ODUNCU GÖMLEK SEVDASI
Arkadaşlar aranızda benim gibi oduncu gömlek sevenler var mı ?

Lumberjack de denen ve özellikle Kuzey Doğu ABD ve Kanadalı ormancıların yıl boyu giydikleri bu ekose gömleklerin nostaljisine bayılıyorum. Resmi bir toplantım yoksa kravat takmam. Oduncu gömlek bence sadece bir giysi değil bir felsefe.

Şöyle bi adam düşünelim , üzerinde oduncu gömlek lacivert kot pantolon ile gezen ve 4X4 bir pickup ile dağ bayır dolaşıp şehre uzak bir çiftlikte yaşayan ve de her daim günlük tıraşını tıraş sabunu ve DE ile ya da ustura ile olan Sert Ağır Abi..... Kendini bu tipe yakın hisseden var mı acaba?
Ben de severim oduncu gömleklerini, özellikle yeşil ve kırmızı olanları. Pek sık giymiyorum ama bu iyi hatırlatma olmuş martin hocam, gidip bir-iki renk alabilirim. Sizde hangi renkler var?

Çiftlikte yaşamak bana göre olmasa bile tam benim tatil anlayışıma uyuyor. Tam çiftlik demeyelim de dağ başında bir ev diyelim. Sessiz sakin, insansız bir ortam. Huzurun tanımı daha ne olsun. Çok çok ileride öyle bir yaşam isteyebilirim belki.
Martin amca selamlar, çok fazla oduncu gömleğim olmasa da bende de var buna yakın bir sevda Smile Wrangler, Loft ve Mudo'da bu tarz güzel gömlekler bulunabiliyor. Wolverine filmini izleyenler bilir, tıraş konusunda bu karaktere pek uymasa da gömlek şahane Smile Hele o gömleklerin kalın ve pamuklu yapısı yok mu sonbahar - kışta mükemmel oluyor.

Wolverine-hugh-jackman-as-wolverine-2343...40-960.jpg
tamerkamisli.blogspot.com
Oduncu gömleklerini severim sizin tabiriniz gibi ağır abi olacak kadar değil Smile ama ne zamandır arıyordum bu gömleklerden fakat bulamıyorum.
Bir dönem oldukça moda ve yaygındı ama şu anda nedense göremiyorum mağazalarda.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

300.earl.cast.lr.061109.jpg
www.tekyumruk.com
(15/02/2013, Saat: 19:00)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oduncu gömleklerini severim sizin tabiriniz gibi ağır abi olacak kadar değil Smile ama ne zamandır arıyordum bu gömleklerden fakat bulamıyorum.

Hocam ben 3-4 ay önce Loft'tan almıştım bir tane. Bakın isterseniz Smile
tamerkamisli.blogspot.com
(15/02/2013, Saat: 18:32)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar aranızda benim gibi oduncu gömlek sevenler var mı ?

Lumberjack de denen ve özellikle Kuzey Doğu ABD ve Kanadalı ormancıların yıl boyu giydikleri bu ekose gömleklerin nostaljisine bayılıyorum. Resmi bir toplantım yoksa kravat takmam. Oduncu gömlek bence sadece bir giysi değil bir felsefe.

Şöyle bi adam düşünelim , üzerinde oduncu gömlek lacivert kot pantolon ile gezen ve 4X4 bir pickup ile dağ bayır dolaşıp şehre uzak bir çiftlikte yaşayan ve de her daim günlük tıraşını tıraş sabunu ve DE ile ya da ustura ile olan Sert Ağır Abi..... Kendini bu tipe yakın hisseden var mı acaba?

hocam, ben de çok severim oduncu gömleğini. gardrobum bunlarla dolu. dediğiniz gibi kot ile oduncu gömleğinin uyumu süperdirSmile

(15/02/2013, Saat: 19:00)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oduncu gömleklerini severim sizin tabiriniz gibi ağır abi olacak kadar değil Smile ama ne zamandır arıyordum bu gömleklerden fakat bulamıyorum.

bu sene moda herhalde; çarşı pazar ve mağazalar bunlarla kaynıyor. dikkatinizi çekmemesi enteresanHuh
(15/02/2013, Saat: 19:50)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15/02/2013, Saat: 18:32)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar aranızda benim gibi oduncu gömlek sevenler var mı ?

hocam, ben de çok severim oduncu gömleğini. gardrobum bunlarla dolu. dediğiniz gibi kot ile oduncu gömleğinin uyumu süperdirSmile

bu sene moda herhalde; çarşı pazar ve mağazalar bunlarla kaynıyor. dikkatinizi çekmemesi enteresanHuh

Yok gerçekten dikkatimi çekmedi hiç.Biraz daha dikkatli bakınayım teşekkürler uyarı için Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Bende klasik kırmızı-beyaz ve yeşil-beyaz, mavi, kahverengi, gri ve lacivert sanırım 5-6 tane. Ankara realde var hem de 29 lira. İstanbul Ümraniye Real'de de kesin vardır.

Çiftlik evinden kastım kırda bir evdi. Yoksa hayvancılık yapılan bir yer değil. Sizin tanımınız daha düzgün olmuş. Mesela ormanlık bir arazide bir kütük evde yaşıyorsunuz. Sık sık yağmur yağıyor, kışın her yer bembeyaz. Ve siz iceride sıcacık şöminenin çıtırdayan ateşlerine bakarak kahvenizi yudumlayıp piponuzu tüttürerek roman okuyor ya da bir şeyler yazıyorsunuz.

Sırtınızda kırmızı oduncu, ayağınızda kot ya da kadife ve altında bot ya da çizme, pikabınızdan odunları indirip diziyor ve elektrikli hızarınızla kesiyorsunuz.

Sabah Progress 510 + bolzano ve tabac ile tıraşınızı olmuşsunuz mis gibi

nasıl ama.......

(15/02/2013, Saat: 18:57)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de severim oduncu gömleklerini, özellikle yeşil ve kırmızı olanları. Pek sık giymiyorum ama bu iyi hatırlatma olmuş martin hocam, gidip bir-iki renk alabilirim. Sizde hangi renkler var?

Çiftlikte yaşamak bana göre olmasa bile tam benim tatil anlayışıma uyuyor. Tam çiftlik demeyelim de dağ başında bir ev diyelim. Sessiz sakin, insansız bir ortam. Huzurun tanımı daha ne olsun. Çok çok ileride öyle bir yaşam isteyebilirim belki.
Bu kış giydiklerim de bir eksiklik var,
Eşim hafif rengi solmuş,tüylenmiş,yıllanmış giysilerimi kaldırır hibe eder.
Geçen sene aldığım kahve rengi oduncu nerede Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çakmak Sevdası dikdik_s 44 18,368 26/02/2021, Saat: 12:35
Son Yorum: rocnel
  Fener Sevdası ve Fenix Fenerleri dikdik_s 15 8,756 11/06/2020, Saat: 14:36
Son Yorum: dikdik_s
Question Kol boyu normalden biraz daha uzun gömlek üreticileri ? atoprak 13 8,966 08/04/2019, Saat: 14:17
Son Yorum: atoprak
Big Grin Akvaryum Sevdası Samet 74 29,042 13/05/2018, Saat: 15:37
Son Yorum: nikitherat
  Takım elbise, kravat, gömlek vs. önerisi Viyaduk 16 21,727 12/07/2015, Saat: 12:39
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: