Merhaba
Merhaba,

bu forumu buldugum icin cök mutluyum, ve sizinle tanismak amaciyla buraya yazmayi dogru gördüm.

Ben 23 yasinda, üniveriste ögrencisi, almanya'da yasayan, ve geleneksel tiras hastasi olan birisiyim. Ayrica baska hobilerim / ilgi alanlarim da var, ama bu aralar tiras konusu agirlikli geliyor.

Biraz tiras gelmis'imi yazmak isterim: Yaklasik 15 yada 16 yasinda yavas yavas tiras olmaya basladim. O siralar, kulan at tipi jilet tiras, hazir köpük/jel le tiras olurdum. Elimden o zaman, reklamlardan düsmeyen Mach3 vs., jilet aletleri gecti.

19 yasina girdigimde, alman tiras forumlarini buldum ve geleneksel tiras'a gecis yaptim. O günde Wilkinson Classic modellini alip, onunla baslamistim.

Su anda Merkur 23C, Derby yaprak jilet, Arko'nun tiras kremlerini kullaniyorum.

Tabiki bugüne kadar asil hedef ustura ile tiras olmak. O yüzden, maaliyet bakimindan bir sedef ustura almaya karar verdim. O sirada, arastirirken sizin forumu'nuzu buldum ve kayit oldum.

Saygilar

Edit: Bu arada bir sorumu unutmusum: Sabun konularinda MWF diye bir kisaltilma kullaniliyor. Bu nedir?
Ben yanlış mı okudum, yanlış mı algıladım. Almanyada yaşıyorsun ve sedef ustura almak istiyorsun doğru mu? Exclamation

Hoşgeldin bu arada.

mwf=Mitchell's Wool Fat

http://www.mitchellswoolfatsoap.co.uk/
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(03/10/2012, Saat: 21:34)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almanyada yaşıyorsun ve sedef ustura almak istiyorsun doğru mu? Exclamation

Evet dogru. Bu niye sasirtici?

MWF aciklamasi icinide tesekkürler.
Hoşgeldiniz
Hani almanyada birçok kaliteli tıraş ürünü bulunuyor ya ondan. bir de Lordumuz çelik usturacıdır. bizim gibi jiletçileri pek beğenmez :p

(03/10/2012, Saat: 21:41)Early09 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet dogru. Bu niye sasirtici?

kimi almanya'ya kimi türkiye'ye hasret. hasret bu be Wink

aramıza hoş geldiniz.
(03/10/2012, Saat: 21:49)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hani almanyada birçok kaliteli tıraş ürünü bulunuyor ya ondan. bir de Lordumuz çelik usturacıdır. bizim gibi jiletçileri pek beğenmez :p

Evet burada kaliteli tiras ürünleri bulmak mümkün. Merkur, Mühle yada bircok Solingen'de üretilen celik ustura bulmasi zor degil.

Asil celik usturayi secerdim tabiki, ama maaliyeti cok yüksek. Onun icin, celik ustura, deri kayis ve bilemek icin'de en azindan 2 yada 3 tas lazim. Ve bileme islemi'de kolay bir is'e benzemiyor. Birde iyi bakima ihtiyac oldugunu okumustum, yani paslanmamasi icin.

Ve ustura ile tiras olmayi bilmiyorum. Youtube gibi vs. sitelerden baktim, ama ilk zamanlarda zorlanacagima gibi geliyor.

O yüzden sedef ustura seti aldim. Icinde sedef ustura ile 100 yarim derby yaprak jilet var. Daha deneme firsatim olmadi.
Forumumuza hoşgeldiniz. Umduğunuzdan fazlasını bulmanız dileğiyle.

Biz size buradan sedef,arko,derby gönderelim, siz bize oradan tabac,merkur,sir irish moos gönderin.

Big GrinBig GrinBig Grin
hoşgeldiniz, bol köpüklü tıraşlar dilerim
memleket kurtulana kadar siyah
(03/10/2012, Saat: 22:11)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... siz bize oradan tabac,merkur,sir irish moos gönderin.

Big GrinBig GrinBig Grin

Acikcasi önceden Tabac ürünlerini görmüstüm, ama hic ilgimi cekmemisti. Sizin ve diger arkadaslarin Tabac üzerinde olan konusmalar yüzünden, yarin firsat bulursam Tabac sabununu almaya düsünüyorum.
hoş geldiniz

sedef ustura almak istiyorum diyorsunuz

sonraki mesajlar da seti aldım diyorsunuzHuh

ben karıştırdım,aldınızmı yoksa alacakmısınızHuh

(03/10/2012, Saat: 21:41)Early09 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/10/2012, Saat: 21:34)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Almanyada yaşıyorsun ve sedef ustura almak istiyorsun doğru mu? Exclamation

Evet dogru. Bu niye sasirtici?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 860 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,612 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 698 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,866 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam