Aşılar, Vitamin ve Gıda Takviyeleri
Kullandığınız vitamin ve gıda takviyeleri var mı ?

slide-fruit-vitamins.jpg

Tavsiyeleriniz nedir ?

6574.minerals_2D00_vitamins.jpg

Neden ihtiyaç duyarız ?

397_MultiVitamins.jpg

Hangi dönemler de ihtiyaç duyarız ?

all-vitamins.jpg
Ağırlık kaldırdığım dönem besin desteklerinden kullandım. Balık yağı dışındaki takviyeler fuzuli geliyor bana biraz. Özellikle multivitamin tarzı ürünler. Ağırlık kaldırmaya tekrar başlarsam türlü türlü takviyelere devam ederim ama onun dışında pek gerekli değiller bence.
Bazen sporun sıklığını arttırdığımda,genelde de dışarıya çıkıp alkol alacaksam multivitamin alıyorum.Supradyn.Ertesi sabah alkolden daha az etkilkenmiş olarak kaldırıyor,ya da placebo Big Grin
ben aklıma gelen günlerde healthspan multivitamin kullanıyorum, bir de spor günlerinde weider amino mega boost likit amino asit alıyorum sinirlerin yapılandırılmasında da etkili bir takviye.
selamlar.
cok supplement kullanıyorum
detay vermek yanlıs olur ama

tek onerım
ne kullanıyorsanız kullanın
karacıgere verdıgı bır zarar oluyor
placebo bos kapsulde ıcsenız
kapsulu karacıgerınızıe zarar verıyor

ek olarak GUVENILIR BIR FIRMANIN
milk thistle urununu kullanın (yabanı engınar / demır dıkenı )

omur boyu ılac kullandıgı ıcın karacıger sorunları yasayan
toksık hepatıt gecırmıs
komple sırtı sıvılcelerle dolmus bırını

nasıl normale cevırdıgıne gozlerımel sahıt oldum
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Hocam kilo vermek için mi kullanıyorsunuz besin desteklerini?

Bir çok amatör sporcu supplement kombinasyonlarına dahil eder milk thistle'ı. Bir-iki kapsül, bir-iki ölçek besin desteği için kullanmaya gerek olmayabilir. Besin desteklerine dönem dönem ara vermek gerekir ve asla hayat boyu olarak düşünülmemelidirler. Sürekli ağır supplement kombinasyonları ile vücuda zarar vermeye gerek yok. Zaten çoğu insan hem antremana hem de beslenmeye gelince aldığı supplementlerin hakkını veremez, boşuna almış olur ve mucizevi bir şekilde şişeceğini sanar. Bir noktadan sonra azaltıp mevcut olanı korumak ve şekillendirmek en iyisidir.

Ama şöyle de bir şey vardır bence dozuna bağlı olarak herhangi bir raf ürününden zararlı değillerdir. Spor yaparken içki, sigara, sağlıksız yağlar, basit karbonhidratlar vb. şeylerden uzak durup, düzgün bir beslenme planına sahipseniz o kadar dert etmeye gerek yoktur. Bir çok insan daha zararlı şeyleri her gün sistemine alır.

Bu arada spor yapanlara tavsiyem her daim High Intensity Training Smile

(07/01/2013, Saat: 00:59)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cok supplement kullanıyorum

tek onerım

toksık hepatıt gecırmıs

(07/01/2013, Saat: 01:13)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada spor yapanlara tavsiyem her daim High Intensity Training Smile

Insanity! Smile
Çok çeşitli multi vitamin kullandım
Vitamin kullanmadığımda etkilerini görüyorum ( yorgunluk,halsizlik vs)
Spor hayatım evde ki koşu bandından ibaretBlush
solgar'ın vm-75 çok beğendim fakat mideme dokundu.
şimdi solgar v 2000 kullanıyorum ve memnunum
Arkadaşların kullandığı ürünleri de dikkate alacağım

selamlar
(07/01/2013, Saat: 01:24)eggman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07/01/2013, Saat: 01:13)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada spor yapanlara tavsiyem her daim High Intensity Training Smile

Insanity! Smile

Salona gitmediğim zamanlar dikkatimi çekmişti. Alet vs. gerektirmemesi büyük avantaj. Pek bilgim yok ama kardiyo gibi geldi bana biraz. Squat, deadlift benzeri hareketler olmadan tad alamıyorum ben Smile

crossfit'i deneyin diyeceğim ama crossfit yapabileceğiniz salon bulmak zor.
(07/01/2013, Saat: 01:13)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam kilo vermek için mi kullanıyorsunuz besin desteklerini?

Bir çok amatör sporcu supplement kombinasyonlarına dahil eder milk thistle'ı. Bir-iki kapsül, bir-iki ölçek besin desteği için kullanmaya gerek olmayabilir. Besin desteklerine dönem dönem ara vermek gerekir ve asla hayat boyu olarak düşünülmemelidirler. Sürekli ağır supplement kombinasyonları ile vücuda zarar vermeye gerek yok. Zaten çoğu insan hem antremana hem de beslenmeye gelince aldığı supplementlerin hakkını veremez, boşuna almış olur ve mucizevi bir şekilde şişeceğini sanar. Bir noktadan sonra azaltıp mevcut olanı korumak ve şekillendirmek en iyisidir.

Ama şöyle de bir şey vardır bence dozuna bağlı olarak herhangi bir raf ürününden zararlı değillerdir. Spor yaparken içki, sigara, sağlıksız yağlar, basit karbonhidratlar vb. şeylerden uzak durup, düzgün bir beslenme planına sahipseniz o kadar dert etmeye gerek yoktur. Bir çok insan daha zararlı şeyleri her gün sistemine alır.

Bu arada spor yapanlara tavsiyem her daim High Intensity Training Smile

(07/01/2013, Saat: 00:59)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cok supplement kullanıyorum

tek onerım

toksık hepatıt gecırmıs

neyazıkkı 5-6 yıldır ne spor yapıyorum ne form tutuyorum
su hipopoamdan hallice bir formum var Smile
eksiklerimi gidermek amaçlı kullandığım şeyler

kılo verdirebilen ne ılac ne besın destegı hıcbırsey yok Smile
bunu rahatlıkla söyleyebilirim hem tıp sektorunun meshur 2 etken maddesını
hmde alternatıf tıbbın bu amaca yonelık ner urununu denedım Smile
etkı sıfır Orco yıne tombul Smile

örneğin
enerji içeceğine servet ödemek yerine
kafein sinefrin taurin kobinasyonlu
enerji icegine denk bir kapsul alıyorum

karacigerim icin milk tsihtle

beslenmem cok bozuk bıskuvıyle krakerle yasıyorum pısmıs ınsan yemegıne hasretım Sad proteın eksıgım ıcın whey

balık tuketemedıgım ıcın omega 3 6 9 epa dha

hafızam ıcın gıngko bıloba

gece uyuyamadıgımda sadece gece uyusunda salgılanabılen aydınlıktakı uykuda eksıklıgı ortaya cıkan melatonın

royal jelly, propolıs, bee polen gıbı arı sutu polen proropıs gıbı faydalı esktraktları

testosterom ıcın trıbulus ıceren trıbestan

buyume hormonu ıcın argınıne ornıtıne lysıne

erkeklık hormonunun sacımı dokmemesı ıcın saw palmetto

enerjı vercıgı etkılerını sevdıgım sıbırya ve kore gınsenglerı

hasta olmamaktımı engelıyor soguk agınlıgı ıcın ozellıkle faranjııcın ekınezya

sarımsak tuketemedıgımden faydalarından mahrum kalmamak adına odorles garlıc

gıbı gıbı faydaları bellı daha ıyı bır yasam sunan urunlerı duzenlı kullanmaya calısıyorum elden geldıgınce
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: