Wilkinson Sword Classic Traş Aleti
Bu aleti geçen çöp tenekesine şutladım. Şuan Ankara çöplüğünde yatıyordur belki. Ya da enerji olup evlerimize elektrik olarak dönmüş olabilir de... Eğer enerji olarak döndüyse çok iyi, bir halta yaramış en azından. Şimdi burada ilan verip alan kişiye ücretsiz versem, zaten kargo parasıyla alana 15 TL gibi bir fiyata mâl olacak. 15 TL verip sıfır alsın, ne ikinci el ile uğraşsın ki..? Etrafımda geleneksel tıraşa başlayacak babayiğit de yoktu ona vereyim. Herkes 3-5 bıçak ile saadet arama peşinde. Mecburen çöpe gitmiş oldu. Smile
Her tıraş aletinin mutlaka uymadığı yüzler veya sakal yapısı olacaktır.
Ben ise burada yazan her türlü olumsuz izlenimlere rağmen bu alet ile sıkça ve sorunsuz tıraş olabiliyorum.
Jilet genellikle Treet veya Yeşil Astra oluyor .. Her iki yüzünü de birer tıraşta kullanıyor ve çıkarıyorum.
Perma Sharp ile mükemmel bir uyum oluyor, en az 8 traş Wilkinson Sword Classic ile gidiyor. Belki bir kaç tıraş daha olur ama ben yine de 8 tıraşta çıkarıyorum.
Sakal yapım yumuşak değildir buna rağmen hiç tahriş yaşamıyorum. Sonrasında DE89 daha bir agresif geliyor sanki ..
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Tam olarak "memur işi" günlük tıraş aleti. Yakın tıraş beklentisinde değilseniz, hızlıca tıraş olmak istiyorsanız çok uygun bir alet. Güvenli bir duygu oluşturduğu için hızlı tıraşa teşvik ederek yanıltabiliyor ve tahriş ettiğini sonradan anlıyorsunuz. Burun altında da biraz özen gerektiriyor. Bir olumsuzluğu da biraz sulu köpük gerektirmesi, yoğun kıvamlı köpükte tıkanıyor ve akan suya tutmadıkça temizlemek zor. Sanki hazır köpükle kullanıma göre tasarlanmış gibi. Jilet temasını doğrudan hissettiriyor ama korkutucu olmadığı gibi tıraşı keyifli hale de getiriyor.
Dün gece zaza jilet ile uyum abidesi olduğunu düşündüğüm ekonomik tıraş aletlerinin en iyi 3 ürününden biri olur bence..
Kesme riski de çok çok az..
Ben bu aleti kullanmayı bırakmıştım aslında yumadan da sıra gelmiyordu kolay kolay, geçenlerde yanında gelen wilkinson jiletle bir şans daha vereyim dedim. Harika sonuç aldım, bugün sabahda aynı jiletle 3. tıraşı oldum. Sonuç hala güzel. Makine-jilet uyumumudur yoksa benim eller mi gelişti bilemedim.
(10/07/2018, Saat: 10:14)mehmetk1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben bu aleti kullanmayı bırakmıştım aslında yumadan da sıra gelmiyordu kolay kolay, geçenlerde yanında gelen wilkinson jiletle bir şans daha vereyim dedim. Harika sonuç aldım, bugün sabahda aynı jiletle 3. tıraşı oldum. Sonuç hala güzel. Makine-jilet uyumumudur yoksa benim eller mi gelişti bilemedim.

Ben kendi jiletleri ile hiç denemedim ama bu makine yeşil ve mavi astra ile de mükemmel olur diye düşünüyorum.
Zaza ve astralarla da en yakın zamanda denemeyi düşünüyorum bende .
(10/07/2018, Saat: 11:51)mehmetk1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zaza ve astralarla da en yakın zamanda denemeyi düşünüyorum bende .

Daha farklı jiletlerle de denerseniz buraya sonucu yazar mısınız? Benim gibi konuda geçmişi olmayanlara tecrübe olur (:
Derby extra ile denedim hiç tat vermemişti, permasharpla en iyi sonucu almıştım hafif tahrişli idi ilk kullanimda yalniz. Rapira fena değildi ama tek kullabimlik. Bir de bic chrome la denedim onun da keskinligi iyi ama belki acemiligimden ufak kesikler olmustu, sonradan bic le yumada anlaştık.
En iyi tecrübeyi kendi jiletiyle yaşadım. Dediğim gibi uzun zamandır kullanmiyordum bu aleti belki el alışkanlığım da gelişmiş olabilir.
@Mentor
Ben bic ve derby ile hiç anlaşamadım. Rapira'yı sevmiştim ama konforlu geldi bana. Acemi olmamın da etkisiyle astraydı zazaydı rapira vs vs hepsini tek kullanımlık yapıyorum. Bu akşam da tıraş olursam sizin yorumunuzdan etkilenerek kendi jiletini denemeyi düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rimei tıraş aleti BigHillMe 701 814,859 09/04/2024, Saat: 16:29
Son Yorum: Märzen
  YUMA traş makinesi papazerigi 481 398,440 28/04/2023, Saat: 03:46
Son Yorum: BAYsubjeckt
  QSHAVE Ayarlanabilir tıraş aleti Devil67 178 116,064 04/02/2021, Saat: 14:20
Son Yorum: hasanandnexus
  Shark Long Handle Tıraş Aleti edward 2 3,757 10/01/2021, Saat: 15:13
Son Yorum: hasanandnexus
  Şıkbay plastik tıraş aleti BigHillMe 19 41,642 23/12/2020, Saat: 18:38
Son Yorum: saintdumas
  Weishi 9306 TTO Tıraş Aleti ulkerhan 35 43,410 17/09/2020, Saat: 20:31
Son Yorum: marv
  Wilkinson Sword Classic vs Rimei mustafayazar 37 50,399 17/09/2020, Saat: 12:43
Son Yorum: gibicibicis_34
  Mingshi TTO Kelebek Tıraş Aleti fidelio1969 74 101,110 19/06/2020, Saat: 15:30
Son Yorum: Timor1322
  Üst Seviyede Ekonomik Tıraş Aleti Tavsiyesi cokomoko 23 17,523 27/12/2018, Saat: 01:06
Son Yorum: FearOfATG
  Yuma Plastik Tıraş Aleti ismailinbiri 6 6,389 19/04/2018, Saat: 12:18
Son Yorum: ismailinbiri

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: