En son ne bitirdiniz?
Bir paket derby usta bitti sonunda. 10 bıçağı toplam 50 küsür kez kullanmışım. Hesapladım. Şimdi yeşil astra ve permasharp kullanıyorum. Onlar da bitince eklerim.
(07/05/2021, Saat: 12:43)Ömer t. Katı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir paket derby usta bitti sonunda. 10 bıçağı toplam 50 küsür kez kullanmışım. Hesapladım. Şimdi yeşil astra ve permasharp kullanıyorum. Onlar da bitince eklerim.

Öncelikle sihhatler olsun,merak ettim sormadan geçemedim.1 adet Derby jileti 5 tiraş kullanıyor olmalısınız bu hesaba göre, açıkçası derby ustanın kesim performasından hiç memnun olmadığım için, aslında çoğu kisi memnun olmadığı için bu kadar dayanmasına şaşırdım.Sakal yapınız nasıl acaba öğrenmem de mahsur yoksa ?
(07/05/2021, Saat: 13:35)Alpp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle sihhatler olsun,merak ettim sormadan geçemedim.1 adet Derby jileti 5 tiraş kullanıyor olmalısınız bu hesaba göre, açıkçası derby ustanın kesim performasından hiç memnun olmadığım için, aslında çoğu kisi memnun olmadığı için bu kadar dayanmasına şaşırdım.Sakal yapınız nasıl acaba öğrenmem de mahsur yoksa ?

Sakal yapım çok sık ve çok sert değil. Ortalama. Derby'i 5 tıraş kullanmamın sırrı ise şöyle. Bu bıçak sıfır hiç kullanılmamış halde de takılma ve çekiştirme yapan bir bıçak. Eğer beklentim yüksek olsa tek tıraşta atardım. Ama beklenti düşük olunca çekmesine ya da asılı kalmasına pek takılmıyorum.
İlk versiyonunu bitirdim bu sabah. Tam özelliğini anlamak açısından 1 hafta sürekli bunu farklı fırçalarda ve ekipmanlardan kullandım.
@"marv" komşumun dediklerine (sadesi için belirttiklerine) bu sabun bazında katılıyorum. Ustura kullanmıyorum ama nemlendirme ve kayganlık daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Tercihimi beyaz olandan yana kullanıyorum, bunun sebebi ise beyaz sabunu çok sevmem olabilir. Buna karşın, Alsancak firmasının farklı sabunlar üretmesini sevinçle karşılıyorum.
Resimde gördüğünüz ise yeni üretim, bunu kullanınca düşüncelerimi eklerim.

as-7-scaled.jpg
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Bugünkü tıraşımla birlikte bitirmiş oldum. Öncelikle kokusu çok hoşuma gitti, Hugo Boss Bottled andırıyor ve gün boyu kendisini hissettiriyor. Kullandığım süre boyunca cilde sağlıklı bir görüntü verdiğini farkettim, nemlendirmesi çok iyi. Yaz döneminde bir süre kolonya ve losyon ile devam edeceğim, sonbahar gibi tekrar almayı düşünebilirim.
49yvhxj.jpg
Deterjan kokulu, bol köpüklü bir krem. Piyasada tutulur mu, zannetmiyorum zira koku tamamen deterjan. Az miktarla cok fazla kopuk yapiyor, porsuk fircada bile badem büyüklugundeki miktar ile kopuk patlamasi yasaniyor. Arko'nun kokuları daha fresh ve rahat. Tiras sonrasi ise cok extra bir etkisi yok. Tirasta ise Arko krem benzeri.

mf5km1w.jpg
Başlığa yazmayalı baya olmuş Smile

Sırasıyla bitenler,

Nivea Mild tıraş sonrası losyon,
Nivea Sensitive balsam,
Arko tıraş sabunu

Nivea Mild performans olarak beğendiğim bir üründü ama maalesef güncel olarak satışı olmayan bir tıraş sonrası losyon. Tıraş sonrası cilt yatıştırıcılığı, nemlendirmesi, alkol içermemesi gibi sebeplerle herkese tavsiye edeceğim bir ürün. Güncel ürünleri arasında mutlaka bir benzeri vardır ama hangisi bilmiyorum.

Nivea Sensitive halen satılıyor sanırım. Koku olarak çok benim tarzım olmasada yine fiyat performans olarak önereceğim bir tıraş sonrası balsam.

Arko hayatına stick olarak başlayıp, kariyerini tasta tamamlayanlardan Smile

da0507d14531452411220d1cb81dd36d.jpgc62d80499bf4448a0a37fcd0241373b0.jpg
Sevdigim, kokusuna hayran oldugum ve kullandikca keyiflendiren bir sabun. Huyunu suyunu da iyice ogrenince cok keyifli oluyor. Evde 3 tane daha var, bitmesin istiyorum.
Ellerine saglik @Efrasyab

cyi0sps.jpg
Nivea Silver Protect tıraş sonrası losyon. 4-5 yıldır dolapta duran dönem dönem kullandığım bir üründü. Önceden de bir şişe bitirmiştim.

Ürün içeriğinde alkol bulunuyor. Kaç derece olduğuna dair bir fikrim yok ancak aşırı cilt yakan bir ürün değil. 60 derece üzeri olduğunu sanmıyorum. Tıraş sonrası nemlendirmesi de çok matah değil. Koku Arko Cool'u andırıyor ama tam olarak aynı koku değiller. Onun kadar da geniz yakıcı kesif bir koku yok.

Seride kullandığım diğer Nivea ürünleri arasında performans olarak en beğenmediğim ürün buydu. ( seri de hala denemediklerim var) Halen piyasada satılıyor sanırım ama tavsiye etmiyorum. cc5ba8c7ca2f8b8b55be1e2751b9149c.jpg
Bu krem hayatta bitmez diyordum ama herşeyin bir sonu var hakikaten Smile

6-7 yıldır dolapta duran bir üründü. En yoğun kullandığım dönem bu yıl oldu. Ürün tıraş sonrası bir ürün değil malum ama tıraş sonrası nemlendiriciliği oldukça yüksek bir ürün. Tıraş sonrası alkollü kolonya vs kullanılıyorsa öncesinde bunu kullanmanız halinde ciddi anlamda koruyucu tampon görevi de görüyor. Smile

Yağlı ciltler için çok tavsiye etmesem de kuru ve karma ciltler deneyebilirler.5612e67df72e9a4ff16d31d37e349d33.jpgb3ec3e6d57c16ff96dd2a3fcef54d13c.jpg

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: