Ağır abilerin zayıflama konusu
İbni Sina,
"ilm-i tıbbı iki satırla topluyorum. Sözün güzelliği kısalığındadır. Yediğin vakit az ye. Yedikten sonra dört beş saat kadar daha yeme. Şifa hazımdadır. Yani, kolayca hazmedeceğin miktarı ye, nefse ve mideye en ağır ve yorucu hal, taam taam üstüne yemektir."
ekmek bağımlığı için önerileri olan var mı arkadaşlar?
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(17/07/2013, Saat: 05:13)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ekmek bağımlığı için önerileri olan var mı arkadaşlar?

Bir süre ekmek yemeyi kesebilirseniz sonrasında yemek istemiyorsunuz. Yemek istemiyorsunuz demeyeyim de, ekmeksiz de yapabiliyorsunuz. Ben yemeğe oturdugumda yarım ekmekten fazla yerdim, simdi bir dilim yiyorum, yemezsem de ekmek yokmu diye aramıyorum..

Mesela yemeklerde ekmeği yediğimiz önemli bir aşama çorba içme aşaması. çorbayı ekmeksiz içerek başlayabilirsiniz. Smile
www.BarbarosRazors.com

aslında çorba içen biride değilim ama
taze ekmek kokusu parfümü çıksa alırım
açık ve net bir şekilde ekmek şişmanıyım

ekmekten kurtulduğum dönemlerde hızla kilo verebiliyorum ama
kalıcı olmuyor ekmede bir dönerim pir dönerim

ekmeği bile ekmek arası yiyesim olur Smile

ekmeği ancak meal replacement olarak inanılmaz protein
yüklendiğim zamanlarda kullanmadan yaşayabiliyorum

bundan kurtulmanın bir yolu olmalı
ekmek beni öldürecek Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
kan-ter içinde kalmadan zayıflanabileceğini hiç sanmıyorum.

günde 10 hatta 15 km çok tempolu yürümeden de ... ( hatta koşmadan )

haftada 45 dak dan 3 kere yürümekle göbek ortadan kalkmaz.
Evet aşağıdaki mucizevi kitap ile 92 kilodan bugün itibariyle 77 kiloya düşmüş bulunmaktayım. Kitabı okumadım bileSmile Düşünün bir de okusam iğne ipliğe döneceğim. Kitabı hanım istedi ben de HB'den sipariş ettim. Gelir gelmez hanım başladı okumaya ara ara bana da notlar aktarmaya. Kitap bir diyet kitabı değil aslında, sadece nasıl beslenmeniz gerektiğini size münasip bir dille anlatıyor. Tüm yeme alışkanlığımızı bu kitaba göre düzenledik, sonuç 15 kiloyu vücudumdan attım. İşin en güzel yanı kendimi hiçbir zaman diyet yapıyormuş hissetmedim. Bu arada sıfır sportif faaliyetle bu kadar verdim. Son zamanlarda XL giymeye başlamıştım şu an M bedene geri döndüm, verdiği mutluluk paha biçilemezSmile

2i74vhg.jpg
Sigarayı bırakmanın (gerçekte bırakamamanın) elli tane yolu olduğu gibi zayıflamanın(!) da artık sektör halini almış bir çok yöntemi var..

Sigarayı (çok sağlam tiryaki iken) hiçbir yardım almadan ve hiçbir absürt yöntemi (nikotin bandı, sakızı, cartı curtu) kullanmadan kendi irademle bıraktım. Saçma sapan yöntemlere başvuran arkadaşlarımın hiçbiri bırakamadılar..

Kilo vermenin de yolu, yöntemi çok basit. Termodinamiğin birinci yasası (aynı zamanda enerjinin korunumu diye de geçer) der ki:

Q-W=ΔE

Bir sisteme giren enerjiden sistemin yaptığı işi çıkarırsanız sistemdeki enerji değişimini elde edersiniz. Bu yasa doğadaki bütün sistemler için (biyolojik sistemler dahil) geçerlidir.

Bir biyolojik sistem olan insan bedenine giren enerji (besinler) sistemin yaptığı işten (egzersiz ve metabolik faaliyetler) büyük olduğu zaman sistemdeki enerji değişimi pozitif olur (sistemin son hali ilk halinden daha fazla enerjiye sahip olur). Bu da yağ artışı (şişmanlama) olarak kendini gösterir.

Kilo vermek istiyorsak sisteme olan enerji girişini (yediğimiz öğünleri) azaltmalı ya da sistemden çıkan işi (egzersizi ve günlük aktiviteyi) artırmalıyız. Ya da her ikisini birden yapmalıyız. Bunların hangisini seçersek seçelim sistem (bedenimiz) bize reaksiyon gösterecektir. Bedende biriken yağ hücreleri her zaman yeme istemini artırır, bu nöropsikolojik bir gerçektir. Bu durumda aynen sigarayı bırakırken olduğu gibi ancak "güçlü bir irade" gösterilerek kilo verilebilir.

Bu sektörden bazıları para kazandığı için bu acı geçeği söylemezler, bir taraflarından binbir türlü yöntemler uydurarak insanları oyalar, bedenleri yerine onların cüzdanlarını zayıflatmayı tercih ederler..

Ben sigarayı bıraktığım gibi istediğim zaman kilo vereceğimi de biliyorum, hatta kilo vermeye başladım bile. Fakat şu bir gerçek ki yemeyi azaltmak sigarayı bırakmaktan daha zor.

Ne diyelim, gazamız mübarek olsun..
Yakın tıraş gibisi yoktur..
sn asymptote... budur..

gerçekten de az yemek; sigarayı bırakmaktan daha zor. yine de olabilir,başarılabilir. hem spor,hem az yemek olursa daha sağlıklı olur. üstelik vücuttaki deformasyon görüntüsünün ortaya çıkma riski de böylece ortadan kalkar
(01/08/2013, Saat: 03:03)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sigarayı bırakmanın (gerçekte bırakamamanın) elli tane yolu olduğu gibi zayıflamanın(!) da artık sektör halini almış bir çok yöntemi var..

Sigarayı (çok sağlam tiryaki iken) hiçbir yardım almadan ve hiçbir absürt yöntemi (nikotin bandı, sakızı, cartı curtu) kullanmadan kendi irademle bıraktım. Saçma sapan yöntemlere başvuran arkadaşlarımın hiçbiri bırakamadılar..

Kilo vermenin de yolu, yöntemi çok basit. Termodinamiğin birinci yasası (aynı zamanda enerjinin korunumu diye de geçer) der ki:

Q-W=ΔE

Bir sisteme giren enerjiden sistemin yaptığı işi çıkarırsanız sistemdeki enerji değişimini elde edersiniz. Bu yasa doğadaki bütün sistemler için (biyolojik sistemler dahil) geçerlidir.

Bir biyolojik sistem olan insan bedenine giren enerji (besinler) sistemin yaptığı işten (egzersiz ve metabolik faaliyetler) büyük olduğu zaman sistemdeki enerji değişimi pozitif olur (sistemin son hali ilk halinden daha fazla enerjiye sahip olur). Bu da yağ artışı (şişmanlama) olarak kendini gösterir.

Kilo vermek istiyorsak sisteme olan enerji girişini (yediğimiz öğünleri) azaltmalı ya da sistemden çıkan işi (egzersizi ve günlük aktiviteyi) artırmalıyız. Ya da her ikisini birden yapmalıyız. Bunların hangisini seçersek seçelim sistem (bedenimiz) bize reaksiyon gösterecektir. Bedende biriken yağ hücreleri her zaman yeme istemini artırır, bu nöropsikolojik bir gerçektir. Bu durumda aynen sigarayı bırakırken olduğu gibi ancak "güçlü bir irade" gösterilerek kilo verilebilir.

Bu sektörden bazıları para kazandığı için bu acı geçeği söylemezler, bir taraflarından binbir türlü yöntemler uydurarak insanları oyalar, bedenleri yerine onların cüzdanlarını zayıflatmayı tercih ederler..

Ben sigarayı bıraktığım gibi istediğim zaman kilo vereceğimi de biliyorum, hatta kilo vermeye başladım bile. Fakat şu bir gerçek ki yemeyi azaltmak sigarayı bırakmaktan daha zor.

Ne diyelim, gazamız mübarek olsun..

Asıl mesele bunu insanlara anlatmak.

Aynı yalanı tekrarlamaktan mıdır bilgisizlikten midir bu işten para kazanıp gerçeklerin farkında olmayan insanlar var.
(01/08/2013, Saat: 11:05)fidelio1969 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sn asymptote... budur..

gerçekten de az yemek; sigarayı bırakmaktan daha zor. yine de olabilir,başarılabilir. hem spor,hem az yemek olursa daha sağlıklı olur. üstelik vücuttaki deformasyon görüntüsünün ortaya çıkma riski de böylece ortadan kalkar

En temel zevlkerden biri, belki farkında değiliz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kargo konusu genel (indirim, kod, bilgi) mustbe 9 4,118 18/11/2019, Saat: 14:00
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: