muaynesiz araç alımı
muaynesi olmayan bir aracı alırken

yapılması gerekenler nelerdır

satıcısı ıle anlastıgımız aracın
muaynesı 2010 subatta bıtmıs dahada muayne yapmamıs

bu 2 yıllık gecıkmenın cezası 450 tl cıvarında yanı muayne ucretıyle 600 gıbı bır rakam tutacak

ogrenmek ıstedıgım

muaynesı yokken satısını alıp ruhsatını ustume gecırebılırmıyım
muayneyı yapmak ıcın kac gun surem var

satısını alamıyosam vekaletle alıp devrını sonramı alıyorum
(boyle olursa ek masraflar ve yapılması gerekenler nelerdır?)
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Artik oyle devir ruhsat ustune alma vs isleri yok.
Gidiyorsunuz notere, alisverisinizi yapiyorsunuz, ruhsat isteginize gore ya adresinize ya da bolge trafik subenize geliyor. Plaka degismek isterseniz isiniz biraz daha uzuyor ve pahalilasiyor ( ruhsat cift yaprak degisiyor) Yanlis hatirlamiyorsam vergi borcu,rehin vs harici muaynesiz araç satişi yapilabilmekte. Genede muayneyi karsi tarafa yikmaniz lehinize olur.
muayne malıyetını yıkabılırım enazından 600 degılde 500 unu pazarlıkta kurtarabılırım Smile

ama neyazıkkı muayne yapmaya yanasmıyorlar

muayneyı bır mıktar fazla vererek muamelecıye yaptırmayı dusunuyorum

hıc tecrubem yok muayne konusunda Sad

oyle sacma sapan sebeplerden ınsanların muayneden gerı dondugunu agır kusurlu aldıgını gorup duyuyrumkı muamelecının enazından adamı vardır demekten kendımı alamıyorum
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(06/12/2012, Saat: 08:30)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: muayne malıyetını yıkabılırım enazından 600 degılde 500 unu pazarlıkta kurtarabılırım Smile

ama neyazıkkı muayne yapmaya yanasmıyorlar

muayneyı bır mıktar fazla vererek muamelecıye yaptırmayı dusunuyorum

hıc tecrubem yok muayne konusunda Sad

oyle sacma sapan sebeplerden ınsanların muayneden gerı dondugunu agır kusurlu aldıgını gorup duyuyrumkı muamelecının enazından adamı vardır demekten kendımı alamıyorum

Neden muayeneye yanaşmıyorlar? Bence onların yapması için zorlayın belki size daha ciddi masraf çıkarak bir konu vardır.
www.tekyumruk.com
Kesinlikle muayeneyi karsiya yaptirin aracina mi guvenmiyor adam nedir yani birlikte gidin adamla muayeneye hatta tanidik ustadan bile iyidir. Pederle ben muayeneye gittigimde istasyonun hemen yaninda oto tamircisi vardi onlar karsiladi bizi abi ilk yardim cantasi var mi dedi. Baktik eski birsey var sununla gecebiliyorsunuz dedi satti hemen bize urunu Smile soyle bir bizim aracida kontrol etti kendince gecersiniz dedi ki arac zaten yeniydi. Girdik siraya yalapsap bir kontrol neticede yas olarak genc arabaydi ama eski araclara daha fazla detay yapabilirler. En komigi iki yanimizdaki seritten kontrol sonrasi araci iteleyerek cikarttilar mars basmadi adamda ustelik kuayene istasyonunda olabilecek en kotu yerdi Smile kisaca karsi tarafa yikin ugrasmayin bu isle basiniz agrimasin sonra "ilk araba kalbe vurulan muhurdur" diyordu reklamda daha ilk arabam olmadi ama onca cabaya degsin uzmesin sizi sonra
Benim geçen aklıma takıldı, araç satarken alıcının sahte para vermesinden nasıl korunuruz? Tek tek kontrol da edilmez ki banknot. Ben misal aracı alırken noterde nakit olarak ödedim parasını adam hızlı hızlı saydı geçti, kötü niyetli biri olsaydı araya sahte para karıştırabilirdi mesela. Ne yapmak lazım?
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bankalarin para sayma makineleri sahte olup olmadigini kontrol ediyor hocam adamla bankaya gidip birlikte sizin hesaba yatirabilirsiniz parayi hemde onlar kontrol etmis olur
mcorco muayenesiz satılabilir diye biliyorum ama yanaşmadıklarına ve 2 senedir olmadığına göre bir terslik var gibi geldi.

lord yabancı biriyse en güzeli havale ya da emirikonun dediği gibi bankada elden teslim almak, insana güven kalmadı artık, (paypal' la ödense ya Smile)

selamlar.
Tamamda noterde evrak işlerini bitirdikten sonra iş bitmiş araba onun olmuş oluyor. Dışarda parayı vermeyebilir. Neyi nasıl kanıtlayacaksınız?

Ya bankaya gidilip para kontrol ettirilecek, ya da noterde evrak işlerini yaparken son imzaları attıktan sonra evrakları almadan, parayı bankaya yatıracağız, sonra makbuzla gelip evraklarımızı alacağız diyerek kağıtları noterde bekletmek.(tabi noter kabul ederse)

Ya da oluyorsa noteri bankaya çağırmak işlemleri orada halledip, ödemeyi bankada hesaba aktararak o şekilde satmak. Bu da oluyormu, noter gelip bu şekilde hallediyor mu bilmiyorum. Bilgisi olan var mı?

O da olmadı forumdan bildiğimiz birine satacaz. Smile

Muayene konusunda şimdi artık noterde satış yaparken direk çıkıyor vergi borçu olup olmadığı, muayene eksiği falan. Bunlar eksik olursa noter satışını yapmıyor zaten. Tüm bu külfetler satıcıya aittir, satıcı aracını borçsuz ve muayeneli şekilde satışa çıkarmakla yükümlüdür. Ben muayenesi olmayan aracı, hele hele söylememe rağmen muayeneye yanaşmayan adamın aracını hayatta almam. Demek ki var birşeyler araçta. Nah satar aracı o kafa yapısıyla. Şark kurnazı.

Muayeneyi geçtim çok eski bir araç değilse sahibine sormak lazım yetkili serviste ekspertiz yaptırabilir miyiz diye, mırın kırın ederse direk sallayacaksın. Arabasına güvenen adam hiç bir şeyden çekinmez.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Lord araba satacaksın galiba çıtlat bakalım marka-model?
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sizce 2. El Araç Fiyatları Düşer mi? Kecelan 29 7,055 29/12/2020, Saat: 20:06
Son Yorum: Kecelan
  Otomobil Alımı Yardım Monsieur 41 17,202 14/09/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: lim10
  Araç İçi Kamera 3RD1 24 8,708 19/07/2020, Saat: 00:37
Son Yorum: Kacak
  Araç Bakımı ve Genel Temizliği Hk. Hakann 23 11,869 03/06/2020, Saat: 12:22
Son Yorum: GecayS
  Doğal Araç Kokusu Yapımı Arkomani 3 3,097 13/03/2018, Saat: 08:59
Son Yorum: posicor
  Araç İçi Temizliği nikitherat 2 2,498 20/06/2017, Saat: 20:42
Son Yorum: nikitherat
  Araç İçin Hoparlör Tavsiye Kendineözgü 3 5,299 06/11/2015, Saat: 15:45
Son Yorum: Kaan
  Araç Kullanırken Oluşan Güneş Yanıkları ihtilaf 14 15,537 06/05/2014, Saat: 20:15
Son Yorum: emre-sti
  Araç için GPS navigasyon tavsiyesi istiyorum ihtilaf 20 34,938 03/10/2013, Saat: 18:01
Son Yorum: zaprican
  Araç muayene ile ilgili Lord Sparhawk 6 8,311 27/09/2013, Saat: 10:40
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: