Akıllı Telefon Tavsiyesi
@cihankeskin hocam teşekkür ederim tavsiye için, bende aynı rotada ilerlemeye karar verdim. 24 saat geçerli davetiye kodum vardı kullanmadım, artık içim rahat iPhone 7'yi bekleyeceğim Smile
www.BarbarosRazors.com

Yaşlı kişiler için telefon tavsiyeniz var mı ?
Görmesi kullanması kolay olacak kaybolma ve düşme durumları için de ucuz olacak.

simple_and_easy_to_use_elderly_care.jpg
749d4b9583d198ed429a2e5da6e02041_1338878107.jpg
28.09_Yaslilar-icin-telefon2.jpg
(04/10/2015, Saat: 18:14)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaşlı kişiler için telefon tavsiyeniz var mı ?
Görmesi kullanması kolay olacak kaybolma ve düşme durumları için de ucuz olacak.

simple_and_easy_to_use_elderly_care.jpg
749d4b9583d198ed429a2e5da6e02041_1338878107.jpg
28.09_Yaslilar-icin-telefon2.jpg

buyrun hocam gayet makul mantıklı
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris...8546/detay
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
bu tip telefonların sar değerleri hakkında güvenilir malumat bulunmuyor, hiç bir parçası güvenilir değil, ben tercih etmezdim doğrusu.

tuşlu telefonları yaşlılar rahat kullanıyor, arada arayıp görüntülü konuşuruz falan da demiyorsanız, samsung, nokia tuşlu telefonlar 100 liranın altına bulunabiliyor.
komşuma katılıyorum, nokia tuşlu modellerini tercih etmek her bakımdan daha sağlıklı olur.

(06/01/2016, Saat: 21:10)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu tip telefonların sar değerleri hakkında güvenilir malumat bulunmuyor, hiç bir parçası güvenilir değil, ben tercih etmezdim doğrusu.

tuşlu telefonları yaşlılar rahat kullanıyor, arada arayıp görüntülü konuşuruz falan da demiyorsanız, samsung, nokia tuşlu telefonlar 100 liranın altına bulunabiliyor.
@ihtilaf

Dostum yılbasında anneler, babalar, amcalar, yengeler hepsi 60 yas ustu, komple telefonları yeniledik. Turkcell den 60 yas ustu emekli tarifesi varmıs. Ayda 29liraya, 500dk,500sms,500mb internet. Ustunede ayda 30 liraya samsung j5 aldık buyuk ekranlı.

Eski telefonlardaki numaraları turkcell deki arkadas yeni telefona aktardı. Bende evde resim aktarımlarını hallettim. Sonra menuleri duzenledim. Kolay mod kullanımı yapmıs samsung. Ozellikle yaslılar icin muhtesem olmus. Standart dısı kocaman iconlar. cok basit bir sayfa duzeni vs. 4 telefonu birbirinin tıpkısının aynısı seklinde kurum yaptım. Whatsapp kullanmayı ekstra olarak ogrettim ki bosuna mms e para vermesinler diye. 2 saatlik pc aktarımları vs den sonra 2 saat te onlara yavas birer egitim ile hepsi cok memnun ayrıldılar.

Kolay mode tum androidlerde var sanırsam. O yuzden ozel bir telefon aramana cok gerek yok bence. Yaslıların istedigi
1) Buyuk ekran ve yazılar
Kolay mod ikonları buyutuyor, ve basit bir sayfa duzeni yapıyor, sende ayarlardan text ayarını buyut. hersey dev gibi oluyor.
2) Hızlı arama
Rehber vs. kullanamıyorlar. Kolay mod istedigin kadar hızlı arama sayfası acabiliyorsun 8er kisiden. 1 yada 2 sayfa acınca her islerini goruyor.
3)Yeni kisi kaydetme
Once telefon numarasını yazıp, kişi ekle cıkınca ona basmayı gostericeksin bunu istiyorlar
4)Whatsapp
Resim gondermeyi ve yazmayı goster. Bir kere ogrenince nasıl mutlu oluyorlar anlatamam. Ben bizimkilere birde gurup kurdum aile ici whatsapp da. Surda 2 gundur kullanıyorlar ama masallah canavar gibiler.

Yılbasında 1e1 yasadıgım tecrubeleri paylastım umarım isine yarar kardesim.
(07/01/2016, Saat: 05:20)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ihtilaf

Dostum yılbasında anneler, babalar, amcalar, yengeler hepsi 60 yas ustu, komple telefonları yeniledik. Turkcell den 60 yas ustu emekli tarifesi varmıs. Ayda 29liraya, 500dk,500sms,500mb internet. Ustunede ayda 30 liraya samsung j5 aldık buyuk ekranlı.

Eski telefonlardaki numaraları turkcell deki arkadas yeni telefona aktardı. Bende evde resim aktarımlarını hallettim. Sonra menuleri duzenledim. Kolay mod kullanımı yapmıs samsung. Ozellikle yaslılar icin muhtesem olmus. Standart dısı kocaman iconlar. cok basit bir sayfa duzeni vs. 4 telefonu birbirinin tıpkısının aynısı seklinde kurum yaptım. Whatsapp kullanmayı ekstra olarak ogrettim ki bosuna mms e para vermesinler diye. 2 saatlik pc aktarımları vs den sonra 2 saat te onlara yavas birer egitim ile hepsi cok memnun ayrıldılar.

Kolay mode tum androidlerde var sanırsam. O yuzden ozel bir telefon aramana cok gerek yok bence. Yaslıların istedigi
1) Buyuk ekran ve yazılar
Kolay mod ikonları buyutuyor, ve basit bir sayfa duzeni yapıyor, sende ayarlardan text ayarını buyut. hersey dev gibi oluyor.
2) Hızlı arama
Rehber vs. kullanamıyorlar. Kolay mod istedigin kadar hızlı arama sayfası acabiliyorsun 8er kisiden. 1 yada 2 sayfa acınca her islerini goruyor.
3)Yeni kisi kaydetme
Once telefon numarasını yazıp, kişi ekle cıkınca ona basmayı gostericeksin bunu istiyorlar
4)Whatsapp
Resim gondermeyi ve yazmayı goster. Bir kere ogrenince nasıl mutlu oluyorlar anlatamam. Ben bizimkilere birde gurup kurdum aile ici whatsapp da. Surda 2 gundur kullanıyorlar ama masallah canavar gibiler.

Yılbasında 1e1 yasadıgım tecrubeleri paylastım umarım isine yarar kardesim.

Walla Serdar kardeş Kesin cennetlik oldun bu paylaşımınla''aynı şekilde bu gün bizim yaşlılara yapayım''diye direkt düşündüm hemen Smile ...çünkü bu tip yeni nesil smartphone lar çok uzak geliyor bizimkilerede..nede olmasa çevirmeli ahizeli telefon kuşağı onlar o dönemde bugünkü teknolojiler hayal bile edilmiyordu.
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir
aile büyüklerine android alacaklara alucher olarak bunu kullanmalarını öneririm

https://play.google.com/store/apps/detai...wiser.home
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
@neoromancer

Abi yavas anlatınca cok guzel anladılar. Android teki kolay mod harika olmus. Tam onlar için. Samsung kullanıcısı olarak samsung bir daha almam demistim ama o ozelligi daha bir guzel yapmıs diger markalara gore.
Hatta 4 buyugumuzu oturtmusum, ben ayakta anlatırken hanım gizli videolarımızı cekmis seyredip guluyoruz simdi. Bu arada bilmiyorum android veya teknoloji ile icli dıslımısınız, ben ders anlatırken chromecast i kullandım. Cep telefonu ekran goruntumu lcd tv me verdim. Oradan buyuklerimize anlattım, suna basarsanız bu olur, hızlı arama soyle olur vs., yılbası ertesi tam sınıf duzenimiz vardı anlayacagınız. Ogrenciler oturuyor, hoca ayakta, tahtamızda ekran Smile

Su an 2si ayvalıkta, 2si bodrumda, sabahtan beri whatsappdan yazısıyorlar guruba. Çok mutlular. 1 gününüzü alır en fazla ama inanın çok sevindirirsiniz.
(08/01/2016, Saat: 00:49)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @neoromancer

Abi yavas anlatınca cok guzel anladılar. Android teki kolay mod harika olmus. Tam onlar için. Samsung kullanıcısı olarak samsung bir daha almam demistim ama o ozelligi daha bir guzel yapmıs diger markalara gore.
Hatta 4 buyugumuzu oturtmusum, ben ayakta anlatırken hanım gizli videolarımızı cekmis seyredip guluyoruz simdi. Bu arada bilmiyorum android veya teknoloji ile icli dıslımısınız, ben ders anlatırken chromecast i kullandım. Cep telefonu ekran goruntumu lcd tv me verdim. Oradan buyuklerimize anlattım, suna basarsanız bu olur, hızlı arama soyle olur vs., yılbası ertesi tam sınıf duzenimiz vardı anlayacagınız. Ogrenciler oturuyor, hoca ayakta, tahtamızda ekran Smile

Su an 2si ayvalıkta, 2si bodrumda, sabahtan beri whatsappdan yazısıyorlar guruba. Çok mutlular. 1 gününüzü alır en fazla ama inanın çok sevindirirsiniz.
Eh az biras anlariz teknolojiden..olayı anladim, sanirim bu tarz bir tecrübeyi dinlemek gerekiyormuş harekete geçmek için Smile..anlaşıldı haftasonu uzun bir ziyaret yapacagiz..tekrardan teşekkürler

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
insan sorunlarını anlatmak ile onlara çözüm bulmanın aynı şey olmadığını anladığında artık büyümüş demektir

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sigara Tavsiyesi. Tıraşçı 1 1,574 30/11/2022, Saat: 20:36
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tatil için otel tavsiyesi gakgoş 21 23,348 17/11/2022, Saat: 15:17
Son Yorum: alieren
  TV Tavsiyesi izbe 29 24,595 14/07/2022, Saat: 10:42
Son Yorum: exselans
  Televizyon Tavsiyesi Kendineözgü 69 74,733 13/07/2022, Saat: 17:03
Son Yorum: mixfruit
  Şehir içi ulaşım için bisiklet tavsiyesi sfenks 18 11,096 06/07/2022, Saat: 16:26
Son Yorum: mixfruit
  Gunluk Parfume tavsiyesi Oldstyle 6 2,334 01/06/2022, Saat: 22:23
Son Yorum: mertcanartan
  Akıllı saat sorunsalı taka 14 5,024 08/12/2021, Saat: 02:32
Son Yorum: BitikEfsane
  Hediye Tavsiyesi SKYBRAVE 39 25,970 28/10/2020, Saat: 10:38
Son Yorum: batmanforever
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,404 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Yüzücü Arkadaşlardan Gözlük Tavsiyesi KCL41 10 4,848 08/07/2020, Saat: 16:59
Son Yorum: Nani Kuş

Hızlı Menü: