Ağır abilerin zayıflama konusu
Haydi bakalım yaz geliyor, konuyu canlandıralım... Şimdi başlasak ancak Hazirana bir şeylere benzeriz..

Yaş 36 Boy 173 Ağırlık 98

Plan; Ketojenik Beslenme + Haftada 4 gün egzersiz

Ketojenik Beslenme: Aslında eski çağlardan beri bilinen, günümüzde ağır bir şekli dirençli epilepsi tedavisinde kullanılan diyet.
Kilo vermek için kullanılan tipi ise günlük kalori ihtiyacının %60-70 inin yağlardan, %30-35 inin proteinlerden, %5-10 unun ise karbonhidratlardan karşılandığı beslenme tipi. Hedef günlük karbonhidrat alımını 30 gr altına çekebilmek.

Çalışma prensibi: Karbonhidratı azaltıp yağ alınımını artırınca vücut insülin salınımını azaltıp bir müddet sonra ana enerji kaynağı olarak yağları kullanmaya başlıyor ve vücuttaki yağları da hızlı bir şekilde eritiyor, aynı zamanda beyin ve kalbin enerji kaynağı olarak kullanması için yağlardan ürettiği keton cisimleri (diyabet hastalarındaki keton krizi farklı bir durum) aynı zamanda idrar ile atılıyor, yani vücudu uygun şekilde ketojenik faza sokabilirsek idrar ile bile kilo kaybedebiliriz.

Yapılan bilimsel çalışmalarda kilo kaybı açısından düşük kalorili geleneksel dağılımlı diyetlere göre fazla bir üstünlüğü olmasa da, insülin direncinin iyileşmesinde, zararlı kolesterol (LDL) azaltılmasında, faydalı kolesterol (HDL) artışında daha etkin olduğu saptanmış.

(+) ları: Açlık atakları, tatlı krizleri yaşamazsınız, günde 1-2 öğün yemek yeterli hale gelir, bazen yemek yemek aklınıza gelmez. Daha az uyku ile daha zinde hissedersiniz (İngilizcede clear head olarak belirtiliyor), fiziksel aktivitelere daha dayanıklı hale gelirsiniz.

(-) leri: Günümüz beslenme tarzında uygulamazı zor, cidden kararlı olmak gerekiyor, çoğu zaman iş yerine kendi yemeğinizi götürmeniz ya da orada kendiniz hazırlamanız gerekiyor. Besinlerin yağ-protein-karbonhidrat içerikleri ile ilgili az çok bilgi sahibi olmak gerektiriyor.

Bunları nereden mi biliyorum. Bu şekilde beslenerek 4 ayda 10 kilo verip sonra salıp 3 ayda 8 kiloyu geri aldım.
Bu gün tekrar başladım inşallah fit bir vücuda sahip olacağım.

Bu gün ne yedim?

Kahvaltı: 09:00
100 gr kaymak, 100 gr kaşar peyniri, 50 gr yağlı kavurma, 1/2 demet roka, 1/2 demet tere

Öğle yemeği: 14:00
3 x 20 gr yağlı krem peynir

Akşam yemeği; 19:00

1 sigara paketi büyüklüğünde kabak mücver, 3 kaşık mantar sote, 1 kase salata, 4 tane ceviz, 10 tane fındık.

Egzersiz: Sabah 20 km bisiklet, akşam 30 km bisiklet
@gravesgel

Abi sabah aksam, o bisikleti yapsam bana baska diyete gerek kalmıyor ki, baklavayla beslense insan, o bisikletle zayıf kalır. Okurken terledim baba.
Bu kilolara 130 lardan geldim, başlangıçta sadece egzersiz ile oluyor ama sonradan vücut ta duruma uyum sağlıyor ve daha yavaşlıyor kilo kaybı.
Bu sene neredeyse hiç binemedim bisiklete.Yazları rüzgar sörfü, kışları bisiklet programımın kış ayaģı düştü böylece. Ve yıllar sonra ilk defa bu sene ağır gribe yakalandım.Bisiklet ya da düzenli spor sadece zayıflamak için değil sağlam bir kardiyo ve sağlıklı bir bünye içinde vazgeçilmez olmalı.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Düzenli bisiklet kullanımı için en önemli olan şey bisikleti hayatın içine dahil edebilmek.
İşe gidip gelmek bunun en pratik yolu, spor için ekstra zaman ayırmaya gerek kalmıyor böylece..
Tabi vücut buna da uyum sağlıyor, ara sıra tırmanışta yapmak lazım.
Komşum haklısınız da. Etapta çok önemli. Evle işim arasında ki yol etap olarak harika sayılabilirdi ama bu sene tam bir şantiye oldu. Seneye de devam edecek gibi. Öyle olunca da sadece hafta sonlarına kaldık. Bu seferde o hafta şu var, bu hafta bu var derken neredeyse sörf sezonu geldi. Dediğiniz gibi hayatımıza alabilseydik eskiden olduğu gibi, spor gibi değilde ulaşım aracı gibi kullanabilsek süper olacak.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
İlk mesajımın bu konu ile ilgili olacağını hiç düşünmemiştim ama maalesef Smile
Boyum 1.79, ve şu anda 103 kiloyum.
1 sene kadar önce 1.5 ay spor yaptım, 1 kg bile düşmedim.
Giderek umidim azalmaya ve korkmaya başladım !
Spor yapmaya zamanım yok, heryere arabayla gidiyorum.
Sanki hiç kilo veremeyeceğim derken Kan grubu diyeti aklıma girdi.
3 gündür onu takip etmeye çalışıyorum.
Kilom son 10 gündür her sabah kayda giriyor. Hedefim 85 kg.

B kan grubu olarak, hazmedilenler ve edilmeyenler listelenmiş durumda.
Ekmeği ve buğdaylı olan herşeyi kestim. Ayçiçek çekirdeği ve yağı yasak.
Patates, çikolata, pilav, çay, kahve, muz başta olmak üzere meyvalar, Ceviz, zeytinyağı serbest.

Merakla takip ediyorum kendimi.
son 2 ay çok uğraştırdı
bu bende nur topu gibi bir 9 kilo daha olarak saklı kaldı Smile

bu konuya girmeye yüzüm yok
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
bodybuilding çalışıyorum ve nerde baksan 20 lik sigara kullanıcısıyım. bir ay önce yarıladım şimdide maksimum 5-6 tane içiyorum. Zayıflamakta sıkıntı çekmedim zaten sportif bir vucüdüm var. Ama kilo vermek istiyorsanız en iyi yöntem koşudur. İlk başta 3 er dk lık koşulara başladım şimdi ise 30 dk durmadan koşabiliyorum. bence spor ne olursa olsun yapılmalı. şimdi şöyle birşeyi dile getirmek lazım hazır traş formunda olduğumuzdan traş setleri üzerine konuşayım. Beyler erkeğiz diye traş setlerini parayı basıp alıyorsunuz amenna ama spor öyle değildir, spora parayı basacan bide ona sahip olmak için tekrar zaman harcayacan ki erkek gibi vücudun olsun. belki biraz agır kaçmış olabilir ama kilo vermek istiyorsan bir artı bir iki dir hocam. aglamıyacan sporu hayatının bir parçası yapacaksın. ben hergün o lanet biskuvileri yiyorsam salona gidip çalısıyorsam sende o salona gidip çalışacaksın.
(11/03/2016, Saat: 02:39)rock83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk mesajımın bu konu ile ilgili olacağını hiç düşünmemiştim ama maalesef Smile
Boyum 1.79, ve şu anda 103 kiloyum.
1 sene kadar önce 1.5 ay spor yaptım, 1 kg bile düşmedim.
Giderek umidim azalmaya ve korkmaya başladım !
Spor yapmaya zamanım yok, heryere arabayla gidiyorum.
Sanki hiç kilo veremeyeceğim derken  Kan grubu diyeti aklıma girdi.
3 gündür onu takip etmeye çalışıyorum.
Kilom son 10 gündür her sabah kayda giriyor. Hedefim 85 kg.

B kan grubu olarak,  hazmedilenler ve edilmeyenler listelenmiş durumda.
Ekmeği ve buğdaylı olan herşeyi kestim. Ayçiçek çekirdeği ve yağı yasak.
Patates, çikolata, pilav, çay, kahve, muz başta olmak üzere meyvalar, Ceviz, zeytinyağı serbest.

Merakla takip ediyorum kendimi.
Kan grubuna göre beslenme tarafımdan denendi.Harika kilo verdiriyor.Ben ilk bir ay 8 kilo vermişdim.Bu zamanla 16 kiloya kadar gitti.Korktum.Etrafımdakiler "ince hastalığa"yakalandığımı düşünmeye başladılar. Big Grin İki sene kadar uyguladım.Benim kan grubum A.Proteinlerin çoğu yasaktı benim için.Uzun vadede bende unutkanlık baş gösterince bıraktım bu tip beslenmeyi.Kilo vermede en büyük etmen bol hareket etmek,yemekleri çok çiğnemek ve yemekten sonra iki saat hiçbir sıvı içmemek.Ben şu anda bunları uygulayarak kilomu muhafaza ediyorum.Hepinize sağlıklı günler diliyorum.
Derdi dünya olanın,dünya kadar derdi olur

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kargo konusu genel (indirim, kod, bilgi) mustbe 9 4,130 18/11/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: