Taylor Of Old Bond Street
Saklama koşullarından kaynaklı yüzeysel kirliliktir. Contalı vs. kapakları olmadıkları için bir miktar tozlanma olabiliyor. Yeni aldığım sabunları muhakkak kullanmadığım uygun fiyatlı bir fırça ile bir kaç kere köpürterek üst tabakasını alırım.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
(11/06/2019, Saat: 16:54)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saklama koşullarından kaynaklı yüzeysel kirliliktir. Contalı vs. kapakları olmadıkları için bir miktar tozlanma olabiliyor. Yeni aldığım sabunları muhakkak kullanmadığım uygun fiyatlı bir fırça ile bir kaç kere köpürterek üst tabakasını alırım.

Teşekkür ederim komşum.
TOBS Kase kremleri ıslak fırça ile kabından yüklemek krem bekleme vb. durumda uzun vadede zarar verir mi? Normalde kaşıkla alıyorum diğer tobsu ama ilettiniz gibi platinumun yüzeyini ve siyah kısmını temizlemek için bu yöntemi kullanacağım. Yada kaşıkla mı alayım bütün yüzeyi?

(11/06/2019, Saat: 16:54)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saklama koşullarından kaynaklı yüzeysel kirliliktir. Contalı vs. kapakları olmadıkları için bir miktar tozlanma olabiliyor. Yeni aldığım sabunları muhakkak kullanmadığım uygun fiyatlı bir fırça ile bir kaç kere köpürterek üst tabakasını alırım.
Fırça ile alarak fırçayı da kirletmeye gerek yok. Smile Sıyırın gitsin. Kaşıkla hiç bir zaman kullanmadım. Hep kaptan köpürtme yapıyorum. Köpük alma işlemim bitince içine basıncı az olacak şekilde su tutup ters çevirip koyuyorum. Ertesi günde kaldırıp yerine koyuyorum. Bir sıkıntı olmadı.
(18/06/2019, Saat: 12:06)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fırça ile alarak fırçayı da kirletmeye gerek yok. Smile Sıyırın gitsin. Kaşıkla hiç bir zaman kullanmadım. Hep kaptan köpürtme yapıyorum. Köpük alma işlemim bitince içine basıncı az olacak şekilde su tutup ters çevirip koyuyorum. Ertesi günde kaldırıp yerine koyuyorum. Bir sıkıntı olmadı.

Ben kaşıkla alıp köpürtme kasesine koyuyorum kasede köpürtüyorum. Proraso sabunu bile öyle yapıyorum ıslak kalır kokuşur küflenir vs diye. Normal sabunlarda böyle bir durum olmuyor ama tıraş sabunlarında olur mu bilemedim. Olduğunu söyleyen komşularım vardı. Tamamdır sizin yöntemi kullanayım, valla öyle kas böyle kas hiç kullanma o zaman değil mi bozulursa bozulsun ne yapayım, arkoyu sevmiyorum bozulursa bozulsun diye sizin yöntemi kullanıyorum hiç sorun olmadı aslında Big Grin Diğerlerinde de olmaz herhal.
2 yıllık Proraso Yeşil, bir o kadarlık Body Shop aynı şekilde kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yok bende. Ters çevirip iyice kuruttuktan sonra olmaz birşey. Smile
(18/06/2019, Saat: 15:41)3RD1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2 yıllık Proraso Yeşil, bir o kadarlık Body Shop aynı şekilde kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yok bende. Ters çevirip iyice kuruttuktan sonra olmaz birşey. Smile

Body shop diyince geld, bugün tıraş fırçası ile seti. Benim mağazada kokladığım koku acımtıraktı, kutuyu açınca yine aynı kokuyu hissettim ancak kremin kapağını çevirip kokladığımda hoş bir koku geldi, ilginç. Beğendim şimdi. Herhal para verdim diye Rolleyes
3 adet TOBS kullandım, St. James, PLatinum ve @kirmizibalik komşumun gönderdiği Mr. Taylor. Açık ara en beğendiğim Mr. Taylor oldu tabi daha sonra eşit şartlarda tekrar değerlendirme yapmak gerekebilir. Hepsinde jiletlerde fırçalarda farklıydı.
Dün İmpa'dan bir tane alıp akşam ilk tıraşımı oldum. Tüp ve sandal ağacı kokusu.

Daha önce sadece arko sabun ve praraso krem kullanmıştım. Dediğim gibi dün bu arkadaşla ilk tıraşımı oldum, sonra dayanamayıp bugün tekrar tıraş oldum. Öyle keyifli bir koku, his verdi.

Müthiş bir köpük performansı var ki, dün tıraş bittiğinde kalan köpükle bugünün tıraşı da aradan çıkardı. Köpük bana bakıp "hadi üçüncü perdeyi, dördüncü perdeyi yapalım" der gibiydi. Lavaboya dökmeye kıyamadım.
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
Dünden kalan köpük nedir Komşum

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Taylor of Old Bond Street - Lemon & Lime bravoecho 4 8,961 25/06/2016, Saat: 02:13
Son Yorum: Zeman
  Taylor of Old Bond Street (TOBS) Cedarwood Cesko 9 10,785 28/12/2015, Saat: 14:01
Son Yorum: Cesko
  Taylor Rose linguist 12 17,857 01/08/2013, Saat: 23:41
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: