Aracı olanlar; lastik tercihiniz ne, neden?
@ihtilaf

Hocam nitrojenin bence artısı normal hava kadar genleşip büzüşme yapmadığı için hava kaçağının minumuma düşmesi bu sayede sık sık hava kontrolüne gerek kalmaması. Daha doğrusu Ankara'daki lastikçim bana böyle diyordu. Fiyat farkı da almadığı için farketmiyordu Smile
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Bir çok yerde 5 TL lastik başına nasıl olduda 4 lastiğe 50 TL verdim hayret dalgınlığıma gelmiş yazın
Herhalde organik nitrojendi o yüzden Smile
@Strath,Kaptan soğuk havalarda genleşmesi çok düşüyor geldi bana
@ihtilaf

Üstat yanlış bilmiyorsam olayı o zaten yani genleşme ve büzüşmesi düşük olması. Bu sayede lastik sürekli olarak yani yola çıkarken (lastik soğukken) de yol bitiminde (lastik sıcakken) de ideal basıncını koruyor.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

(06/10/2015, Saat: 20:34)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir çok yerde 5 TL lastik başına nasıl olduda 4 lastiğe 50 TL verdim hayret dalgınlığıma gelmiş yazın
Herhalde organik nitrojendi o yüzden Smile
@Strath,Kaptan soğuk havalarda genleşmesi çok düşüyor geldi bana

Benim bildiğim uzun yola çıkarken arabanın yağı,suyu lastiği kontrol edilir, ben bu kontrolü en yakın petrol de yapabilmeliyim.
Lastikleri ezik büzük görünce bastım üstüne normal havayı rahat ettim, yeşil kapakları da attım  Big Grin
Gerçi suyunu kontrol etmesem iyiymiş yada biraz daha dikkatli olup direk suyu boca etmeseydim belki şu yazıyı da görürdüm ama
hayırlısı artık  Big Grin
9r7e5w.jpg
Soğutma suyu mu azalmış,normal su oluyor bildiğim antifrizle karışık
(06/10/2015, Saat: 22:54)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soğutma suyu mu azalmış,normal su oluyor bildiğim antifrizle karışık
Evet, aslında azalmamış ben kısıtlı zamanda baktğımdan seviyesine bakmadan üzerine bastım suyu, zaten fazlasını tahliye eder diye.
ama suyla karıştırılmaması gerekiyormuş Smile
(06/10/2015, Saat: 22:58)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet, aslında azalmamış ben kısıtlı zamanda baktğımdan seviyesine bakmadan üzerine bastım suyu, zaten fazlasını tahliye eder diye.
ama suyla karıştırılmaması gerekiyormuş  Smile

Niye normal su olmuyor arkadaş Kyoto memba suyu mu olacak ,yok hocam sorun olmaz
Herhalde normal su kireçli olur diye yazmış onu galiba
Birazda kireç sökücü ekle gitsin Big Grin
(06/10/2015, Saat: 23:04)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Niye normal su olmuyor arkadaş Kyoto memba suyu mu olacak ,yok hocam sorun olmaz
Herhalde normal su kireçli olur diye yazmış onu galiba
Birazda kireç sökücü ekle gitsin  Big Grin

Ne biliyim üstad nihayetinde ineğe bira içiren adamlar bunlar. Ne yapacakları belli olmaz Big Grin

(06/10/2015, Saat: 23:12)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne biliyim üstad nihayetinde ineğe bira içiren adamlar bunlar. Ne yapacakları belli olmaz  Big Grin

Şimdi anladım Big Grin
Nitrogen konusunda TopGear ın yaptıgı detaylı bir test var. Youtube da bulabilirsiniz sanırım. Sonuc, nitrogen in hicbir ise yaramadıgı. Isınma testinde daha kotu sonuc bile verdi diye aklımda kalmıs yanılmıyorsam. O yuzden paranızı cebinizde tutunuz değmez.

4 lastik 50 lira, TOBS alınır o paraya Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hafif ticari aracı aile aracı olarak kullanmak posicor 8 3,303 22/02/2021, Saat: 00:21
Son Yorum: posicor
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 147,853 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Tercihiniz Basılı Kitap'mı Elektronik Kitap'mı ? Delidumrul 59 31,180 24/01/2019, Saat: 15:02
Son Yorum: helliox
  Klavye tercihiniz posicor 23 11,630 19/12/2018, Saat: 02:36
Son Yorum: gravesgel
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,195 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Neden buluşma düzenlemiyoruz? Suhulet 48 46,576 20/02/2017, Saat: 17:10
Son Yorum: Rayko
  Neden Sabun Yapıyorum martin 6 10,124 23/01/2015, Saat: 01:55
Son Yorum: theunnamed
Bug Muaynesi olmayan aracı alırken işlem sırası BigHillMe 10 10,389 27/07/2013, Saat: 03:57
Son Yorum: BigHillMe
  Gönüllümüzün aracı çalınmıştır bilgilerinize BigHillMe 4 6,090 22/03/2013, Saat: 17:43
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: