Tıraş Sonrası Bir Şey Kullanmaya Gerek Var Mı?
merhaba ben tıraştan sonra birşey sürmüyorum yüzüme tıraştan sonra yüzümde herhangi bir yanma kızarıklıkta yok yani ne tıraş olurken ne de tıraştan sonra bir şikayetim yok çok şükür ama genede tıraş sonrası birşey sürmelimiyim ha birde eher tıraş sonrası yüzümde yanma kızarıklık olsaydı kullanmam şartmıydı o zaman gereklimiydi yoksa gene birşey sürmesemde olurmuyudu cevaplarınızı bekliyorum Smile
gerçekten çok şanslısınız... sizin yerinizde olmak isterdim
(22/10/2011, Saat: 14:55)vilyam Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba ben tıraştan sonra birşey sürmüyorum yüzüme tıraştan sonra yüzümde herhangi bir yanma kızarıklıkta yok yani ne tıraş olurken ne de tıraştan sonra bir şikayetim yok çok şükür ama genede tıraş sonrası birşey sürmelimiyim ha birde eher tıraş sonrası yüzümde yanma kızarıklık olsaydı kullanmam şartmıydı o zaman gereklimiydi yoksa gene birşey sürmesemde olurmuyudu cevaplarınızı bekliyorum Smile
Cildim alıştıkça tahrişim azaldı.DE 89 ıle tahrişsiz tıraşlar olabılıyorum.
Bence bu durum hem cılt tıpıyle,hemde tıraş teknık ve hazırlığıyla alakalı.
İlk defa makınayı kullandığım gunlerde tahriş yanma ve kan kaybı yasıyordum.
Ama sımdı hergun tıraş olmama rağmen,istediğim tıraşı elde edıyorum.
Nivea nın tıraş sonrası antı ırrıtatıon urununu kullanıyorum arada.
Arko kremde cıldıme çok ıyı gelıyor...
En azından 1 liralık şap sürmenizi tavsiye ederim.

Şap; diğer adıyla potasyum alüminyum sülfat her derde deva doğa harikalarından birisidir. Alüminyum ve potasyum sülfatından meydana gelen bir bileşiktir. Pek çok kullanım yeri olan şap' ın tıraş dünyasında yeri dezenfekte etme ve gözenekleri kapama amaçlıdır. En eski ve temel tıraş sonrası ürünüdür. Şap' ın damarları büzüştürücü, kanamayı durdurucu, gözenekleri kapatıp cilde gerginlik verici, iltihabı önleyici, kötü kokuları engelleyici özelliği vardır.

Geleneksel ıslak tıraşta şap tıraş sonrası kullanılır. Tıraşınız bitip, yüzünüzü yıkadıktan sonra, hala nemliyken, bastırmadan sapı bütün cildinize 30 saniye kadar sürersiniz. 30 saniye -1 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü tekrar durularsınız. Hafif bir yanma hissi olabilir.

Şap, tıraşınızın başarısını test etmek için mükemmel bir araçtır. Eğer ideal şekilde tıraş olduysanız, şapı sürerken hemen hemen hiç yakmaz, ya da çok hafif ısırır. Ancak çok yakın tıraş için aynı yeri sürekli kazıyarak tıraş ettiyseniz, ya da cildinizi tıraşa uygun şekilde hazırlamayıp tatsız bir tıraş yaşadıysanız şapı sürdüğünüzde kolonyanın yakmasına benzer şekilde kısa bir süreliğine yakar. Bu kötü tıraşın göstergesidir.

Şap bu getirisinin yanında, tahrişleri sakinleştirme, ufak kesikleri kapatma, cildinizi gerip, gözenekleri kapatarak daha pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını da sağlayacaktır. Olası iltihap ve kıl dönmelerini de engelleyebilir.

Bu bakımdan şap herkesin evinde bulunması gereken ucuz ama önemli bir tıraş ekipmanıdır. Her cilde uygun olarak, başka hiçbir ürün kullanmadan şap tek başına nemlendirme dışında yeterlidir. Eğer cildiniz kuruysa ekstradan nemlendirici bir ürün kullanmak da fena olmaz.

Not: bilgiler lordun blogdan alıntıdır.
Tahriş yaşanmasada aftershave en azından kokusu ferahlığı cilde verdiği rahatlık için kullanılabilir Smile Şap ta tavsiye ederim , ancak tahriş vb birşey olmuyorsa hoşunuza gidecek herhangi bir aftershave kullanabilirsiniz yeterli olacaktır.
Şap kullanıyorum bayagıdır. Bir arkadasım şap için bakteri ürüyor üzerinde kullanma dedi. Yorumlarınızı alayım=?
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Hadi ya.Bu konuda birşeyler bilen birisi vardır illa forumda Smile
yok öyle birşey kendisi bizzat antiseptik. mikropları öldürüyor.
Sorun çözüldü Big Grin
perde aralarinda sap kullaniyor musjnuz faydasi var mi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 125,397 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 79,215 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 60,458 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,338 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 51,008 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 33,263 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,432 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,225 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,244 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,854 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: