Knot olarak satılan fırçalar
Her ikisini de sabunlarla, en azından sert sabunlarla hiç kullanmayacağım.Belki cella gibi sabunlarla kullanabilirim. Yüzde köpürtme amaçlı kullanacağım. Tasta köpürtme için 26mm finest ımı ve domuz kılı fırçalarımı kullanmayı düşünüyorum.

Short loft u extra hair yazdığı ve ben de zaten uzun olursa gömmeyi düşündüğüm için tercih etmiştim. Bu extra hair durumu nasıl bir avantaj/dezavantaj sağlar?

Tekrardan teşekkürler.
(17/03/2012, Saat: 15:04)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sayın eskiuye3315 üstad,

TGN den sipariş ettiğim 24x58 mm silvertip short loft ve 20x67 mm silvertip grade A için bana uygun loft boyu tavsiyesinde bulunabilir misiniz.

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba.

24 lük silvertipi 47 den kisa olmamasini tavsiye ederim. Biraz daha uzun da olabilir. eskiuye3315in dedigi gibi olabilir.
Grade A ler tecrübem oldugundan belki yardimci olabilirim. 20 milimlik bir firca cok kücüge kaciyor o yüzden fazla uzun tavsiye etmem
Burada en uzun 48mm kil uzunlugunu önerebilirim.
Benim su an kullandigim 30luk grade a 49 milimde bagli. 45mm uzunluk olabilir ama cok kisa kacipda süpürge gibi olur belki. Denemekde fayda var ama olmazsa kil dügümüne yazik olur. O yüzden 47 gibi tam ortasi olup uygun olabilir.

Selamlar

peki hocam, teşekkür ederim. Smile

heralde derby yorumunu kaçırmışım. bir daha bakayım. yeni yorumlarınızı da bekliyorum ama Smile

düğümler hakkında da eğer benden kaynaklanan bir sorun varsa özür dilerim. Ancak geçenki lijun-charles ile aramızda yaşanan fırça askısı meselesi hususunda A'dan Z'ye haklıyım. Maillerimi de saklıyorum. ben kendisine fiyat hususunda hiçbir şey söylemedim sadece ekstradan askı istedim-parasını da ödeyecek şekilde. Eğer sizin de aklınızda şüpheye sebep verecek bir durum var ise seve seve maillerimi sizle de paylaşırım. o mesele tamaen lijun-charles'ın biraz ingilizcesinden ve mesajlarına olan ilgisizliğinden kaynaklandı. kendisine de zaten sorunumu çözdükten sonra teşekkür edip müşteri gözüyle bazı tavsiyelerde bulundum-ki zaten kendisi böyle bir yorum istedi. Eğer benle ilgili olumsuz bir feedback olduysa ve benim yüzümden rahatsız edildiyseniz de tekrar özür dilerim.

Ümit ediyorum ki benle ilgili değildir sorun.

Saygılarımla

(17/03/2012, Saat: 13:42)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilgine teşekkür ederim arkadaşım ,

Papazeriği,

Derby Stick hakkında geçenlerde günün tıraşı konusunda kısaca bahsetmiştim fikrimi , Fırça konusu dağılacak o yüzden oradan bakabilirsiniz..Ben daha çok yeniyim Derby ile o yüzden yeterli miktarda kullandıktan sonra yakın gelecekte Sabun bölümünde kendine ait olan yerde yorum yapmak isterim .

Bundan sonra FS veya herhangi bir CUSTOM Knot yada fırça üreticisinin fiyatları konusuna girmeyi ben uygun bulmuyorum daha önce bu konuda sıkıntı yaşadım ve farklı üreticilerden çeşitli mailler aldım dolayısı ile bunu anlayış ile karşılamanızı umarım...

Selamlar,
papazerigi burda seninle ilgili bir durum olmadigini dusunuyorum. biraz ustune alinmissin gibi bir mesaj olmus.
eskiuye3315 hocamı eğer biri benim yüzümden rahatsız edip üzdüyse diye canım sıkıldı açıkçası...
üstelik haksız olarak...
eskiuye3315 ağabeyimize olan muhabbetimden yani...
(17/03/2012, Saat: 19:24)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: papazerigi burda seninle ilgili bir durum olmadigini dusunuyorum. biraz ustune alinmissin gibi bir mesaj olmus.
hayırlı olsun eskiuye3315 hocam. fotoğraflı açıklmalar çok iyi olmuş. 28mm silvertip nasıl çıktı? diğer silvertiplerle karşılaştırabilirmisiniz?
alet acaba parker kafası mı kullanıyor?
http://trasklavuzu.blogspot.com/
teşekkürler abicim.
Vallahi benim yüzümden seni üzdülerse diye canım sıkılmıştı. Confused
kusura bakma....
Ama yine de fırça - düğüm tavsiyelerinizi bekliyoruz. Big Grin
bu arada derby yi de aldım. kendim de deneyeceğim Big Grin
Füme de geldi ....
Saygılarımla
(19/03/2012, Saat: 11:43)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Papazeriği arkadaşım,
Sen üzerine alınmışsın ama senlik bir durum sözkonusu değil , bu konu ile ilgili soruyu sen sordun bende cevap yazdım eğer başka birisi de sormuş olsaydı aynı cevabı yazacaktım sorun olmasın senin için çünkü Custom özel imalat fırça veya knotlar yada tıraş aletlerinde satıcıyıda düşünmek gerek, benim almış olduğum fiyat bana özel olduğu için açık olan forum konularına fiyat yazmak satıcıyı zor durumda bırakabiliyor, örnek olarak benim satıcı ile aramdaki ticaret ile aynı satıcı ile ilk defa alışveriş yapacak birinin ticareti ayni olamaz .. O yüzden Lütfen beni yanlış anlamayın..Tabiki yukarıda belirttiğim üzere bu konu özel imalat için geçerli ve fix fiyattan satış yapan sitelerde böyle bir sorunn yok zaten herkes tüm fiyatları biliyor ve fiyat yazmak kimseye bir zarar vermez.
TGN den sipariş ettiğim knotlarim bugün geldi. 3 haftadan kisa sürede ulaştı paketim. Biri icin ian dan sap sipariş etmiştim, digeri için paslanmaz sap yaptırıyorum. Sonucu paylaşırım.
haydi... iyi olur inşallah Smile
(03/04/2012, Saat: 15:22)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: TGN den sipariş ettiğim knotlarim bugün geldi. 3 haftadan kisa sürede ulaştı paketim. Biri icin ian dan sap sipariş etmiştim, digeri için paslanmaz sap yaptırıyorum. Sonucu paylaşırım.
(28/10/2011, Saat: 13:18)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: The Golden Nib/Tony
Bu işin uzmanıdır

Bu sitede Dymondwood dowels diye bir materyal var,neyin nesidir ?hic kullandiniz mi?

Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mühle fırçalar emrah 10 14,500 26/12/2022, Saat: 01:35
Son Yorum: Mert günaydın
  HJM Porsuk Fırçalar Tıraşolog 2 2,153 23/03/2021, Saat: 15:56
Son Yorum: Tıraşolog
Heart İNCELEME: 2 Band Fırçalar izbe 77 78,370 09/03/2020, Saat: 00:25
Son Yorum: dikdik_s
  Chubby fircalar icin stand onerisi? Saltuk 28 18,024 17/01/2020, Saat: 21:57
Son Yorum: dikdik_s
  Maseto Fırçalar CK89 21 13,093 22/09/2019, Saat: 22:03
Son Yorum: CK89
  Porsuk kılı fırçalar hakkında bazı bilgiler Lord Sparhawk 212 311,028 09/03/2018, Saat: 14:23
Son Yorum: DenizKSK
  Porsuk Fırça Knot Ölçüleri Kıyaslama ahraz 40 26,359 26/11/2016, Saat: 17:02
Son Yorum: msakalli
  porsuk fırçalar hakkında video mazot 6 6,231 04/10/2016, Saat: 20:59
Son Yorum: crionics
  Knot'un Çıkması Serjames 25 21,732 05/03/2016, Saat: 01:27
Son Yorum: Serjames
  Knot çıkarma Yardım! mirzacem 6 8,501 11/02/2016, Saat: 16:07
Son Yorum: onur98

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: