Şap Taşı / Alum Block
Hocam haklısınız belki şaptan daha zararlı maddeleri bilinçsizce kullanıyoruz.Her konuda bilinçlenmeye ihtiyacımız var.Ben de şap bulunduruyorum arada kullanırım.Ancak şöyle de bir gerçek var ki şüpheli ürünlerden uzak durmak gerekir.Uranyum dahil radyoaktif maddelerin zamanında zararları bilinmediği yada ispat edilemediği için diş macunundan cilt kremine kadar ve daha bir çok üründe kullanıldığını biliyorum.

(15/06/2015, Saat: 16:22)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şap konusunda bu zarar konusu her açıldığı zaman yazıyorum tekrar etmekte fayda var. Şapın insan vücuduna zararını gösteren herhangi bir kontrollü deney veya bilimsel çalışma yok hatta alüminyumun fazlaca tüketildiğinde mi beyinde birikip Alzheimer yaptığını yoksa Alzheimer hastası olunduğu zaman mı beyinin alüminyum biriktirdiği hala net değil. Bizim kullandığımız potasyum alum'un derideki gözeneklerden emiliminin yapılamayacağı söyleniyor.

Daha zararlı olup olmadığı bilinmeyen bir ürün yerine kesin zararı olduğunu bildiğimiz ve yemek yerken tüm ailenizi zehirleyen başka bir ürün hakkında bilinçlenmek daha doğru olabilir; Teflon tava ve tencereler. Amerika Birleşik Devletleri'nde yıllardır teflonun mutfak gereçlerinde kullanımına yönelik kurallar çıkıyordu ve üretimde kullanılan metotlar ve maddeler kısıtlanıyor veya yasaklanıyordu, bu sene ise son adımı atıp Teflon kaplamaların pişirme gereçlerinde kullanımını komple yasakladı. ABD'nin teflon kaplama sanayinde kullanımını yasakladığı metotlar ve maddeler sanmıyorumki bizdeki tava tencereler için de uygulansın. O kadar kısıtlamaya rağmen hala zararlı görülüp yasaklandığına göre bizde satılan ve hiç bir mevzuata bağlı olmayan tava ve tencereler ne kadar zararlıdır kim bilir.
Sap yerine buzluktaki kup buzu trastan sonra yüzümüzde gezdirirsek kilcal damarlari daraltip kanamayi azaltabilir. Henuz denemedim ama deneyecegim
Buz yanığı olmayın Smile
(15/06/2015, Saat: 21:57)danjamem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sap yerine buzluktaki kup buzu trastan sonra yüzümüzde gezdirirsek kilcal damarlari daraltip kanamayi azaltabilir. Henuz denemedim ama deneyecegim

Komşum yüzünüze yapışır daha kötü tahriş edersiniz gibi geldi.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Benim şap dondurucuda Smile Şap taşını buzdolabının dondurucu kısmında tutabilirsiniz (kullandıktan sonra kurutmaya çalışma derdi de ortadan kalkar) veya tıraştan önce dondurucuya atın tıraştan sonra buz gibi şapı yüzünüze sürün. Hem buz hem şap.
Yurtta barış, dünyada barış. Atatürk
(15/06/2015, Saat: 22:54)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buz yanığı olmayın Smile
Buzu sudan gecirip yuz de yikanip bu şekilde yapılırsa sıkıntı olmaz herhalde. Yarın deneyeceğim.
(15/06/2015, Saat: 23:11)danjamem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buzu sudan gecirip yuz de yikanip bu şekilde yapılırsa sıkıntı olmaz herhalde. Yarın deneyeceğim.

Eskimolar buzda balık pişiriyorlar Yine de dikkat
Cella, MFW gibi kullaniciya guzel tiras sonrasi hissiyatini veren sabunlar var. Acaba sap kullaninca o guzellik kayboluyor mu? Ben mesela saptan sonra sabunun etkisini hissedemiyorum
(17/06/2015, Saat: 16:10)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cella, MFW gibi kullaniciya guzel tiras sonrasi hissiyatini veren sabunlar var. Acaba sap kullaninca o guzellik kayboluyor mu? Ben mesela saptan sonra sabunun etkisini hissedemiyorum

+1, bu yüzden kullanmıyorum.
(17/06/2015, Saat: 16:10)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cella, MFW gibi kullaniciya guzel tiras sonrasi hissiyatini veren sabunlar var. Acaba sap kullaninca o guzellik kayboluyor mu? Ben mesela saptan sonra sabunun etkisini hissedemiyorum

Katılıyorum komşum şap sabunun etkisini azaltıyor. Ama yazın terleme sıkıntısı olduğundan bir anlamda iyi oluyor. Şap + kolonya yazın daha iyi gibi
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSMA ALUM BLOCK bravoecho 41 42,422 02/12/2022, Saat: 19:41
Son Yorum: thatwickerhat
  PARKER PLASTİK KUTULU ŞAP TAŞI 120GR ATEGO06 10 5,250 27/02/2020, Saat: 18:07
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: