Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
Haklısın Mc.
ben çevremdekileri alıştırıyorum DE tıraşa. sayımız artsın.
şimdiden benim ekip 6-7 kişi oldu Smile
Saygılar
(03/02/2012, Saat: 19:18)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/02/2012, Saat: 17:24)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/02/2012, Saat: 16:19)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ediyorum. Ben sanal pazarda tanıdıgım bir satıcıyla konuştum. Hesap numarasını adresini verdi. Ona parasını gönderip alacam inş

Sanalpazarda konuştuğunuz satıcı melih bey ise çok ilgili ve dürüst satıcıdır, içiniz rahat alışveriş yapabilirsiniz...

SEMİH SARACİYE'den almayı düşünüyorum. Satıcı o sanalpazarda.

Özür dilerim geç gördüm, aynı kişiden bahsediyoruz, iyi alışverişler Smile
(06/02/2012, Saat: 14:45)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: site birşeyleri değiştirmeye başladı
evet

eksisozlukte dahi jiletli tıraş makinesi
jiletli tıraş aleti vs konular canlanmaya başladı

insanlar geleneksel tıraş konusnda artık daha bilinçli sizlerin paylaşımları sayesinde

birçok japon pazarı artık bu ürünlerin daha çok sorulduğunu
neden talebin arttığını anlamadıklarını söylüyor

süpermarketler bile enazından
wilkinson satmaya başladılar

ama...

birde fırsatçılar peydah oldu

1 lıralık yuma makineyi
antika jiletli makine diye 25 35 liraya

10 liralık wilkinsonu
antika jiletli alman malı diye 25 55 liraya

cin malı noname 5-7 tl lil makinaları
gillette markasınındır antikadır
ama üzerinde marka yazmıyor fiyatı 50 60 lira vs

diye

ilanlar görmeye başladım... Angry

İnsanları bilgilendirmek adına forumda bir başlık açabilir örneğin "Satın almadan önce dikkat" vb gibi.Bilgilerimiz dahilinde ürünlerin piyasa fiyatlarını yazalım o başlığa.Böylece hem kendi aramızda hemde üye olmayıp şimdilik okuyanlar için güzel bir konu yaratmış oluruz.Örneğin 100 lük Rapira 5 lira.Şimdi onu bilen adam gidip birisi 10 derse dicekki noluyr yahu Big Grin
(06/02/2012, Saat: 22:27)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/02/2012, Saat: 19:18)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/02/2012, Saat: 17:24)hergele Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(03/02/2012, Saat: 16:19)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ediyorum. Ben sanal pazarda tanıdıgım bir satıcıyla konuştum. Hesap numarasını adresini verdi. Ona parasını gönderip alacam inş

Sanalpazarda konuştuğunuz satıcı melih bey ise çok ilgili ve dürüst satıcıdır, içiniz rahat alışveriş yapabilirsiniz...

SEMİH SARACİYE'den almayı düşünüyorum. Satıcı o sanalpazarda.

Özür dilerim geç gördüm, aynı kişiden bahsediyoruz, iyi alışverişler Smile

Estafurullah Smile Teşekkür ederim
Katılma tarihi: 2011
WS goruntu ve profesyonellik olarak cok hosuma gidiyor ancak istedigim trasi vermedigini dusunmeye basladim. ilk perdede cok iyi almiyor diger perdelerde de ayni yerden defalarca geciyorum ve bir jileti uc defa kullanamiyorum. tarakli luna da nerdeyse tek perde duz trasta tahrissiz sinekkaydi gibi oluyordu kesje satmasaydim. aldigim slim yolda onunla yaptigim ayara gore yeni bir makine almayi planliyorum bakalim hayirlisi.
Ben de double-edge mevzuuna bugün elime ulaşan bu alet ile girdim. Edwin Jagger veya Merkur gibi bir alet almayı düşündüm ilk başlarda ancak "bakalım becerebilecek miyim bu işi" düşüncesi sonucu fiyatın da gayet makul bir düzeyde olmasını hesaba katarak bir Wilkinson Sword DE Classic edindim.

İlk tıraşımı da bugün oldum. İlk izlenimlerim şöyle:

* Tıraş olurken jiletin sakala temas ettiği yerden gelen hışırtı sesine bayıldım.
* "Lan sakın suratımı kesmeyeyim" tedirginliğinin bünyeye salgılattığı adrenalinle ilk tıraş olduğum lise dönemi heyecanını yeniden yaşadım.
* Neyse ki kazasız belasız atlattık siftahı.
* Sakal 3-4 günlük vardı, üç perdede ancak halledebildim.
* Sakal yapım Orta Doğu stayla: Epey gür ve sert, yanakların üstünden başlayıp boyunda bitiyor. Dolayısıyla epey zorlu arazi şartlarıyla karşı karşıyayım. Buna rağmen WS Classic fena iş çıkarmadı.
* Jilet olarak aletin yanında gelen Wilkinson jileti kullandım. Ne yalan söyleyeyim, beklediğim kadar cengaver bir jilet değilmiş. Ya da ben temkinli olmak adına çok düşük açıyla tıraş oldum, ondan dolayı da beklediğimi alamaış olabilirim.
* Plastik kullan-at aletler bunun yanında oyuncak gibiymiş hakikaten, bu ise masif bir alet. Çok güzel.
* Elleri büyük, parmakları uzun biri olarak sapı biraz kısa geldi ancak gayet ergonomik, kayma düşme filan olmadı.
* Tek falsom boynumun en alt kısmındaki sürekli tahriş halindeki bölgeyi daha da fazla tahriş edecek şekilde tıraş olmam sanırım. Yine o bölgeleri pek iyi tıraş da edemedim ayrıca. Belki daha 'klas' bir yaprak jilet denemek icap ediyordur, bilemem.

Olay yerinden ilk izlenimlerim böyle.
bahsettigin sekilde gur bir sakalin ustesinden geldiyse eger ws
bizim bakis acimizda bir sorun var demektir.
bir sitede tum jilet tutan aletler ayni bosuna diger modelleri
denemek icin para veriyoruz gorusune karsilik hemen herkesin
karsi cikan yazilar yazdigini gormustum. acaba adam hakli miymis?
ama genede luna agresifti arada bir kanatiyordu ama iyi makinaydi
Valla açıkçası ben bu aleti buradaki önerileri dikkate alarak, 'TRS-101 Double edge tıraş makinelerine giriş' niyetiyle edindim. Tekniği kapar da, aletin yetersizliğini hissedersem ve bu arada bitim de kanlanırsa ( Smile ) elbette ki daha pahalı alternatiflere yönelirim.

Tabii farklı jiletler denemek de lazım bu arada.
Kesinlikle farklı jiletler denemelisin, tekniğin sürekli gelişecek yüzünü daha iyi tanıyacaksın. Uzunca bir süre wilkinson seni memnun edecektir. Sonra belki biraz değişiklik biraz daha kaliteli materyal arayışıyla başka bir makineden bulursun kendini.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
kartuşlardan kurtulmanın tarıfısiz sevinci Smile

ama ınnanın cok daha kalıtlelı tıraşlar veren tıraş aleti ve jiletler mevcut

aramıza hosgeldınız
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 701 814,953 09/04/2024, Saat: 16:29
Son Yorum: Märzen
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 398,479 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 116,079 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,757 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,643 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,411 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 50,401 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 101,133 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,523 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,392 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: