Merkur 37C Slant Bar
Bugün elime geçer geçmez r89'la yanyana koydum. Bakalım r89 ile yakalayamadığım yakın tıraşı sağlayabilecek mi?

c43b47b307c57098d267a974f55169f3.jpg

Edit: İlk perdede, daha önce 3 perdede yakalayamadığım yakınlığı sağladı. 2. perde için gene bol ve koruyucu bir köpük istiyor. Jiletin -son derece konforlu bir şekilde- yüzüme değdiğini ilk defa hissettim ve makine yüzümden öyle bir kaydı ki kısa çekişlerim uzun çekişlere döndü. Çene kısmında hiç sorun yaşamadım; tek celsede bana mısın demedi. Şap testinden de başarıyla geçti. 0 tahriş. Belki ihtiyacım olan tek şey daha agresif bir makine idi ancak ben aradığımı buldum sanırım.

Ayrıca iki parça olması, daha ağır ve daha kısa saplı olması makineyi benim için daha kullanışlı kıldı.
332v0bl.jpg

2010 model fazla foto yüklemeyi beceremedim. Jileti hatalı tutar bu ...

jilet tutuş
Alet 1 aydır sevilmeyi bekliyor. Aşırı hassas cildim var ve bu alet o kadar mild geliyor ki, herhalde 4 perde yapsam anca istediğim tıraşı verecek. Kendim de agresif girişince yakınlıkta verim alabiliyorum. Neticesinde tahrişe çıkıyor sonuç. Özellikle dar açılı sakallarda hiç verim alamıyorum.

Şimdilk alete değil kendi kusuruma veriyorum Smile
(05/12/2017, Saat: 01:54)astroid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alet 1 aydır sevilmeyi bekliyor. Aşırı hassas cildim var ve bu alet o kadar mild geliyor ki, herhalde 4 perde yapsam anca istediğim tıraşı verecek. Kendim de agresif girişince yakınlıkta verim alabiliyorum. Neticesinde tahrişe çıkıyor sonuç. Özellikle dar açılı sakallarda hiç verim alamıyorum.

Şimdilk alete değil  kendi kusuruma veriyorum Smile

Bu alet mildse denemeniz gereken hesaplı bir alet var
Executive shaving braveheart razor
Tek kelimeyle tahrişsiz tertrmiz tıraş..

@CMO05
Yani simdi, yuzlerce ulasabildigimiz denedigimiz aletlerin gozunu cıkardıkta, kimsenin bilmedigi gormedigi denemedigi bir aleti burada birbirimize onermek benim aklıma yatmadı sefim. Mantic abinin onerileri pek bizim Turk sakal tipine uymayabiliyor onuda ayrıca soyleyeyim.
Su forumda yuzlerce inceleme paylasım vs. var, lutfen usenme ararmısın braveheart diye, kim denemis 2 kelam bisey yazmıs paylasmıs. Neyi nicin oneri yapıyorsun, birbirimize bos oneriler yapmayalım lutfen, samimi olalım.

@astroid
Dostum 37 ve slant aletler mild aletler degildir once onu belirteyim. Cok ses cıkarmaz, jileti yuzunde cok hissettirmez ama gorevini fazlasıyla etkili sekilde yapar. 2-3 gunluk sakal bırakıp denemeni rica ederim, tek cekiste tum sakalı alır goturur anlamazsın hissetmezsin. Bu caktırmadan hissettirmeden kesme ozelligi yuzunden slant makinaları ozellikle Bastırmamanı oneririm. Tutus acın yanlıs olabilir istersen sapı cok az daha yukarı dogru tutarak dene. Bazı insan jileti yuzunde hissetmeden tıras olmaktan hoslanmaz ayrı bir konu ama, biraz slant'ınla vakit gecir, zaman ver sans ver.
Eger uyusamazsan yok baba hoslasamadım dersen, jileti yuzunde hissedecegin Fatip grande, Merkur future (veya aliden cakması), R41 gibi aletleri ileride deneyebilirsin.
Valla 1 aydır birlikteyiz. İlk perdede hiç istediğim verimi alamadım. Progress veya EJ89 ilk perdede süpürürken bununla hiç o noktaya gelemedim. Belki daha stabil tutmak gerekiyordur, değişime toleransı daha azdır, bilemiyorum. Lakin beni memnun eden ekipmanlar zaten çok az, gerek jilet gerek sabun.

Bakalım, sabırla tıraş olmaya devam ediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu arada denedim, verim alınabiliyormuş Smile

Vaktimi diğerlerine nazaran daha fazla alan bir alet yalnız, alanının yarısını alıyormuş gibi geliyor...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İKON Slant ohtararan 52 30,698 09/10/2018, Saat: 05:57
Son Yorum: mehmetgonen
  Merkur Progress linguist 814 367,157 21/09/2018, Saat: 14:24
Son Yorum: dikdik_s
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 227 181,895 18/07/2018, Saat: 00:05
Son Yorum: sfenks
  Merkur Futur(Krom) kullanıcı değerlendirmesi iceman_54 95 46,053 16/07/2018, Saat: 18:54
Son Yorum: olgar
  Merkur 1904 eskiuyemnt 69 50,571 23/05/2018, Saat: 00:37
Son Yorum: sfenks
Information İNCELEME:Slant Dünyası'na Giriş:Mahşerin 1 değil,2 değil tam 6 atlısı! ahraz 94 12,026 26/04/2018, Saat: 19:09
Son Yorum: Mehmet_G
  Merkur Futur Safety Razor deneyimim ilkerxxx 206 180,016 08/04/2018, Saat: 18:31
Son Yorum: Bilge_Kagan
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 34 20,599 02/04/2018, Saat: 17:46
Son Yorum: posicor
  Günlük Tıraş için Merkur Progress 570 VS Merkur 34C Efrasyab 32 3,396 19/03/2018, Saat: 23:40
Son Yorum: astroid
  RazoRock Wunderbar Slant -mali 15 1,549 19/03/2018, Saat: 16:21
Son Yorum: SKYBRAVE

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi