ucuz benzin formülü
İstanbullular memnun sırtlarına binilmesinden
istanbulda yaşamak zor
Orhan Veli kafası için ne yapmak lazim
Pazar gunü Atatürk Havalimanı'ndan Sabiha Gokcen'e arabayla 3 saatte gittim, kafayı yiyecektim. Uçağa en son biz indik az daha kaçırıyorduk.

Yaşanmaz bir yer olmuş İstanbul . Allah kolaylık versin.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(05/09/2012, Saat: 13:05)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pazar gunü Atatürk Havalimanı'ndan Sabiha Gokcen'e arabayla 3 saatte gittim, kafayı yiyecektim. Uçağa en son biz indik az daha kaçırıyorduk.

Yaşanmaz bir yer olmuş İstanbul . Allah kolaylık versin.

istanbuldan gidemeyenlerde en istanbul gibi olmayan
merkez dışı sitelere kaçıyorlar
bende bunu yaptım Smile

bakalım uydu kentler nekadar süre daha yaşanılabilir kalacak
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Sorun benzin değil. Sorun Türkiye milletinin cahil ve doyumsuz bir açgözlü olması.

Benim neden arabam yok diye İstanbula 400 ile 700 YENİ araç katılıyor.

Bunların bir kısmı il dışından bir kısmı yeni.
Çok büyük revizyon gerekiyor. 90 model atlarını mahkemeli itirazsız çekmek gibi. İtiraz hakkın olmayacak, değerini belediye devlet ödeyecek, jilete gidecek.

Yada inatla benzini vermiyorsan ucuza, LPG yi bir güzel teşvik ettirmek gerek. Özel otobüs yolları, kısa mesafe az kişili araç kullananlara büyük cezalar , hatalı park ve engellere araçlarını 10 ay çıkamaz belgesi gibi kankıran edici çözümler.

Tabi bunları yaparken haklı taraflarıda olmalı. Otoparkların çoğalması , İstanbul vizesi ( il dışından gelenler için ) gibi.
bence istanbula gelecekleri yolda kesip mokoko mu ölum mu diye sorulmali.
akabinde metrobuste mokoko, ondan sonra harem-gebze minibuste mokoko yapilmali. yetmedi vize konulmali.

ne diyim.
Zaten İstanbul'da her yerde mokoko kacinilmaz gelenler isteyerek geliyor mokokoyu. Yapma sırası bize de gelir diye Big Grin
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(05/09/2012, Saat: 16:21)superbadger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bence istanbula gelecekleri yolda kesip mokoko mu ölum mu diye sorulmali.
akabinde metrobuste mokoko, ondan sonra harem-gebze minibuste mokoko yapilmali. yetmedi vize konulmali.

ne diyim.
Big GrinBig GrinBig Grin
(05/09/2012, Saat: 16:25)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mokoko ne hocam Smile Ne yapmak istiyorsunuz amacınız ne ? Dahada gelmem ben istanbula... Smile Smile

Eskişehirde yaşayan bir istanbul'lu olarak bende gelmem. Tedirgin oldum şimdi Smile Hem Eskişehir mis gibi.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
tarkan'in sarkisi bile var, yakalarsam muh muh diye.
herif sekiz kusaktir istanbullu, ne sandiniz istanbullulari.

istanbulda en kotusu olene kadar mokokodur. onu hic tavsiye etmem.

bence istanbulun kesmekesine farkli cozumler bulmak lazim. burada is oldugu icin goc almasi cok normal, merkez bankasinin, buyuk sirketlerin de istanbulda olmasindan normal bir sey olamaz. mesele sehirin kalabalikligindan degil, altyapisizligindan.
http://www.haberturk.com/yasam/haber/811...lara-mujde

İETT, günlük yolculuk sayısı 750 bini aşanmetrobüs hattında çalışan otobüslerde koku uygulaması başlattı. Metrobüste bulunan hava üfleme noktalarına yerleştirilen karışıkmeyve aromalı hoş kokular yolcuları rahatsız etmeyecek dozda aracın içerisine eşit olarak dağıtılıyor.

Kokular yazın klima, kışın kalorifer ünitesi içerisine yerleştirilen aparat sayesinde üflenen havayla birlikte ortama dağıtılacak. Mevsimlere göre ayarlanan ve on altı ayrı seçenekten oluşan kokular arasında lavanta,mandalina ve sandal ağacı da yer alıyor. İETT’den yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olan kokular antibakteriyel özellik taşıyor ve insan sağlığına herhangi bir şekilde zarar vermiyor.

(05/09/2012, Saat: 04:13)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(05/09/2012, Saat: 02:21)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Toplu tasimaya da zam geldi Smile bari bisiklet yolu vs olsa da yakin yerlere gidebilsek ondan da onemlisi iki tekerlekliye saygi olsa Smile benim anlamadigim bu millet ne kadar zenginki hala ozel aracla trafige cikip yol suresinin yarisini dur kalklarla rolantide calisan motorla ekstra benzin yakiyor. Neden akillanmiyor bu millet Sad
toplu tasımada ınsan gıbı tasınsak toplu tasımayı tercıh etmeyen ne olsun...

de cok ozur dıleyerek son gunlerını metrobuste gecıren bır ınsan olarak sunu soyleyebılrıımkı
(metrobüs = metro süsü verilmiş bildiğimiz otobüs)

kımse annesını kardesını esını bındıremeyecegı seyı
al bin işine gelirse dıye onumuze koymamalı...

"ıs gıdıs gelıs saatlerınde yogunluk"
hikayesini bi kenara bırakarak

en abuk subuk saatlerde hafta ici ve sonu binmeme ragmen

metrobüste oturma şerefine nail olamadım hiç

malum yogun saatlerdede defaatle ittire kaktıra
kapıya sıkısa sıkısa zar zor binip yada binemediklerim oldu

(kapılar çok kuvvetli sıkıstırmıyor canınız pek yanmıyor tecrübe kouşuyor Smile)

oturmayı bir kenara gectim dört yandan preslenmeden
agzıma birinin koltuk altı girmeden
birinin kolundan akan ter benim kolumun üstünden geçip yanımdakinin koluna transfer olmadan vs vs...
yaptıgım yolculuk sayısı nadirdir

oturan yolcu + ayakta yolcunun bir sınırı olmalı

insanlar tanımadıkları insanlara sarılarak yolculuk etmek zorunda degil.

(not yiğidi öldür hakkını yeme : metro gayet tahammül edilebilir insancıl bir taşıma aracı en en en kalabalık anlarnda bile enazından havalandırması çalışıyor)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  UCUZ OLURSA SEIKO 5 ALIRIM DİYENLER impaticaret 7 5,757 08/04/2017, Saat: 18:40
Son Yorum: SumNauta
  Grupanya'da sudan ucuz WD Hard Disk'ler mancho 8 10,663 31/07/2013, Saat: 21:03
Son Yorum: fidelio1969
  benzın zamları burakoner0681 10 12,179 18/07/2013, Saat: 16:36
Son Yorum: puchacz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: