Şap Taşı / Alum Block
(13/06/2019, Saat: 10:58)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sebeple muhle üzerine kumaştan kayış, bilekli benzeri birşey yapmış mantıklı olarak ama o fiyat nedir şap için  Huh

Komşu benimde dikkatimi çekmişti hatta stoklarda bir müddet yoktu stoğa girmiş ama Osma/Zaza kalitesi bana yeterli geliyorken 100tl gibi bir fiyat gerçekten fazla geliyor. Temelde tüm şaplar aynı olduğu için yüzü çizmeyen, pütürlenmeyen, tortu bırakmayan yeterli onlarıda zaten kendi adıma Osma/Zaza şapları sağlamakta o yüzden başka denemeye fırsatım olmadı.
Zaten elimdekinin bitmesi yıllar alıcaktır Rolleyes
(13/06/2019, Saat: 10:33)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağlık olsundan gerisi yalan zaten abi, size birşey olmasın şap işi kolay.. (:

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...

Teşekkür ederim, uzun zamandır kullandığım için duygusal bir bağ oluşmuştu sanırım üzüntüm biraz bu yüzdendir Smile

(13/06/2019, Saat: 10:58)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sebeple muhle üzerine kumaştan kayış, bilekli benzeri birşey yapmış mantıklı olarak ama o fiyat nedir şap için  Huh

Muhle şap içeriği bir zaza yada osma dan ne kadar farklı bilmiyorum farklı olduğunu da düşünmüyorum. Ama fiyatı sadece minik bir kumaş parçası o kadar şişiriyorsa ben zaza şapa o kumaşın en alasını takarım Smile gereğinden fazla pahalı bir ürün olduğunu düşünüyorum.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

@Efrasyab komşum belki kapalı dolapta olduğundan problem olmamıştır. Ama banyoda nem içinde bırakılan şap taşının küflendiğine dair tecrübeler var.
(13/06/2019, Saat: 13:32)yenikomsu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Efrasyab komşum belki kapalı dolapta olduğundan problem olmamıştır. Ama banyoda nem içinde bırakılan şap taşının küflendiğine dair tecrübeler var.
Elinde küflü şap olan komşumuz varsa görmek isterim. Zira berberlerde su içinde yüzüyor şaplar bütün gün ama hiç küflenene denk gelmedim. Belki de sirkülasyon hızlı diye öyledir.

Ali Bıyıklı vardı bende de 1 yıl içinde erite erite bitirdim, ama her tıraş sonrası kullandım en son 4-5 kürdanı bir araya getirince elde edilecek bir boyutta kaldıydı, zar zor yüzümde gezdirirken çıtırt diye kırıldı, zaten bekliyordum artık bu aksiyonu Big Grin
Akabinde Osma'yı açtım mis gibi kesimleri ile şıkır şıkır kullanıyorum. Valla benim hoşuma gidiyor şap taşı, buz gibi bir hissiyat yaratıyor bende.
"A Samurai always wears two swords."
(13/06/2019, Saat: 16:52)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ali Bıyıklı vardı bende de 1 yıl içinde erite erite bitirdim, ama her tıraş sonrası kullandım en son 4-5 kürdanı bir araya getirince elde edilecek bir boyutta kaldıydı, zar zor yüzümde gezdirirken çıtırt diye kırıldı, zaten bekliyordum artık bu aksiyonu Big Grin
Akabinde Osma'yı açtım mis gibi kesimleri ile şıkır şıkır kullanıyorum. Valla benim hoşuma gidiyor şap taşı, buz gibi bir hissiyat yaratıyor bende.

Osma ile ali bıyıklıyı kıyaslarsanız ne diyorsunuz?
(13/06/2019, Saat: 17:04)Silentsv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Osma ile ali bıyıklıyı kıyaslarsanız ne diyorsunuz?

Belki içerik olarak %100 aynılar ama kesimi olsun, pürüzsüzlüğü ve hatta parlaklığı olsun Osma 2 tık daha üstün. Özellikle 2 zıt köşesinin yuvarlatılmış kesimi çok çok faydalı.
(13/06/2019, Saat: 17:09)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Belki içerik olarak %100 aynılar ama kesimi olsun, pürüzsüzlüğü ve hatta parlaklığı olsun Osma 2 tık daha üstün. Özellikle 2 zıt köşesinin yuvarlatılmış kesimi çok çok faydalı.
Ali bıyıklı sivri diye hatırlıyorum köşeleri, yuvarlatılmış olması güzel olmalı..

Ali Bıyıklı, İHA bunların kesimleri çok sert ve pürüzlü. O sebeple az biraz kullanımdan sonra eridikçe yumuşuyorlar bizim yerli üretimler. Aslında kesimlerine az buçuk daha özen gösterseler mis gibi olur.
Örneğin Proraso'nun taşı da yuvarlatılmış kesimlidir Osma gibi. O da güzel bir taş.
Ben Ali bıyıklıyı ikinci kez kullanamadım pütür pütür oldu sünger taşı gibi deo amaçlı kullanayım dedim o da işkence gibi oldu çöpe attım bilmiyorum belki şansıma ama şundan eminim kesinlikle doğal değildi. Rengi ilk kullanımda şeffaflığını kaybetti osma ve zaza şeffaflar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSMA ALUM BLOCK bravoecho 41 42,388 02/12/2022, Saat: 19:41
Son Yorum: thatwickerhat
  PARKER PLASTİK KUTULU ŞAP TAŞI 120GR ATEGO06 10 5,245 27/02/2020, Saat: 18:07
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: