Merhaba
Traş dostları merhaba.
Türkiye Saat Forumu üyesüyken forumda açılan geleneksel traş başlığını incelerken forumdan haberdar oldum.

Görür görmez de amatör bir fırça sabun kullanıcısı olarak ilk olarak şu mesajı yazdım:
"Islak traş denilince akan sular durur:

L'Occitane Cade traş sabunu, 4 tane arkeo traş sabunu birleştirilmiş traş kabı, gratisten aldığım king of shaves 5'li traş bıçağı muji kaplara içerisi de king of shaves traş kremleri (lime, limon ve aloe vera) var. lavanta ve limon kolonyası, yerli malı yurdun malı traş fırçası, clinique pre-shave sakal yumuşatıcı yağ. Kiehl's traş sonrası balsam. une9uny8.jpg"

Sonrasında gelen soru üzerine malzemelerimi açıklayan aşağıdaki yazıyı yazdım:
"
Alıntı:fbolukbas yazdı:

Deville'in fotoğraftaki ahşap kutusunda enteresan kozmetik ürünler var, kendisi neyi niye kullandığını anlatırsa bizi aydınlatmış olur :thumbup:.

Pek tabii ki, anlatmayaya çalışayım.

Öncelikle kutu IKEA'dan alındı. bir çekmece içi düzenleyicisi olabilir, ben önce pipolarımı koyarım demiştim. ancak çok kullanışlı olmadı ben de traş takımımı koyarak değerlendirdim.

Sol başta metal kap içerisinde 4 adet standart ARKO traş sabununu birleştirerek köpürme yüzeyi geniş, kolay tükenmeyen ve elde tutması tek sabuna göre daha ergonomik bir sabun elde ettim. üç tanesi bütün halde bir taneside boylamasına dörde kesilerek kap ile sabunlar arasındaki boşluklara yerleştirildi. elle sıkıştırıldı. Homojen bir görüntü sabun kullanıldıkça elde ediliyor bu yüzden sıkarken çok zorlamamanızı tavsiye ederim. Ayrıca bir dip not ARKO traş sabunu kokusuna hasta olan birisi olarak çorap ve çamaşır çekmecemde bir iki silindir paketsiz olarak duruyor. güzel kokusu eser miktarda çamaşırla işliyor.

Hemen Önünde CLINIQUE marka traş yağı bulunmakta. Eğer banyo yapmadan traş olacaksam mutlaka bir iki dakika bu yağ ile sakallarımı ovalıyorum. Sonuç inanılmaz.

Fırça, evde bulduuğum babama ait markasını ve kıl yapısını bilmiyorum. Ancak oldukça başarılı ayrıca dökülme kesinlikle yapmıyor.

Alüminyum kapta L'OCCITANE marka traş sabunu var koku olarak ARKO'nun çok altında ancak köpüğü fransızların "ultra-doux" diye tabir ettiği türden mükemmel yumuşaklıkta bir köpük sağlıyor. Aroması "Cade" yani Ardıç ama dediğim gibi yoğun bir kokusu yok. görünümü ve köpüğü ise inanılmaz

Hemen önünde KİNG of SHAVES marka 5 bıçaklı traş bıçağı gilette fusion'dan daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Oynar başlık yerine sert bir kauçuk malzeme'den yapmışlar yüzün şekline göre esneme yapan ve böylece mekanik bir hareketten çok dinamik bir harekete olanak veriyor. ama sap kısmı daha iyi olabilirdi.

Gelelim birbirine benzer kaplara king of shaves traş kremleri (lime, limon ve aloe vera)doldurdum. Kapları MUJİ'den aldım. Bu kremlerden lime ve limon aromalı olanlar koku haricinde çok başarılı değiller, köpürmeleri zayıf. bol miktarda kullanıldığında köpürüyorlar. orijinal ambalajlı olanları bittiğinden seyahate giderken kullandıklarımı buraya koydum. mavi olan aloe Vera katkılı jel diğerlerine nispeten daha başarılı ve ferah bir traş sağlıyor.

Arkadaki kaplar yine muji içlerinde King of Shaves marka traş sonrası nemlendirici ve balsam var. Nemlendirici yağsız dokuya sahip, tüm vücutta kullanılabilir. Balsam ise şu ana kadar kullandığım en ferahlatıcı balsam.

KIEHL'S rasor bump relief ise alkol bazlı bir traş sonrası kremi. çok başarılı ve ekonomik. yağ oranı yüksek bir krem bu sebeple yazın kullanmıyorum.

Ayrıca KING of SHAVES'in duş jelleri de var. bunlar da uygun fiyatlı ve hoş kokulu

Buram buram treklam kokan bir entry oldu ama umarım faydalı olmuştur.
Alıntı:deVille yazdı:
une9uny8.jpg

PS: Gilette adjustable safety Rasorlardan iki tane çöpe attım. şimdi çok yanıyorum onlara. ama hala bir tane olması lazım bulursam paylaşırım."

Sonrasında ise gaza gelip alışverişimi yaptım, aşağıda detaylarını bulabilirsiniz.

Uzun uzun inceleyip baktıktan sonra bugün büyük bir gazla traditional shavingden ilk siparişimi verdim.
Makine olarak Merkur'un art deco tarzı 38C barber pole seçtim. Sitedeki olumlu yorumlar ve aletin dizaynı çok hoşuma gitti.

yzutena4.jpg
Jilet olarak da sample park aldım. Bir de Zaza Han'dan permasharp alacağım. Deneyimleyerek kendime en uygun jileti bulurum herhalde

nenenaze.jpg
Sandalwood fanatiği olarak da bu sabunu sipariş ettim. Refill olarak sipariş ettim çünkü Çelik traş kapları daha çok hoşuma gidiyor. Evde böyle bir kabım var, sabunu ona basıp kullanacağım. Tabac sipariş etmedim onu başka bir kanaldan almayı planlıyorum.

hasagu8a.jpg

Teşekkür ediyorum.

Yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum.
hoş geldiniz Smile
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar.
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

Hoşgeldiniz.
Bir yerlerden başlayıp mesafe katetmişsiniz ama artık bu forumun üyesi olduysanız o küçük kutu taşar.Size onlardan 3-4 tane daha lazım.Smile Sabunlarınız artmalı birazcık.
Fırça güzel gözüküyor aslında bilmiyorum üstadlar daha iyi bilir,yeterli olabilir.
Ayrıca seçtiğiniz jilet sample pack resimdekilerden oluşuyorsa çok iyi bir pack değil.Daha iyi jiletler denemek isteyebilirsiniz.
Hosgeldiniz bende bir deville hayraniyim
Herkese teşekkürler sabun için executive den bir sepet oluşturdum ancak muhtemelen önümüzdeki ay sipariş edeceğim. Sabunlardan klasik kokuları çok sevdiğimden bu savunular üzerinde yoğunlaşıyorum. Paketim geldiğinde deneyimlerimi buradan paylaşırım.
hoş geldiniz
hoşgeldiniz yakında oı kutu yetmeyecek ben çok kısa sürede eşimin banyodaki raflarına taşmaya başladım yetmiyor yer Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Hos geldiniz,
Connaught Shaving'de TOBS kremleri sample olarak satiyorlar, butun cesitleri denemek icin tercih edilebilir.
Kopugunuz daim olsun.
Forumumuza hoşgeldiniz, Umduğunuzdan fazlasını bulmanız dileğiyle.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba mert34 0 768 12/10/2023, Saat: 20:58
Son Yorum: mert34
  Uzun Aradan Sonra Tekrar Merhaba yigithan 7 1,492 16/07/2023, Saat: 00:06
Son Yorum: yigithan
  Merhaba Dostlar rezn0r 1 622 22/05/2023, Saat: 17:13
Son Yorum: goshawk
  Herkese merhaba metamorfoz 16 3,694 17/05/2023, Saat: 04:34
Son Yorum: internetdunyam
  Merhaba Reaper 2 691 01/05/2023, Saat: 15:49
Son Yorum: Ömer t. Katı