması çok zayıf olduğunu gözlemlemiştim. Bir alet jileti sıkı tutmuyorsa o alet size keyifli bir tıraş sunmaz ve kanamalar yaşarsınız.

Wilkinson'a alternatif metal bir alet arıyorsanız Edwin Jagger veya Mühle 89 serilerini düşünebilirsiniz. Anladığım kadarıyla sık tıraş oluyorsunuz, 89 serisi bir alet sizi tatmin edecektir.
Haklısınız galiba wilkinsonla çok iyi anlasiyorudum kamuda çalıştığından günlük yada en fazla 2gunluk tıraş oluyorum alet kozmetik olarak iyi görünüyordu ama agresif gelmiş olabilir. Astra yeşil jileti bı de wilkinsonla deneyip karar vereceğim 2 gün sonra
Kartallar yüksekten uçar
klasik63 komşum
resim yok ama kendim de aynı aletten sıkıntı çektiğim için tahmin ediyorum .
onurcakmak komşumun paylaştığı ürün değilde kutuda tima yazıp plastik kapta nanjie yazan alet sanırım sizin ki değil mi?
Komşum hoşgeldiniz. Keyifli ve tahişsiz tıraşlarınız olsun. Sağlıklı günler dilerim.
(29/04/2020, Saat: 01:47)kayhan321 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: klasik63 komşum
resim yok ama kendim de aynı aletten sıkıntı çektiğim için tahmin ediyorum .
onurcakmak komşumun paylaştığı ürün değilde kutuda tima yazıp plastik kapta nanjie yazan alet sanırım sizin ki değil mi?

Aynen o alet fotoğraf atabilsem gönderirim.
Kartallar yüksekten uçar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,499 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,425 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 6,016 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,477 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog
  Tanışma: Çağrı Artan artan09 13 4,483 25/04/2021, Saat: 12:38