Günün Tıraşı (SOTD)
hocam yakın zamanda dökeceğim o zaman bir tane gönderirim. Elimde iki numunem kalmişti ikisinide  @Dr.Fahrenheit komşuma gönderiyorum ona söz verdim. İlk döktüğüm zaman size bir numune gönderirim. El işi olduğu için uzun bir süreç. kimi zaman istediğim kaliteyi tutmuyor tüm karışımı atıyorum.  o yüzden az numune çıkartıyorum ama dediğim gibi ilk dökümde yapacağım numunelerden birini size ayıracağım.
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
Sıra numarasını nerden alıyoruz Smile?
@Efrasyab komşumla 10 seneyi aşan dostluğumuz var. Hatta sağolsun panik atağımın tavan yaptığı bir gece, başıma aldığım bir darbeyi büyütmem sonucu anksiyetemin tavan yapmasıyla, sabaha kadar beni uyanık tutup facebooktan sohbet etmişliği bile vardır sağolsun. Komşumun kendi sabununu ürettiğinden benim de haberim yoktu şimdiye kadar, mesajını okudum da benim merak salıp becerebileceğim bir sürece benzemiyor yapım aşaması. Bir başlık açıp da göstersen şu yavruları, yapım sürecini falan anlatsan iyi olmaz mı? Hem belki benim gibi demek isteyen komşularımız için 3-5 tıraşlık ufak kalıplarda ortaya karışık birşeyler de hazırlarsın. Çok teşekkürler bu arada güzel jestin için.
-------
Gece tıraşı. Bugece ilk defa @Umutakdag komşumun videosundan sonra sol tarafı sol elle aldım. Tabi ilk sefer olması biraz tedirgin etti. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama bu el alışkanlığını şuna benzettim; Düz vites araç kullanmış olan komşular bilir, sol ayak debriyaj hassasiyetine, sağ ayak da fren hassasiyetine o kadar alışmıştır ki, trafikte canınız sıkılsa ters ayakla pedala basayım deseniz, sağ ayakla arabayı yumuşak bir biçimde kaldırmakta, sol ayakla da yumuşak bir şekilde fren yapmakta zorlanırsınız. Ben de sol elimle tıraşta (özellikle 2. perde ATG'de) buna benzer bir zorlanma yaşadım diyebilirim ama alışacağımı düşünüyorum. Öte yandan shavette'e geçtiğimden beri kılcal kesik, çizik vs. açısından da en sorunsuz tıraşımı oldum diyebilirim.

Bu arada Feather'ın süper jileti ile 3. tıraş oldu bu, hala konforunda en ufak bir kayıp yok. Gerçekten DE jiletlerinden uzun ömürlü olacak gibi gözüküyor.

2rxzkw7.jpg
@Dr.Fahrenheit
ben kendi sol koluma zombi kolu diyorum, bildigin hissiyatsız kutuk. Bende cift el kullanamadım, alısamadım bir turlu, yalnız degilsiniz, #direntekkol diyorumSmile
Feather gider mudurum, rahat ol. Sakalınız yapısını cok bilmiyorum ama 7yi cıkarır rahat. Sonucları paylasırsınız yine bizlerle arada.
@dikdik_s üstadım benim sakalım gür değil fakat 34C - Feather ikilisi ile sinek kaydı olamayacak kadar sert. Ben de farkında değildim Geltir'den önce, hatta ilk geldiğimde geçen sene hep en mild aletlere bakardım gür bir sakala sahip olmadığım, sakallarım hergün tıraş olacak kadar hızlı uzamadığı için. Fakat işte sonrasında berbere de bir sakal tıraş sonrası sorunca mildden agresife doğru kaydım. Belki 7 olmaz ama 4-5'i rahat rahat görebileceğini düşünüyorum. DE aletlerle bir jileti 2 tıraş, Ali Bıyıklı ile yarım jileti tek tıraş kullanıyor, sonrasında keyif alamıyordum.

Vallahi gözümü korkuttunuz komşum, ben ilk sefer böyle zorlandım ama sonrasında alışacak diye düşünmüştüm ama belki ben de alışamayıp sağla devam ederim Smile Bu arada zombi kolu çok iyiymiş Big Grin Olmadı bir grup kurarız Big Grin
De jiletle 2 tıras aynıyız, bende feather 7 gitti, merak ettim paylasırsın sende sonucu sefim.
Islak tırasta entresan bisey oluyor, teknik mi ilerliyor kendine guvenmi geliyor ne oluyosa, bir agresife gecis oluyor. Uzun bir sure bu agresif olayı devam ediyor, bende 2 sene surdu, fakat bir noktadan sonra yine acıklayamadıgım bir nedenden dolayı yine mild a geri donus oluyor. Soyle, zaman icinde alet koleksiyonu genisliyor milddan agresife cesit oluyor, hepsini kullanıyorsun donusumlu sorun olmuyor ama vintage veya daha mild aletlere elin daha fazla gitmeye baslıyor. Genelleme yapamam ama bunu basta ben yasadım, yasayan komsularımda var biliyorum.
Zombi kolu meselesini ozellikle korkmayın hani yalnız degilsiniz diye soylemistim. Benim koldan umidim olmadıgı icin ben hic ustelemedim tek taraf devam ettiydim, ama ustune giderseniz cok cok buyuk ihtimal bir zaman sonra alısıcaksınızdır. Olmadı guruba hosgeldin hocam.
eaab1b11c1b75104bf3632b49ebaa797.jpg

Gartbnx....
futur 4/2 ayar
tabac sabun
polsilver
aqua velva
proraso
tıraşımı oldum şimdi keyif ve balkan sasieni
(25/09/2017, Saat: 23:32)Dr.Fahrenheit Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Efrasyab komşumla 10 seneyi aşan dostluğumuz var. Hatta sağolsun panik atağımın tavan yaptığı bir gece, başıma aldığım bir darbeyi büyütmem sonucu anksiyetemin tavan yapmasıyla, sabaha kadar beni uyanık tutup facebooktan sohbet etmişliği bile vardır sağolsun. Komşumun kendi sabununu ürettiğinden benim de haberim yoktu şimdiye kadar, mesajını okudum da benim merak salıp becerebileceğim bir sürece benzemiyor yapım aşaması. Bir başlık açıp da göstersen şu yavruları, yapım sürecini falan anlatsan iyi olmaz mı? Hem belki benim gibi demek isteyen komşularımız için 3-5 tıraşlık ufak kalıplarda ortaya karışık birşeyler de hazırlarsın. Çok teşekkürler bu arada güzel jestin için.
-------
Gece tıraşı. Bugece ilk defa @Umutakdag komşumun videosundan sonra sol tarafı sol elle aldım. Tabi ilk sefer olması biraz tedirgin etti. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama bu el alışkanlığını şuna benzettim; Düz vites araç kullanmış olan komşular bilir, sol ayak debriyaj hassasiyetine, sağ ayak da fren hassasiyetine o kadar alışmıştır ki, trafikte canınız sıkılsa ters ayakla pedala basayım deseniz, sağ ayakla arabayı yumuşak bir biçimde kaldırmakta, sol ayakla da yumuşak bir şekilde fren yapmakta zorlanırsınız. Ben de sol elimle tıraşta (özellikle 2. perde ATG'de) buna benzer bir zorlanma yaşadım diyebilirim ama alışacağımı düşünüyorum. Öte yandan shavette'e geçtiğimden beri kılcal kesik, çizik vs. açısından da en sorunsuz tıraşımı oldum diyebilirim.

Bu arada Feather'ın süper jileti ile 3. tıraş oldu bu, hala konforunda en ufak bir kayıp yok. Gerçekten DE jiletlerinden uzun ömürlü olacak gibi gözüküyor.

2rxzkw7.jpg

Merhaba,

Sol tarafa sol el alışılıyor, ben ilk zamanları korkudan terledim Smile
Feather jletlerin tıraş sayısı ile ilginç bir tespitim: Bu jiletler ilk tıraşta çok aşırı keskin oluyor sonraki tıraşlar daha konforlu ve rahat bence. Bir de bunlarla minimum 10 tıraş beklemek yanlış olmaz, ben çoğu zaman köreldiğinden değil sıkıldığım için jilet değiştiriyorum. Yabancıların demesine göre 10-15 tıraş çıkarıyorlar, tabi her sakal farklı malumunuz. Ben 15 den fazla tıraş aldım Feather Professional'den ve hala ortalama bir çelik ustura kadar keskindi.
2e282dd8e508a57b3fb6560dba5de2dc.jpg

Herkese sıhhatler olsun

Tapatalk kullanarak gönderildi
Bizim kalbimiz hep kırıktır çocuk. Ama, yinede eksik etmeyiz sol cebimizden umudu..

Nazım Hikmet

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,498 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,427 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,194 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,147 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,530 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,757 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,176 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,021 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: