Kocaeli'den selamlar
Merhaba tüm komşulara (madem adet bu, biz de böyle başlayalım )

Geleneksel tıraşa yaklaşık bir yıl önce adım attım. Attığımı sanıyormuşum aslında.  Kartuşlu makineleri oldum olası sevemedim ama sistemin dayatmasına da çok karşı koyamayıp 25 yıl boyunca bu keyiften mahrum kaldım. İçimdeki geleneksel tıraş aşkı hep bir yerlerde yaşamaya devam etti bu sürede. Kartuşlu makineler ile tıraş olsam da fırça kullanmayı, arko sabunu kaseye basmayı hep sürdürdüm. Tıraş olmayı seviyordum ama bu keyifte birşeyler eksikti sanki. Eşimin dedesinden kalma bir usturam ve kendi dedemden kalma  adı sanı belli olmayan kelebek tip bir makinem vardı. Makine cidden kötüydü ama jiletli ustura ile bir nebze olsun tıraş olmak zevkliydi. İlk başlarda uzun süren ustura tıraşında zamanla elim de alıştı. Kendime yakınlarda  bulabildiğim bir makine (orak) aldım ancak vasatın da altında olduğu için pek memnun olmadım.  Sonunda kaliteli ekipmanım olmadığı için ve doğru bilgiye yeterince ulaş(a)madığım için bu işi hakkıyla yapmadığıma karar verdim ve forumunuzu  okumaya başladım. Nickimden tanıyanlar olur belki, birkaç hobim ve birkaç forumda uzun yıllar (bazılarında yönetici olarak ) yazmışlığım da var. Tıpkı diğer hobilerimde olduğu gibi alışveriş yapmadan önce okudum okudum okudum. Sonunda bütçemin elverdiği kadarıyla İmpadan alışveriş yaptım. Bu kadar özenli paketlenmiş bir kargo aldığımı hatırlamıyorum belirtmeden geçemeyeceğim. Agresif tıraş sevmediğim ve 3 günden fazla sakal uzatmadığım için Rimei aldım. Ayarlı makineler merakımı cezbettigi için futur klonu Qshave aldım. Omega marka iki tane domuz kılı fırça aldım. Farklı bir yerden wilkinson aldım. Geçen ay markasını bilmediğim etiketi olmayan ancak domuz kılı olduğuna emin olduğum fırça edinmiştim onun da break-in süreci devam ediyor. Birkaç çeşitli sabun, krem, pre-shave / after-shave ürünler, köpürtme kasesi, şap blok vs derken çok keyif almaya başladım bu süreçten.

Sayenizde çok şey öğrendim ve henüz yolun başında olduğumu biliyorum. Bu kadar uzun yazmamın sebebine gelirsek benim gibi yeni başlayıp sizleri okuyan başkaları da varsa örnek olabilmek adına yaşadığım süreci özetlemek istedim. Çünkü sizi tanıdıktan sonra  yaşadıklarımı onların da yaşamasını istedim. Acele etmesinler, bol bol okusunlar ve sonra karar versinler. Acele edip Islak tıraştan soğutacak adımları atmasınlar.
Edinmek istedikleri tüm bilgi ve malzeme burada var gerçekten. Bu sebeple emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Son bir sorum olacak sizlere. Sakalım uzasa da tıraş olsam heyecanı hep aynı şekilde canlı kalacak mı ? Bu sebeple Google'da sakal uzatma yöntemi aratan benden başka kimse var mı  Big Grin
O sakalım uzasa da tıraş olsam heyecanı hep devam ediyor. Bir tutku oluyor. Ekipmanlarının gayet doğru. Güzel seçimler yapmışsınız. Bu arada hoşgeldiniz forumumuza.
@XauPau Hoşgeldiniz komşum. Tıraşa duyduğunuz heyecanı ben de anlıyor ve paylaşıyorum. Benzer şeyler düşündüğümüz ve hissettiğimiz için hepimiz burdayız. Birlikte köpürtmeye devam.

JSN-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Her belirleme değillemedir.
Hoşgeldiniz o heyecan yeni birşeyler deneme isteği olduğu sürece devam ediyor Smile forum derya deniz sizin gibi başlayanlar çok avantajlı
Foruma hoşgeldiniz @"XauPau" komşum, keyifli tıraşlarınız olsun.
Hoşbulduk komşularım. Bu heyecanı kaybetmeyecek olmak çok güzel. İşin tek kötü yanı var, 4 yaşındaki oğlum peşimden ayrılmıyor. Sabunlar, köpükler, yaptığım denemeler falan çok ilgisini çekiyor. Şimdilik herşey ulaşamayacağı noktada ama ben de büyüyünce tıraş olacağım diye dolanıp aynada sakalı çıkmış mı diye kontrol ediyor Big Grin çocuğu bu yaşta zehirledik sanırım. Angel
Foruma hoşgeldiniz.
Deden gibi tıraş ol.
(05/06/2021, Saat: 08:26)Poerio Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz.

Teşekkürler komşum. Keyifli tıraşlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese selamlar alimarcaa 0 728 22/07/2023, Saat: 14:23
Son Yorum: alimarcaa
  Selamlar merttyy_ 4 1,179 18/04/2023, Saat: 17:40
Son Yorum: Mecanica
  Herkese Selamlar kad huai 4 1,353 14/04/2023, Saat: 13:39
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Selamlar Wastelander 4 2,127 06/08/2022, Saat: 12:43
Son Yorum: finwe
  Selamlar Geltir! dramahlas 10 3,200 22/05/2022, Saat: 11:11