Uluslararası Kargo Seçenekleri
2mmh1xt.jpg

Ülke dışından satın almayı düşündüğümüz ürünlerin bazılarında kargo seçenekleri var.

Hangileri daha hızlı,güvenli ve ekonomik.

Çin den gelecek paketler için ,China Post,HK Post,DHL,EMS,DHL seçenekleri kullanılıyor.

Amerika,Almanya,Italya,Fransa için durum nedir.Hangi şirketler paket gümrüğe girene kadar ambar/depo ücreti alır.

50 USD fiyatlı ürün bize nasıl kargosuyla 250 USD mal olur.

@eskiuye3315
@onurstyle
@GartBnx
@linguist
@onur98

Bildiğim kadarıyla kargo konusunda tecrübeliler.Adını hatırlayamadığım arkadaşlar da bizi aydınlatırsa seviniriz.

Selamlar
hk post ve singapur post benim için 1 numara
china post biraz geç geliyo ama genelde en ucuzu.
ems de china post icin bizim aps gibi hızlı posta servisi (ekspress mail system)
dhl tnt gibi özel şirket görünce arkama bakmadan kaçıyorum ben.
Mesela Amerika'da Usps first class yerine daha pahalı olan usps priorty mail'i seçince daha sıkıntılı oluyor gelişi. Direkt gümrüğün kucağına gidiyor gümrükte takılmasa bile 3-4 lira pul ücreti ödüyorsunuz. Normal posta elemanları teslim etmedi benim böyle gelen postalarımı. Aynı anda verdiğim iki siparişte priorty mail first class tan geç gelmişti. Usps ücretleri de sürekli artıyor.

Çinli bir çok satıcı posta ücreti bile almıyor bazen takipli posta için 2 dolar istiyorlar bazen ekstra ücret olmadan takipli gönderiyorlar.

En son çinden ve taylanddan gelen postalarımın ikisi de bir haftada geldi süre değişiklik gösterebilir.

Her zaman sipariş verilen ülkenin yerel postasını seçin. Yerel posta ile göndermiyorsa alacağım ürünü başka yerde arıyorum. Takipli, takipsiz seçeneği varsa alacağım ürüne göre seçiyorum.

Zaten çok seçenek olmuyor. Hem Türkiye'ye gönderi yapan satıcı bulacaksınız hem satıcı taleplerinize uyacak hem istediğiniz ürünler olacak vs. derken genelde takipli ya da takipsiz oluyor tek seçenekleriniz. Bazı satıcılar takipsiz postayı da tercih etmiyor.

Yerel postayı seçin, ucuzunu seçin, kaybolmasını istemiyorsanız takipli alın. Hızlı olsun vs. diye başka şeylere bulaşmayın.
Ben gifts and care sitesinden ups gönderi seçtim. Normal gönderi ile arasında 5€ fark vardı. İçinde aftershave olmasına rağmen gümrüğe takılmadan tam tamınına 44 saat içerisinde teslim aldım ürünlerin fiyatlarını proformada düiük göstermelerini rica ettim kırmadan 65€ olarak gösterdiler gümrüğe takılmadan geldi.

Sent from my iPad using Tapatalk
Aslında benim ve Onurstyle'ın posta deneyimleri Türkiye konusunda pek yardımcı olmaz ama kullandığım kadarı ile anlatayım...

Çin'den gelecek olan 2 kg altındaki kargolarım için Singapur postasını kullanıyorum, eğer 2 kilodan ağır ise Çin postasını kullanıyorum. Çin postası 2 kilo üstünde epey ekonomik.

Avrupa'dan Türkiye'ye siparişlerimde hep takipsiz seçiyorum bir sorun yaşamadım.

Avrupa'dan Avrupa'ya olan siparişlerimde ise çok çeşitlilik oluyor, ya ajentama yada arkadaşlarıma postayı gönderiyorum. Avrupadan avrupaya gümrük yok ama VAT var. ben her zaman VAT ödeyip Avrupa adresine teslim ettiriyorum

Bazen ürünler gümrüğe takılıyor ama şimdiye kadar hiç gümrük parası ödemedim.

Bunu söylemek hiç hoşuma gitmiyor ancak Türkiyeye posta dünyanın heryerinden pahalıya gidiyor ve Ptt posta ülkeye girdikten sonra 10 güne kadar bekletebiliyor.

Bende UPS TNT gibi özel posta şirketlerini gördüğüm zaman kaçıyorum

size yardımcı olurmu bilmiyorum ama ben bu şekilde posta işini organize ediyorum.
ABD hariç en ucuz takipliyi seçerim (seçme şansı verirlerse) ABD den sadece ebay alışverişim oldu hiçbirinde sorun yaşamadım. Çin postası dahil hepsi hızlı eğer yanlış ülkeye kazayla gönderilmemişse.
Pardon hepsi hızlı değil: hindistandan takipli posta 1-2 ay arasında geliyorSmile
Bir de iskandinav ülkelerinde türkiye 4. Grup ülkeler arasında. Hem pahalı hem yavaş.
Wow, eskiuye3315 üstad bu cok ayrintili bilgi oldu, arkadaslara mutlaka yardimci olur.

GartBnx üstadin dedigi gibi ben bu konuda fazla yardimci olamicam.
Sukadarini söyliye bilirim.
Amerikanin USPS Postasi cok dengesiz. 7 gün icerisinde gelen Paketler oldu. 40 gün doldurduguda oldu.

Ingiltereden genelde 7-10 icerisinde geliyor.

Isvec simdiye kadar rastladigim en hizli sisteme sahip. Genelde 3-5 gün icerisinde elime geciyor.
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
@eskiuye3315 elinize sağlık
@onurstyle keşke alıntılamasaydınız Big Grin
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(26/10/2013, Saat: 14:24)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @eskiuye3315 elinize sağlık

hocamin yazdiklarini kesmek istemedim. yeni sayfa acilir simdi, arkadaslar benden önce yazilanlari okumazlar belki diye alintili yazim dedim. Smile
https://www.flickr.com/photos/97998395@N05/

https://instagram.com/onuresko/
(26/10/2013, Saat: 14:28)onurstyle Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26/10/2013, Saat: 14:24)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @eskiuye3315 elinize sağlık

hocamin yazdiklarini kesmek istemedim. yeni sayfa acilir simdi, arkadaslar benden önce yazilanlari okumazlar belki diye alintili yazim dedim. Smile

Yanlış anlamayın çok uzun olmuş diye söyledim Smile
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yurtdışında bedava kargo seçeneği olan mağazalar? badgergagaci 0 480 16/01/2024, Saat: 01:15
Son Yorum: badgergagaci
  Kargo Takibi / Yurtdışı / Yurtiçi / PTT ihtilaf 972 862,367 16/12/2022, Saat: 19:35
Son Yorum: ayçiçeği
  Kargo Kampanyaları pilotic 2 5,211 21/07/2022, Saat: 18:36
Son Yorum: memur603
  Gümrükler Genel Müdürlüğü - Posta ve Hızlı Kargo Muafiyetleri izbe 43 29,045 26/09/2020, Saat: 13:27
Son Yorum: biryantin
  www.lookfantastic.com - Kargo Bedava theunnamed 79 99,693 29/12/2013, Saat: 14:25
Son Yorum: korhan
  usps kargo takip sorunu mimaradam 4 12,117 25/06/2013, Saat: 16:23
Son Yorum: mimaradam
  PTT'den 1 Aydır Kargo Bekleyenler eggman 26 40,038 12/06/2013, Saat: 23:22
Son Yorum: Delidumrul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: