Truefitt & Hill Ultimate Comfort Pre-Shave Oil
Tiras sonrasinda jilet yada ustura kullandigimizda sert sakallarimiz ve hassas cildimizden dolayi surekli tahris oluyoruz bende bu urunu biraz arastirip almaya karar verdim. Bircok kombinasyonda denedikten sonra size bir inceleme yaziyorum.

282dkw.jpg

hwfyxg.jpg

Fiziksel Ozellikleri:
Oncelikle urun 60ml plastik sise olarak geliyor. 60ml olmasi cabuk bitecegi anlamina gelmiyor. Cok az kullanimla tatmin edici sonuc alinabiliyor. Sisesi ise karsidan bakildiginda buzlu camdan farksiz. Bir sise hergun kullanimda rahatlikla 5-6 ay gidecektir.

Koruyuculuk ve Nemlendirme:
Urunun formu "johnson's baby oil" ile ayni. Bildiginiz yag diyebiliriz. Hatta cok kullandiginizda heryer yag oluyor ve bu insani biraz rahatsiz ediyor. Kesinlikle cildi cok nemlendiriyor ve son perdeye kadar cildiginiz nemli (yagli) kaliyor. Bu konuda benim gordugum avantajlardan birtanesi cabuk kurumaya meyilli sabunlar (orn. Arko) yada kivamli kopuklerde kurumayi minimum a indiriyor. Arko ile ilk kez bu yag sayesinde tam performansli bir tiras oldum diyebilirim. Denemede Arko kase sabunu bir tirasta bu urun ile beraber, diger tirasta ise bu urunsuz denedigimde kesinlikle farki anladim. Bu konuda parasina degiyor diyebilirim.

Kullanimi:
Bugun "Sir Adams" komsumuzun Truefitt & Hill in berberine oldugu tirasta ayni urunun sadece biyik ve cene bolgesine uygulandigini gordum. Bu durumda urun daha da bereketli hale gelecektir. Ben kullanim oncesi yuzumu islatmiyordum fakat video da izledikten sonra once yuzumu islatip sonra uyguladigimda daha basarili bir sonuc aldim.

Icerik ve Koku:
Koku olarak oldukca kuvvetli bir portakal, turuncgil kokusuna sahip. Acikcasi benim cok hosuma gitti diyebilirim. Bu kokuyu kesinlikle herkes sevecektir. Icerik olarak akliniza gelebilecek herseyin yagi var diyebilirim. aycicegi, avocado, jojoba, kukui, aloe vera, tatli badem, bergamut, mandalina, portakal, greyfurt yaglarina sahip.

Sonuc:
Ben cok memnun kaldim, bitince kesinlikle tekrardan alirim. Artik bu yagi kullanmadan tiras olmam diye dusunuyorum. Bence kesinlikle parasina hakeden bir urun. Evet herkese tavsiye ediyorum.

Nereden Aldim?
http://www.executive-shaving.co.uk/truef...ve-oil.php
Galiba herkesten önce ben bekliyordum bu inceleme yazısını Smile Elinize sağlık güzel bir inceleme olmuş.Birde sakal tipiniz nasıldır? Sert,orta,yumuşak,kalın ve sık gibi ?
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Tesekkur ederim. Cildim cok acik renk ve tahrise cok meyilli. Proraso bile tahris ediyor. sakallarim ortalama siklikta fakat oldukca sert. Urunun uzerinde zaten kabasakallar icindir gibi bir aciklama var.

(30/04/2013, Saat: 22:59)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Galiba herkesten önce ben bekliyordum bu inceleme yazısını Smile Elinize sağlık güzel bir inceleme olmuş.Birde sakal tipiniz nasıldır? Sert,orta,yumuşak,kalın ve sık gibi ?
O zaman benimde vazgeçilmezim olabilir sanıyorum.Birde sakalınızı fark edilir derecede yumuşatıyormu ?
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Formulasyon ayni ise Johnson's baby oil de kullanilabilir Diye dusunuyorum.
Acikcasi uzun sakalla denemedigim icin cok net birsey soyleyemiyorum. Sakallarimi genelde max 3 gunde bir kesiyorum. Fakat daha cok kayganlik veren bir his yaratiyor diyebilirim.

(01/05/2013, Saat: 00:01)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O zaman benimde vazgeçilmezim olabilir sanıyorum.Birde sakalınızı fark edilir derecede yumuşatıyormu ?
Sanirim yanlis bir kelime kullandim, formulasyon kesinlikle farkli fakat ayni yaglilik ve akiskanligi kastetmistim.

(01/05/2013, Saat: 01:10)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Formulasyon ayni ise Johnson's baby oil de kullanilabilir Diye dusunuyorum.
Fotolar ile desteklenmiş güzel bir inceleme olmuş.Fakat bende bu tıraş öncesi yağlarından daha önce almıştım.hiç memnun kalmadım.Az döksen neredeyse etkisi yok,çok döksen bu sefer hertaraf yağ!!!Hatta fırça bile yağ oluyordu.O yüzden kullanamadım.Bunun yerine prorasonun tıraş öncesi yada sonrasında kullanılabilen hassas ciltler için olan(Beyaz kutulu)olanını kullanırsanız en azından ortalık yağ olmuyor, fakat preshave olarakda az buçuk etkisini görebiliyorsunuz.
İnceleme için teşekkürler. Konuya ilgili olan komşular L'Occitane'ın tıraş yağına da bakabilirler. Türkiye'deki L'Occitane mağazalarından edinilebilir. Forumda da başlığını açmıştım.

Tıraş yağlarının etkinliği tartışmaya açık bir konu, bence tıraşa -az da olsa- kolaylık sağlıyor. Öte yandan, pahalı ürünler olması nedeniyle verilen paralara değer mi, kesin bir şey söyleyebilmek çok zor. Ben zaman zaman kullanıyorum, tavsiye ediyorum. Zararı olmadığı kesin en azından.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
Cilt tipiniz kuruysa yardımcı olacaktır. Tatlı badem yağı, hint yağı, zeytin yağı ve üzüm çekirdeği yağı ile hazırlayacağınız karışımlar ile çok uygun fiyata bu işi çözebilirsiniz.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Proraso Pre and Post Shave Cream eternal77 124 131,543 04/04/2023, Saat: 02:13
Son Yorum: Mecanica
  Tıraş Öncesi Yağ (Pre-Shave Oil) Kullanımının Fırçaya Zararı Sui Generis 7 7,495 22/09/2020, Saat: 18:39
Son Yorum: marv
  Ev Yapımı Tıraş Öncesi Yağı (Pre-shave Oil) eggman 32 50,630 20/02/2020, Saat: 12:08
Son Yorum: umok
  Ach brito glyce pre-shave sabun Saltuk 8 9,848 01/02/2020, Saat: 17:18
Son Yorum: salih kaya
  Flöid Pre-Shave Oil mrtkmsgl 15 10,538 19/05/2018, Saat: 00:25
Son Yorum: dikdik_s
  mentolü güçlü ama kokusu az pre-shave önerisi posicor 10 10,278 10/12/2016, Saat: 04:22
Son Yorum: harveyspecter
  Truefitt & Hill Authentic No.10 Facial Scrub ckeskin 10 12,006 10/04/2016, Saat: 22:59
Son Yorum: ckeskin
  watsons pre-shave cologne Erdem 11 20,395 01/11/2015, Saat: 12:49
Son Yorum: ynspektas
  TOBS Sandalwood Pre Shave Oil Bruce 0 4,139 06/04/2015, Saat: 08:41
Son Yorum: Bruce
  TOBS Aromatherapy Pre Shave Oil Bruce 0 3,666 06/04/2015, Saat: 08:30
Son Yorum: Bruce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: