Tanışma, Teşekkür
Merhaba sevgili forum sakinleri;
  Öncelikle foruma nasıl geldiğimden bahsedeyim. 10 yıldan uzun süredir yüzüme jilet değmemişti. Bu süre zarfında kesintisiz bir şekilde elektrikli sakal düzeltme makinalarıyla tıraş oluyordum. Tıp Fakültesi mezunuyum. Bizim fakültede 3. sınıftan sonra sakal tıraşı olmamız zorunluydu ve hocalar bu konuda hiç müsamaha göstermiyorlardı. İlk başlarda mach 3 le tıraş olmaya başlamıştım. Uzun bir süre böyle tıraş oldum ama cildimi haşat ediyordu. Bir gün ağabeyimle konuşuken konusu açılınca bana berber usturasıyla tıraş olduğunu, çok memnun olduğunu söyledi. İlk önce cesaret edemedim ama sonra bir milyoncudan malzemeleri aldım. O zamanlar youtube falan da olmadığı için kendi kendime olayı çözmeye çalıştım. Çok da fazla kesmedim kendimi ama hiç keyif almıyordum bu işten. Kartuşlu ve kullan at makinalar yüzümü tahriş etmese elime bile almazdım hatta. Gerçi şimdi bu forumu okumaya başlayınca anladım ki hemen hemen işin her bölümünü hatalı yapıyormuşum. Keyif almıyordum belki ama yüzüm tahriş olmuyordu en azından. Bir de çok masrafsız oluyordu gerçekten. Fakülteden mezun olduktan sonra tıraş olma zorunluluğum olmadığı için de bir daha hiç yüzüme jilet sürmedim.
  Aradan yıllar geçti. Covid belası başladı. Benim de yoğun bakımda çalıştığım için n95 maskelerden takmam gerekti. Sakal nedeniyle maskeyi kullanamayacağım için tıraş olmaya karar verdim. Cildim hassas olduğu için en pahalısı en iyisidir mantığıyla gillette fusion power tıraş makinası aldım. İlk kullanımlarda sıkıntı yapmadı.Hatta ilk gün çok mutlu oldum yeni tıraş olmuş yüzüme dokununca. Ama 2. kullanımdan sonra yüzümde hassasiyet başladı. Kartuşları 2. kullanımdan sonra kesmekte zorlandığı için değiştirdim. Böyle böyle kartuşlar azaldı. Kartuş alayım diye markete gittim ve yedek kartuşun fiyatını görünce kendimi enayi gibi hissettim. Ne yapsam ne etsem diye internette şöyle bir bakayım dedim. Dedemin kullandığı makinaların hala satıldığını görünce ağzım açık kaldı. Daha sonra razorusu keşfettim. Oradan ürün incelemeleri var mıdır diye aratınca geltir'de buldum kendimi. Forumu okudukça geleneksel tıraşa daha da heveslendim. İncelemelerinizi uzun uzun okudum. Youtube'dan videoları izledim. Bugüne kadar tıraş köpüğünü bile yapmayı bilmediğimi farkettim. Edwin Jagger Barley Jiletli Tıraş Makinemin ve Yaqi Moka Express Two Band Badger Tıraş Fırçamın siparişini verdim. Şimdi beklemedeyim.
  Yıllardır işkence olarak gördüğüm bir şeyin aslında keyifli bir aktivite olabileceğini bana gösterdiğiniz için herkese teşekkür ederim.
@alkan_bey doktorum ( komşum ) öncelikle gösterdiğiniz çabalar için teşekkür eder covid19 belasını tüm dünyaca sağlıkla atlatmayı dilerim . Foruma hoşgeldiniz inanın yoğun meslek temponuzda dahi sabah olsada bir tıraş olsam diyeceksiniz .
Hoş geldiniz Doktor komşum,
İnanın tıraş konusunda çok isabetli bir karar vermişsiniz. Geleneksel diye tabir ettiğimiz Fırça + Sabun + Jilet üçlüsü son derece güzel tıraşlar verdiği gibi bir çok olası sorunu da size yaşatmayacaktır, özellikler kıl dönmesi gibi sorunlar yoktur ..
Daha işin, yolun başındasınız, forumu ve özellikle inceleme yazılarımızı iyice okuyunuz, çok faydalanacaksınız.
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Hoşgeldin komşum. Hayırlı olsun.

meizu X8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hoşgeldiniz keyifli forumlar, sağlıklı günler ve tıraşlar dilerim.
hoşgeldiniz keyifli tıraşlar, bu sıkıntılı dönemde görev yapan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederiz.
Hoş geldiniz komşum, avatar resminiz iyiymiş sayın hekimimSmile
Hoşgeldin Alkan
Hoşgeldiniz hikayesi olan başlangıçlar güzeldir Smile keyifli forumlar / tıraşlar
hosgeldiniz hocam, ben aile hekimiminde etkisiyle hizlandirmistim sureci.
keyifli tıraslariniz daim olsun bundan sonra.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,568 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
  Tanışma Mavisakal88 5 2,468 24/12/2022, Saat: 05:25
Son Yorum: iozbay
  "onomasticon" Tanışma Başlığı onomasticon 15 6,036 03/05/2021, Saat: 19:03
Son Yorum: drog
  Tanışma - Merhaba drog 28 8,508 01/05/2021, Saat: 15:11
Son Yorum: drog
  Tanışma: Çağrı Artan artan09 13 4,502 25/04/2021, Saat: 12:38
Son Yorum: artan09