Günün Tıraşı (SOTD)
(07/01/2019, Saat: 10:35)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2ngewqf.jpg

Yaqi çinko alaşım başlık Gilette Tech’in biraz daha keskin bir kopyası olmuş. Tıraşı yumuşak olmasına ragmen çene-boyun gibi açılı bölgelerde kesim temizliğini çok beğendim, günlük tıraş için ideal bir seçenek.

Herkese sıhhatler olsun,

Komşum, sabun ve fırça hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Fırça yanılmıyorsam High Mountain fırça değil mi?
(05/01/2019, Saat: 02:23)Southwestern Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ArdıçKatranı komsum, ben de bu fircayi almayi dusunuyorum, Aliexpress'ten mi ismarladiniz?

Komşum kusura bakma mesaj gözümden kaçmış, bendeki @marek ağabeyin fırçası, ama aliexpress yaqi store'da bulursun, sizin oralara gümrüksüz de gelir herhalde? Tongue

(08/01/2019, Saat: 14:02)SKYBRAVE Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, sabun ve fırça hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Fırça yanılmıyorsam High Mountain fırça değil mi?

Forumdaki üstadlar kadar artizan sabun tecrübem yok, ama Mike's denediklerim arasında fiyatına göre en iyi performansı veriyor. Don yağı ile kil birleşiminden olsa gerek, koruyuculuk en üst seviyede, kayganlık ve nemlendirme de çok iyi, ama tabi baharatlı bay rum kokusu herkese hitap eder mi bilemem. Fırça için kısa yorumum şöyleydi:

(04/01/2019, Saat: 10:03)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @marek Yaqi Highmountain Silvertip müthiş bir fırçaymış Smile 24 x 55 düğüm kuruyken bile yumuşacık, fazla esneme ve yüzde dağılma yapmıyor. İpeksi hissiyatlı, çok iyi su tutan, 10 saniye yüklemeyle 3 perdeye yeten de artan köpük yapan bir canavar resmen.
(08/01/2019, Saat: 15:25)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumdaki üstadlar kadar artizan sabun tecrübem yok, ama Mike's denediklerim arasında fiyatına göre en iyi performansı veriyor. Don yağı ile kil birleşiminden olsa gerek, koruyuculuk en üst seviyede, kayganlık ve nemlendirme de çok iyi, ama tabi baharatlı bay rum kokusu herkese hitap eder mi bilemem. Fırça için kısa yorumum şöyleydi:

Sabun için bu bilgilendirme yeter bana. Teşekkür ederim. Uzun zamandır almak istediğim bir sabun. Muhteşem Cuma indirimlerinde MaggardRazors'tan almaya niyetlenmiştim ancak sadece 1-2 modeli vardı. Koku tercihinden dolayı almamıştım. Sizin yorumunuzdan sonra ileride almayı düşündüğüm sabunlar sıralamasında ilk sıraya koyuyorum.
Fırça için yorumunuz gözümden kaçmış. Alıntı için ayrıca teşekkür ederim.
f30e316adce9b0b2379dcca450fa1aba.jpg

Herkese keyifli tıraşlar dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
@Sofistike komşum sıhhatler olsun... Prorasolar ile güzel sandal ağacı uyumu yapmışsınız. Smile Losyonuna bitiyorum bu aralar. Yeni fırçanız Semouge'u da kullanmışsınız. Keyifli traşlarınız olsun hepsiyle...
(09/01/2019, Saat: 00:16)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Sofistike komşum sıhhatler olsun... Prorasolar ile güzel sandal ağacı uyumu yapmışsınız. Smile Losyonuna bitiyorum bu aralar. Yeni fırçanız Semouge'u da kullanmışsınız.  Keyifli traşlarınız olsun hepsiyle...

@ekilic2;

Komşum teşekkür ederim. Kış mevsim'de sandal ağacı ürünleri favori olarak tavsiye ediliyor. Benim kadar sizde doğru bir seçim yapmışsınız, keyifle kullanılacak ürünler eşe dosta tavsiye edilir. Smile Komşum bu aldığım 4'üncü fırça lakin porsuk fırça olarak 2'inci fakat, hissiyat olarak tıraş esnasında ki performans olarak beni mest etti. Kaç perde tıraş olduğumu unuttum. Tıraş esnasında tahriş oldu boyun altlarım Big Grin Üstat/d ların 2 band neden tercih ettiklerini anlamış oldum. Size de bu tecrübeyi yaşamanızı tavsiye ederim. Tahrişsiz tıraşlar geçirmeniz temennisiyle, İyi akşamlar.

Saygılar.
Gürkan
Prorasolardan çok keyif alıyorum sizin gibi @Sofistike komşum. Yazlık yeşiller (sabun, krem, losyon, balsam) de hazır, onları da merak ediyorum. Havaların ısınmasını bekleyeceğiz artık.

Semouge porsuktan memnun kalmanıza sevindim. Merak ettim şimdiden açıkçası. Şimdi elimde yeni gelen güzel Semouge domuzlar var. Onların bir keyfine varayım, sıra porsuğa da gelecek kesinlikle. Smile

Sanırım ikimiz de aynı dönemde geleneksel tıraşa başladık. Dolayısıyla heyecan, merak çok... Smile) Keşfedecek çok şey var...
(09/01/2019, Saat: 01:07)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Prorasolardan çok keyif alıyorum sizin gibi @Sofistike komşum. Yazlık yeşiller (sabun, krem, losyon, balsam) de hazır, onları da merak ediyorum. Havaların ısınmasını bekleyeceğiz artık.

Semouge porsuktan memnun kalmanıza sevindim. Merak ettim şimdiden açıkçası. Şimdi elimde yeni gelen güzel Semouge domuzlar var. Onların bir keyfine varayım, sıra porsuğa da gelecek kesinlikle. Smile

Sanırım ikimiz de aynı dönemde geleneksel tıraşa başladık. Dolayısıyla heyecan, merak çok... Smile) Keşfedecek çok şey var...

@ekilic2;

Komşum tekrardan isabetli bir karar vermişsiniz, Proraso yeşil okaliptüs özlü ve mentollü bir ürün olduğu için yazın kullanın... geçmiş zaman forumda proraso okaliptüs ürününü kışın kullanan bir üye'ye karşı yapılan bir yoruma denk gelmiştim. Sub-zero ile bir akrabalığınız mı var gibi bir yorumdu, herhalde epey gülmüştüm. Tongue

Komşum dediğiniz gibi aynı dönem veya yakın tarihler içerisinde bu geleneksel (ıslak) tıraşa giriş yaptık, tercih ettik. Ve ben bu sebeple;

Semouge fırçası aldığım için fırçayı size önermedim. Porsuk kılı fırçaların çeşitleri ve kendi içlerinde kıl sınıflandırılmaları var 2 band finest kıl tipini denemeniz yönünde dilimin döndüğünce öneride bulundum. Tabi ki dilediğiniz zaman beğeninizi kazanmış olan ürünü alıp tecrübe edeceksiniz, o sizin taktir ve tercihinize kalmış bir durum Smile Komşum zaten envai çeşit ürün var hepsini denemeye kalksak ne zaman yeterli ne de bütçe çok şanslıyız ki böyle bir platformda olduğumuz için geleneksel (ıslak) tıraş ile alakalı aklına ne gelirse forum içerisinde araştırman yeterli ürünler hakkında bilgeye direk kullanıcı tarafından ulaşabilme imkanı bu çok büyük bir lüks ve kazanım kendi şahsım adına çok şanslı hissediyorum, kendimi ve şundan eminim ki aynı duyguları paylaşıyoruz...

Keyifli tıraşlar geçirmeniz dileğiyle,
İyi geceler.
@Sofistike Komşum yeşil Prorasoların mentollü o kadar güzel kokuyor ki, yazı iple çekeceğiz artık. Setler bekliyor bi kenarda. Çok farklı deneyim olacak. Ama ne yalan söyleyeyim dayanamadım bir defa denedim havalar sıcakken... Smile

Semouge konusunda ise zaten porsuğu kastetmedim. Bunun içine diğer markalar da giriyor tabiki. Zamanla bir tanesine karar vereceğim. Siz güzel bir tercih yapmışsınız. Fiyat biraz yüksek ama değer tabiki.

Keyifli traşlar diliyorum...
Saygılar...
0350bf8495665c7d060b83ba23121867.jpg

GaRtBnX.....

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,062 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,413 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,150 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,037 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,493 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,701 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 93,975 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,014 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,233 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: