Günün Tıraşı (SOTD)
(29/03/2019, Saat: 10:50)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Captain's Choice sabunun ben de çok beğeniyorum. Bitmesin diye sık kullanmıyorum ama benimki de iyice azaldı. Artisan sabun dünyasının ilklerindendir. Bendeki de North, kokusu çok güzel. Seçim öncesi bi sipariş geçmek lazım Smile

Ya esas aftershavelerini cok begeniyorlar ama alkolden dolayi gelmiyor Sad yumusak kivamda oldugundan bekletip bozmak da istemiyorum o yuzden bitirecegim sanirim Smile koku olarak dediginiz gibi orman kokuyor ileride kesin alirim yeniden Smile
(29/03/2019, Saat: 10:57)osaka23 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ya esas aftershavelerini cok begeniyorlar ama alkolden dolayi gelmiyor Sad yumusak kivamda oldugundan bekletip bozmak da istemiyorum o yuzden bitirecegim sanirim Smile koku olarak dediginiz gibi orman kokuyor ileride kesin alirim yeniden Smile

Bendeki muhtemelen üç yıllık, hiç bir bozulma veya performans kaybı yok. Formülü iyi ayarlanmış kaliteli sabunlar artisan da olsa bozulmuyor, yani acele etmeyin bitirmek için Smile
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(29/03/2019, Saat: 11:00)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bendeki muhtemelen üç yıllık, hiç bir bozulma veya performans kaybı yok. Formülü iyi ayarlanmış kaliteli sabunlar artisan da olsa bozulmuyor, yani acele etmeyin bitirmek için Smile

Valla cok gec 3017 ye alindi bile Smile ama baska kokularini da denemek istiyorum onlari alip hasret giderebilirim arada Blush
Komşular bugün fotoğraf yok ama şunu söylemek isterim ki, Güney'de yaşamıyorsanız proraso okaliptüs ve mentolün zamanı daha gelmedi. Kokusunu özlediyseniz, sadece köpürtüp koklayın. Ki benim gibi donmayın Smile

WS Classic - Proraso yeşil - Perma SUPER - Yaqi 26 mm

Herkese iyi tıraşlar Smile
Fırça : Omega 11137
Tıraş Aleti : Merkur Progress
Sabun : Proraso Okaliptüs
Tıraş Losyonu : Isana Dark Ocean
Balsam : 444
Şap : Osma
Jilet : Merkur

cc8d1ac7dcc6a17f639172d27b803d55.jpg

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tüm arkadaşlara sıhhatler olsun.
2ega3k2.jpg
(29/03/2019, Saat: 19:32)erfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm arkadaşlara sıhhatler olsun.

@erfa komşum normal insanların alamayacağı bir ürünle tıraş olmak da ayrı bir konforlu yapıyordur tıraşı Smile

(29/03/2019, Saat: 16:43)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular bugün fotoğraf yok ama şunu söylemek isterim ki, Güney'de yaşamıyorsanız proraso  okaliptüs ve mentolün zamanı daha gelmedi. Kokusunu özlediyseniz, sadece köpürtüp koklayın. Ki benim gibi donmayın Smile

WS Classic - Proraso yeşil - Perma SUPER - Yaqi 26 mm

Herkese iyi tıraşlar Smile

Hiç bir mentollü ürün kullanamam komşu yaz kış bugün de havalar soğudu şansınıza
(29/03/2019, Saat: 20:06)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @erfa komşum normal insanların alamayacağı bir ürünle tıraş olmak da ayrı bir konforlu yapıyordur tıraşı Smile

Teşekkür ederim @mustbe
Arkadaşlar dün ilk geleneksel tıraşımı oldum. Malzemeler;

-Edwin Jagger DE89  Tıraş Makinesi,
-Da Vinci UOMO 298 Silvertip Tıraş Fırçası,
-Proraso Tıraş Sabunu, kırmızı
-Crystal jilet,
-Edwin Jager kase

İlk tıraşım olduğu için biraz tedirgindim. Dikkatli ve yavaş hareket etmeye çalıştım. Bundan dolayı sanırım köpük yüzümde biraz fazla kaldığı için kurudu, makinenin kesim gücü azaldı. İlave köpükle kuruluğu azalttım. Porsuk fırça aşırı yumuşaktı. Öyle ki köpüğü hazırlarken sabun kasesine gerekli tazyiği uygulayamıyor gibi geldi. Köpüğü yüzüme sürerken de çok yüzeysel daireler çizebildim kendisiyle. Çünkü çok aşırı yumuşak olduğu için sakallara masaj yapamıyor gibi geldi. Kıllar toplu halde sağa sola yöneliyorlar çünkü, dik duramıyorlar çok yumuşak oldukları için. Biraz daha sert bir fırça daha mı iyi olurdu sizce? Yoksa yumuşak hamlelerle köpüğü yüze sürmek yeterli mi? Bastırmaya gerek yok mu yani? Ayrıca sanırım köpüğü hazırlamak için daha sert basit bir fırça almalıyım. Belki sentetik de olabilir. Önerebileceğiniz bir fırça var mı? Bir de köpüğü beklettiğimden mi yoksa Crystal'in keskinliğinden mi tam anlayamadım, biraz zor kesiyordu sanki jilet. Benim gibi yeni başlayan bir acemi için belki bu bir avantajdı, yüzümü hiç kesmedim, bunda EJ de89'un jileti güzel saklıyor olmasının da payı olabilir tabi, ama eğer köpükten değil de jiletten kaynaklanıyorsa bu kesme zorluğu jiletimi hemen değiştiririm gibi duruyor. Perma Sharp ve Feather jilet de almıştım. Onları deneyeceğim birer defa da. Üç perde tıraş oldum, yine de sinekkaydı olmadı sanki. Ama ilk tıraşım olmasına rağmen her türlü kartuşludan daha çok memnun kaldım diyebilirim.

Tıraş öncesi duş aldım. Tıraştan hemen öne birkaç defa sıcak suyla yüzümü de yıkadım. Tıraştan sonra bir şey sürmedim. Yanma ve tahriş olmadı. 24 saate yaklaştı ve yüzüm hala tıraşlı gibi şu an. Bugün hastanede nöbetçiyim, yarın tekrar tıraş olacağım. Sizce Crystal ile birkaç defa daha mı tıraş olayım alışana kadar, yoksa PermaSharp ve Feather'ı hemen deneyeyim mi? Çünkü düşündüğüm kadar zor olmadı, EJ de89 gerçekten çok güvenli bir makine gibi duruyor başlangıç için. Feather ile daha çok performans alırım gibi geliyor. PermaSharp'ı mı Feather'ı mı daha önce deneyeyim ne dersiniz?
@ForrestGump

-Crystal jilet cok keskin degil.
keskinlik Crystal < Perma-Sharp < Feather

-Firca olarak bir tane semogue domuz firca alabilirsiniz. Cok guzel masaj yapiyor yuze.
benim severek kullandigim modeller Semogue 830 ve 2000.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,362 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,507 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,277 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,598 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,660 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,929 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,430 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: