PTT'den 1 Aydır Kargo Bekleyenler
Arkadaşlar son aksaklık sonrası şubat başı veya öncesinde kargoya verilen ve hala gelmemiş paketiniz varmı ? Gelişmeleri buradan paylaşabiliriz.

Benim durumum son olarak ;

Biraz önce AVPİM'i aradım. (Avrupa Posta İşleme Merkezi)

Söylediklerine göre 1 haftadır bir problem yok. Yığılma olayı geçmiş. Hatta bekleyen paket yok dedi.

Geri gönderilmiş olabilir paketiniz dediler.

Takipsiz olunca direkt bakamıyorlar tabi.

Yine bugün PTT dağıtıcımlada konuştum arayıp o da herhangi bir paket olmadığını ancak benim gibi bir süredir bekleyenler olduğunu söyledi.

Dağıtıcaya ulaşmadığını biliyorum dolayısıyla her ne kadar AVPİM bekleyen paket yok dese de orada olduğunu sanıyorum, umuyorum Smile

Kargoya veriliş tarihi 4 Şubat İngiltere. R41 ve EJ sabun.
UK yada TR gümrüklerinde ,birinde yada ikisinde ,yığılma olduğundan eminim.Çin postalarım geldi.Takipsiz UK paketlerde gecikme var.
Paket gümrükten çıkmazsa yada çıkamazsa ...
Takipli olup ulaşmayan paket oluyor mu?
(06/03/2013, Saat: 16:09)puukko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Takipli olup ulaşmayan paket oluyor mu?

malesef birkere yaşadım. ekimde ingiltereden yola çıkan paketten haber yok. gönderene de geri dönmemiş. gönderen çok anlayışlıydı önce kodu bilmiyordum istedim,çok yoğun olduğundan kodu bulamadı galiba. pttde çok araştırdım ama sonuç çıkmadı. yılda 5 ürün alma hakkı varsa isimdende takip edilebilmesi gerekir ama ısrarla takip nosu olmayınca izi sürülemediğini söylediler.paketin akıbetide belli değil. paket bulunamayınca tekrar gönderdi. göndericiyi zarara uğratmamak için hala bulmak istiyorum ama hemen herşeyi denedim, diretince memurluğu işin içine katıp beni mahkemeye vermekle ...Angry

geçen hafta çinden takipli paket aldım fakat imzasız teslim ettiler. (önceki olayı çözümlemek için) bende denemek için imza almayacakmısın diye sormadım. takip noyu girince ben teslim aldıktan 1 gün sonra öğlen teslim edilmiş olarak görünüyor halbuki 1 gün önce imzasız teslim aldım. ya o an teslim almasaydım? siz olsanız artık ne kadar güvenirdiniz
http://trasklavuzu.blogspot.com/

takipli de olsa takipsizde olsa pttden elden teslim alıyorum. Takipli kaybolan gelmeyen hiç olmadı. Adresi bazen buluyorlar bazen bulmuyorlar diye böyle yapıyorum. Evi değiştirmeden önce bazen imzalı bazen imzasız teslim ediyorlardı. Takipsiz kaybolan paketlerimi hiç bulamadım. ebayden takipsiz bile gönderseler 8. Gün gider sorarım hatta sormaya bile gerek kalmaz çünkü benim paketleri nereye koyduklarını bildiğim için alır imzamı atar çıkarım zaten görevliyle samimi olduk onca postadan sonra..
1 şubatta gönderilen paketten haber yok. (connaught takipsiz)

Aynı dönemde Çinden ve Hongkongtan beklediğim paketler geldi. (takipli)

Ortalık durulana kadar bir süre alışveriş yok.
takipsiz olunca gelmeme riski var.benim çinden dx firması ürünlerim gelmedi yaklaşık bir sene oldu.firma gönderdiğini söylüyor ptt de ise olsa burda olur yoksa yapacak bir şey yok dediler.(firmadan aldığım 5 üründen bir tanesi 30 gün içinde gelmişti)
başka bir forumdan arkadaş sipariş vermiş. 4 yıl sonra postacı getirmiş.
Olayın aslı şöyle: sipariş veren sipariş verdiğini unutmuş gönderici de göndermeyi unutmuş. 4 yıl sonra eski defterleri kurcalarken durumu farkedip yollamışSmile
(07/03/2013, Saat: 19:00)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: başka bir forumdan arkadaş sipariş vermiş. 4 yıl sonra postacı getirmiş.
Olayın aslı şöyle: sipariş veren sipariş verdiğini unutmuş gönderici de göndermeyi unutmuş. 4 yıl sonra eski defterleri kurcalarken durumu farkedip yollamışSmile

Vay be ne satıcılar varmış Smile adamı tebrik etmek lazım
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 427 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT ihtilaf 972 856,372 16/12/2022, Saat: 19:35
Son Yorum: ayçiçeği
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,169 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 28,764 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  Uluslararası Kargo Seçenekleri ihtilaf 12 21,443 01/08/2014, Saat: 13:36
Son Yorum: onur98
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 99,148 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,082 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: