Araç için GPS navigasyon tavsiyesi istiyorum
selamlar

Aracımda kullanmak için navigasyon cihazı almak istiyorum.Danışmak için en doğru yerin bizim forum olduğuna inanıyorum biraz araştırdım ebayde 50 60 dolar arası makul cihazlar var.ebay den almayı düşünüyorum. biraz da teorik bilgi buldum ( gitti gidiyor com. dan alıntıdır )
tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler

saygılar

******************** alıntı metin *********************

Navigasyon cihazı alırken nelere dikkat etmek gerekli bununla alakalı ufak bir iki tavsiyem olacak.
İlk önce alacağınız ürünün siz tarafından nasıl kullanılacağı çok önemli (tabii ki navigasyon için dediğinizi duyar gibiyim ama tam olarak bunu kastetmedim) çünkü dünya kadar özelliğine bakıp özelliklerini kullanmayacağımız halde yüksek fiyatlı cihazları satın alıyoruz. Mesela Bir cihazın Fotoğraf çekmesi, Bluetooth'lu olması, Video Player'inin olması vs,bunlar sizin için önemli mi değil mi ilk önce bunu tesbit edin.
Daha sonra, belki de en önemlisi, asıl maksadı Navigasyon yapacak olan cihazın bu özelliklerinin tesbitini yapın. Neden en önemlisi bu dedim çünkü işlemcisi, kullandığı GPS modülü sizi hem daha hızlı hem de daha doğru neticeye ulaştırır.
Örneğin 300 Mhz bir işlemci ile 400 Mhz işlemci arasında neredeyse iki katı aşkın bir hız farkı vardır. 300 Mhz için navigasyon, yol hesabı 5 dk sürüyorsa 400 Mhz için bu otomatikman 2-2.5 dk'ya düşer. Yolda seyrettiğinizi düşünün çabuk yol tarifi yapamayan bir Navigasyon Cihazı nasıl bir ızdırap olur. Yani cihazın kullanım hızı için 400 veya 500 Mhz'lik, varsa daha yüksek hızda, bir cihaz tercih etmeniz sizi sıkıntıdan kurtarır.
Bir diğer önemli husus da GPS modülü. Piyasada kullanılan cihazlarda genellikle SIRF III veya SIRF IV modülü bulunmaktadır. SIRF IV modülü SIRF III modülüne göre yine işlemci farkında olduğu gibi daha hızlı bir netice ve daha az yanılan bir cihaz sunar size.
Cihaz alma konusunda az çok bazı şeyleri netleştirdik, peki Navigasyon Programı olarak tercihte ne yapacağız. Kusura bakmayın ama bu konuda mütevazi olamayacağım, senelerdir kullanıyorum ve TÜRKİYE'de üzerine program tanımam, İGO8 veya İGO AMİGO Türkiye şartlarında en iyisidir. Diğerlerini İGO ile karşılaştırmak maksadıyla denedim İGO en iyisi.
Bir de Çin malı cihazlara değinmek istiyorum. Bu cihazlar askeri maksadın dışındakiler hariç Türkiye'de üretilemiyor, Türk malı cihaza ben rastlamadım. Dünya'da da neredeyse tümü Çin'de üretiliyor. Türkiye'de satılanların da markası ne olursa olsun neredeyse tamamı Çin'de üretiliyor. Çin malı cihazları satın alırken satıcının profiline bakıp rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz çünkü profil birçok şeyi size söyler.
araç içi olarak kendim kullanmadım ancak testleri seyrettim. biraz fark verip tomtom almaya değer gibi görünüyor. kullanıcıları da memnun. bütçeye göre bir modelini seçip almak en iyisi. telefonumda ise route 66 kullanıyorum. dediği yoldan gitmeyince bazen kafası karışıyor amma yolu buluyor yine de ara sokaklar dahil. eğer uygun fiyatlı cihazı bulunabilir ise buna da bakabilirsiniz.
selamlar.
bu iki cihaz bana çok makul göründü Huh

http://www.ebay.com/itm/320953153576?ssP...1438.l2649

http://www.ebay.com/itm/150867873144?ssP...1438.l2649

(30/07/2012, Saat: 00:44)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: araç içi olarak kendim kullanmadım ancak testleri seyrettim. biraz fark verip tomtom almaya değer gibi görünüyor. kullanıcıları da memnun. bütçeye göre bir modelini seçip almak en iyisi. telefonumda ise route 66 kullanıyorum. dediği yoldan gitmeyince bazen kafası karışıyor amma yolu buluyor yine de ara sokaklar dahil. eğer uygun fiyatlı cihazı bulunabilir ise buna da bakabilirsiniz.
selamlar.
Tam sizin istediğiniz cevap değil ama cepten navigasyon yetmiyorsa, bu araç tipi cihazları ve bağlantı aparatlarını geceleri aracın görülen yerlerinde bırakmayın. Hırsızlar camı kırıp alıyorlarmış. Ana makineyi torpido gözüne koysanız bile apartı görünce gene kırıp, aracın içini arıyorlar.

Küçük bir uyarı. Wink
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
üstadım dediğiniz çok doğru bu sebepden dolayı da çok karasızım
zaten park ettiğim zaman araçta birşey bırakmam bunun yanında harici hoparlör ses sistemi ,mini buzdolabı falan yok çalıntı cazibesini azaltmak için ,hırsızları ayartmayalım diye tedbir Idea
olmadı sesli gps i olan smart phone alacağım

(30/07/2012, Saat: 00:51)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam sizin istediğiniz cevap değil ama cepten navigasyon yetmiyorsa, bu araç tipi cihazları ve bağlantı aparatlarını geceleri aracın görülen yerlerinde bırakmayın. Hırsızlar camı kırıp alıyorlarmış. Ana makineyi torpido gözüne koysanız bile apartı görünce gene kırıp, aracın içini arıyorlar.

Küçük bir uyarı. Wink
Sürekli kullanmayacaksanız navigasyonu, akıllı telefon tavsiye ederim.

(30/07/2012, Saat: 00:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım dediğiniz çok doğru bu sebepden dolayı da çok karasızım
zaten park ettiğim zaman araçta birşey bırakmam bunun yanında harici hoparlör ses sistemi ,mini buzdolabı falan yok çalıntı cazibesini azaltmak için ,hırsızları ayartmayalım diye tedbir Idea

(30/07/2012, Saat: 00:51)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam sizin istediğiniz cevap değil ama cepten navigasyon yetmiyorsa, bu araç tipi cihazları ve bağlantı aparatlarını geceleri aracın görülen yerlerinde bırakmayın. Hırsızlar camı kırıp alıyorlarmış. Ana makineyi torpido gözüne koysanız bile apartı görünce gene kırıp, aracın içini arıyorlar.

Küçük bir uyarı. Wink
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
akıllı telefon tavsiyeniz nedir sesli gps varmı
akıllı telefonları pek takip edemiyorum araç navigasyonu yapabilecek varmı Smile

(30/07/2012, Saat: 01:04)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sürekli kullanmayacaksanız navigasyonu, akıllı telefon tavsiye ederim.

(30/07/2012, Saat: 00:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım dediğiniz çok doğru bu sebepden dolayı da çok karasızım

Küçük bir uyarı. Wink
Ben de Nokia E90 telefonda Garmin var.

Iphone'da da kendi programı var. Jail Break yapmadığım için ona asıl kullanışlı programlardan yüklemedim, ama JB yaparsanız ücretsiz çok iyi programlar varmış.

Nokia'ların çoğunda zaten harita ve sesli navigasyon var. Nokia'nın sitesinden istediğiniz ülkenin haritasını ücretsiz indirebiliyorsunuz.

(30/07/2012, Saat: 01:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: akıllı telefon tavsiyeniz nedir sesli gps varmı
akıllı telefonları pek takip edemiyorum araç navigasyonu yapabilecek varmı Smile

(30/07/2012, Saat: 01:04)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sürekli kullanmayacaksanız navigasyonu, akıllı telefon tavsiye ederim.

Küçük bir uyarı. Wink
Goethe
Bizde arac icinden birsey birakmiyoruz iki torpido var birinde degersiz seyler olmasina ragmen biraz arac konsoluyla yekpare oldugundan oraya koyuyoruz gerecleri cd kagit kalem teferruatlar iste digeri ise ustte olan bir torpido ki onu da acik birakiyoruz aractan cikarken bagaji orten kapagida indiriyoruz ki bagajda da degerli birsey olmadigini gorsun potansiyel hirsiz arac zaten anahtarsiz hareket etmeyecegi icin aracla isi olmaz hirsizin iciyle de isi olmamasi adina ugrasiyoz Smile

Akilli telefon ise iphonedan memnun oldugumu dile getirebilirim hele alip uzun zaman ayni telefonu kullanan insanlardansaniz bu butceyi bence hak ediyor

(30/07/2012, Saat: 01:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: akıllı telefon tavsiyeniz nedir sesli gps varmı

Küçük bir uyarı. Wink
camlar filmsiz
standart ses donanımı
bagaj görünür
torpidolar görünür
olmadı cama da envanter yazalım hırsızlar için
adamlar da haklı hırsızlığın cezası yok ki
hırsız yakalansa 3 saatte çıkar
araç sahibinin günlerini alır Angry tutanak polis işi ifade camcıya git kilitçiye git evrakları sigortaya yolla haber bekle ödeme yap ödemeyi sigortadan al.... günler.... günler ....

(30/07/2012, Saat: 01:18)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizde arac icinden birsey birakmiyoruz iki torpido var birinde degersiz seyler olmasina ragmen biraz arac konsoluyla yekpare oldugundan oraya koyuyoruz gerecleri cd kagit kalem teferruatlar iste digeri ise ustte olan bir torpido ki onu da acik birakiyoruz aractan cikarken bagaji orten kapagida indiriyoruz ki bagajda da degerli birsey olmadigini gorsun potansiyel hirsiz arac zaten anahtarsiz hareket etmeyecegi icin aracla isi olmaz hirsizin iciyle de isi olmamasi adina ugrasiyoz Smile

Akilli telefon ise iphonedan memnun oldugumu dile getirebilirim hele alip uzun zaman ayni telefonu kullanan insanlardansaniz bu butceyi bence hak ediyor

Küçük bir uyarı. Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,520 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,016 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,178 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 73,878 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Yeni başlayanlar için bisiklet ENDER3470 36 15,295 06/07/2022, Saat: 16:37
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 10,754 06/07/2022, Saat: 16:26
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,264 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
Thumbs Down Aferin Forte soğuk algınlığı için ilaç. Oldstyle 3 1,296 19/12/2021, Saat: 21:22
Son Yorum: abdussamedy
  Akıllı Telefon Tavsiyesi eggman 295 280,544 03/05/2021, Saat: 01:05
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Sizce 2. El Araç Fiyatları Düşer mi? Kecelan 29 7,049 29/12/2020, Saat: 20:06
Son Yorum: Kecelan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: