Merhaba Komşular
Sevgili Geltir ailesi, herkese merhaba.

Forumu yaklaşık iki ay takip ettikten sonra yirmi gün kadar önce üye oldum. Sakal sevmeyen birisi olarak tıraşla haşır neşirim, sakalım çıkmaya başladığından beri, yani on beş on altı senedir iki haftalık sakal uzatmışlığım yoktur. Bir öğretmen olarak yeni düzenlemelerle sakal kesme zorunluluğum yok ancak sakalı da sakal bırakmayı da sevemedim bir türlü. Sadece askerlik süreci hariç on yıldır burnumun altından eksik etmediğim bir bıyığım var Smile Ancak kartuşlu aletlerin vermeye başladığı o suni haşır neşirlik bana sakal bıraktıracaktı. Çünkü maddi manevi artık çok bıkmıştım ki babamın tıraş takımlarını görmemle geleneksel tıraşı hatırlayarak yeni bir alışkanlık edinmeye karar verdim. internette gezinmeye kısa süre sonra zaten başladıktan sonra Delikanlı Tıraş'ı, İmpa'yı, Razorus'u ve tabii ki geltir'i keşfettim.

Bu süreçten sonra foruma ya da farklı mecralara hemen yazmadım, herkesin önerdiği gibi geleneksel tıraşa ws classic, üç dört tane jilet, ws stick tıraş sabunu ve birer nemlendirici ile losyon alarak başladım. Babamdan kalan domuz kılı fırçayla da yaklaşık bir aydır günlük ıslak tıraş oluyorum ve hem cildim geleneksel tıraşa alışıyor yavaş yavaş, hem de ben her tıraşta bir şeyler keşfediyorum. Şimdiye kadar ws classic dışında alet kullanmadım, kullandığım jiletler ise derby extra, derby usta, perma sharp, yeşil astra, wilkinson classic, rapira, shark. şimdilik deneme yanılma yoluyla pek çok detay fark ediyorum ama bu süreçte forumun ve Selman Abi'nin videolarının çok faydasını gördüm. Neticede birkaç ay sonra yeni aletlerle bu uçsuz bucaksız deryaya adım atmaya karar verdim.

Şimdilik ilk aşamalardan sadece sakal haritası çıkarmakla uğraştım ve her gün tıraş olarak bir ay sonra bu işi hallettiğimi düşünüyorum. Şimdi sıra yeni malzemelerle teknik geliştirmekte ve ömür boyu ideal kombinasyon arayışına girmekte Big Grin

Bugüne kadar foruma yazmama sebebim ise forumu her gün bir ansiklopedi gibi karış karış okuyup özümsemeye çalışmamdı. Her gün saatlerce forumda okuma yapmama rağmen bitiremedim elbette, okumaya devam.

Umarım bu aile içerisinde çok fazla tecrübe sağlar ve deneyimlerimi paylaşma imkanı bulurum. Bazen bir şeylere merhaba demek için başka şeylere de elveda demek gerekiyor. O zaman elveda diyorum kartuşlu tıraş bıçaklarıma, tüp jel ve köpüklere...
Hoşgeldiniz. Güzel vakit geçirmeniz dilegi ile.. (:
Hoş geldiniz. Çok bilinçli bir başlangıç olmuş sizin adınıza sevindim
Hoş geldiniz komşum. Çok güzel bir başlangıç yapmışsınız tebrikler.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
hoşgeldiniz keyifli tıraşlar
Hoş geldiniz komşum , keyifli tıraşlar
hoşgeldiniz
ne mutlu türküm diyene !
Hoşgeldiniz komşum, keyifli tıraşlarınız olsun.
Hoşgeldiniz komşum keyifli tıraşlar dilerim

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hoş geldiniz. Keyifli sohbetler ve tıraşlar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 884 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,655 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 720 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,949 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 765 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı