Ağır abilerin zayıflama konusu
Uzun uzun uğraşlar sonucu kilo almak isteyip alamıyorsanız veya kilo vermek isteyip veremiyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Kilo vermek isteyenler, kendilerine göre uyguladıkları diyetlerle kolay kolay kilo veremez. Günlük hareket düzeninizi değiştirin, bol bol hareket edin, bir süre sonra aradaki farkı göreceksiniz. Ayrıca yaş ilerledikçe insan vücudunun kalıbı değişiyor, ne yaparsanız yapın gençliğinizdeki kadar fit olamazsınız. Big Grin
Arkadaslar,
3 Mart itibari ile basladigim kilo kontrolu uygulamamda Net 10 kilo vermiş bulunuyorum.
Gayet mutlu ve keyifliyim...
Dogrularin yaninda yaptigim yanlislar belki daha cok ogretici oldu. Yolculuk bitmedi devam ediyor,

Ne zaman bisküvi turevi birsey yesem 3-4 gunluk dengemi bozdu. Iclerinde bu kadar etkili ne var merak ediyorum Smile
Gerci nerdeyse hepsinin son derece kalitesiz olduğunu düşünüyorum.
Hareket edemeyecegim durumlarda ve uyumaya 3-4 saat kala ne yersem bunun kilo artışına sebep olduğunu gördüm.
Gece masum meyve / kuruyemis / çekirdek seanslarina stop !
Canin yaş pasta cektiyse ye ama az.
Kola cektiyse ic ama az.
Cok yediysen bari günlük 10 bin adimini ativer.
Bunu yapamiyosan ertesi sabah ki tartimda +1 kg i gorecegini bil Smile

Hepsi bu,
Bazi Arkadaslarim nasil diyet yapiyorsun anlamiyorum diyorlar.
Diyet demek peynir, tuzsuz cubuk demek degil...

Ne yaptigimi tarifleyecek olursak,
Mevcut haldeki yaptigim en zararli seyleri tespit ettim.
Kesebilecegimi kestim, kesemedigimi azalttim.
Gece birseyler yemeyi biraktim.
Spor yapamayacagimi bildigim icin hic bulasmadim.
Tebrikler bende hemen hemen bunlari yaparak fazladan 6 kg yi verdim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben tartıya çıkmaktan korkanlardan...

(18/09/2016, Saat: 12:03)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben tartıya çıkmaktan korkanlardan...

Bi ara yanlışları ust üste yapınca tartidan utanip kacar olmuştum.

Çıkın tartiya, korkmayın utanmayin...
Biraz da sabır ve irade işi bu. Başarabilen arkadaşları tebrik ederim.

Formda kalabilmek için, her şeyden ölçülü yemek, gün içinde aktif olmak ve haftada birkaç gün 45-60 dk. tempolu yürümek yeterli gibi, tabi istisnalar hariç.
Veriyoruz veriyoruz iki aya kalmadan geri alıyoruz
Benim derdim yağ oranını düşürmek vücuttaki. Şimdilik bunu kilo vermek üzerinden değerlendiriyorum. Kilo 74 hedef 67. Bakalım 7 kilo fazlayı kaç ayda verebileceğim.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin üstadım;
Hiçbir zaman ayda 250 - 500 gr'dan fazla vermeyin lütfen.
13 - 14 sene önce 117 kiloydum ufak ufak vererek şu anda 82 kiloyum.
16 - 18 li Genç yaşlarda, dalgıç giysilerinin olamadığı veya alamadığımız dönemde düşük sıcaklıktaki sularda çıplak vücut uzun süreli dalışlara giderdik. Tabi yakıt vücut yağı. İki üç saatte kaç kilo verdiğimizi tartışırdık.
Sonraki birkaç gün içinde vücut o kiloyu aynen yerine koyardı.
Kural: Ne kadar hızlı verirsen o kadar hızlı alabilirsin.
Ayda 250 - 500 gr. vermeye başladığınızda yeme şekliniz yaşam şekline dönüşür. Kilonuz kalıcı olur.
Asıl mevzu hedefi doğru saptamak,kilo verilir alınır.... vücut bu! saksıdaki bitki değil neticede Smile yaşam tarzı düzenli, sabah 7 akşam 5 mesaiyle yaşayan insanlarda yeme içme ve hareket düzeni ayarlanabilir ama herkesde o şekilde yaşamıyor...bence ilk hedef sağlıklı olmak fit olmak olmalı helede kırk yaş sonrasında vücudu yaşlılığa hazırlamak adına buna gereken dikkati vermek elzem..bu çerçeve içinde spor ve kas oluşturma -özellikle karın ve göğüs çevresinde yoğunlaşmak- vücuttaki organları sıkıştıran içyağlarını hedefe almak en doğrusu.

Bu hedefe en uygun spor deneme yanılma yoluyla bizzat ikna olduğum kürek çekme ve hızlı yürüyüş...

Yeme içme tarzını değiştirmek; illede sağlıklı ve lezzetsiz, tatsız tuzsuz sebze ağırlıklı beslenmeye yönelinecek anlamına gelmemeli..hem sağlıklı hem damak tadımıza uygun kombinasyonları oluşturmak hiçde zor değil sadece biras detaylı araştırma ve birkaç denemeye bağlı.
Bu konuda TR de beslenme konusunda en harbi yaklaşımı ben Dr. Osman Müftüoğlu nda gördüm..kitapları ve tv programlarıyla çok sade ve anlaşılır bilgilerle olayı ortaya koyuyor...
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kargo konusu genel (indirim, kod, bilgi) mustbe 9 4,118 18/11/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: